10 Kobiet z Najdłuższymi Włosami Na Świecie!

10 Kobiet z Najdłuższymi Włosami Na Świecie!

Od wieków długie i zadbane włosy były symbolem kobiecości, nie zmieniło się to do dziś. Przeciętnie włosy rosną w ciągu miesiąca o 1 cm! To oznacza, że aby osiągnąć najkrótszą długość włosów w tym zestawieniu, trzeba byłoby czekać... prawie 13 lat! To jest prawdziwe wyzwanie, ale kobiety, które dzisiaj pokażemy z zapuszczania włosów zrobiły swój życiowy cel – zobaczcie sami!

Daria Łaptosz
24.05.2019, 00:47

1. Asha Mandela - 28 m

Asha Mandela jest absolutną rekordzistką! Została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa, jako posiadaczka najdłuższych na świecie dreadlocków. Jej włosy mają długość aż 28 metrów! Pochodząca z Trynidadu i Tobago kobieta, która dziś mieszka w Stanach Zjednoczonych, zrobiła na swoim rekordzie niezły biznes - jest właścicielką linii kosmetyków... do włosów oczywiście. To, co najbardziej może utrudniać życie Ashy, to ciężar jej dreadlocków - waga aż 19 kg wymusza chodzenie w chuście, która podtrzymuje całość włosów!

2. Xie Qiuping - 5,6 m

© alchetron

Xie Qiuping również posiada wpis do Księgi Rekordów Guinnessa, tym razem w kategorii najdłuższych na świecie włosów! W przypadku Ashy Mandali, choć posiada dłuższe włosy, mogła dostać rekord jedynie w kategorii dreadlocków, ponieważ nie da się rozstrzygnąć, czy nie ma tam wplecionych żadnych doczepek. Chinka Xie Qiuping zaczęła zapuszczać włosy, gdy miała 13 lat, a był to rok 1973! Do 2004 r., kiedy oficjalnie zmierzono jej włosy i uznano rekord, udało się osiągnąć długość aż 5,6 metrów!

3. Dai Yueqin - 4,2 m

© pinterest
© pinterest

Dai Yueqin jest znana bardziej jako Miss Dyq, czyli królowa długich włosów! Kolejna w zestawieniu Chinka zapuszczała swoje włosy aż 26 lat i doszła do oszałamiającej długości 4,2 metra! Kobieta zaczęła swoją przygodę z zapuszczaniem, gdy była jeszcze nastolatką – miała zaledwie 14 lat! Aby utrzymać tak długie włosy w czystości, Dai Yueqin co 2 tygodnie musi przeznaczyć ok. 5-6 godzin na ich umycie!

4. Wioletta Graboś-Pawełczyk - 2,4 m

© polskierekordy.pl
© flickr

Wioletta Graboś-Pawełczyk jest naszą polską rekordzistką w długości włosów! A raczej nią była, bowiem w 2005 r., kobieta postanowiła ściąć dorobek 29 lat. Wygrała po prostu wygoda – włosy mające 2,4 m długości trzeba było myć co 2 tygodnie, przez ponad 2 godziny! Na co dzień też nie było lekko, włosy musiały być zawsze zaplecione w warkocz i upięte w tzw. „jaskółcze gniazdo".

5. Elena Korzeniuk - 2,3 m

Elena Korzeniuk to nastolatka z Ukrainy, która... wygrywa mnóstwo konkursów na długie i piękne włosy! Zupełnie inaczej niż koleżanki Eleny, ta nie chciała eksperymentować z włosami, jej cel był jeden – mieć warkocz długi, jak Roszpunka. Widać, że dziewczyna jest na dobrej drodze, bo obecnie jej włosy osiągnęły już 2,3 m długości!

6. Nilanshi Patel - 1,7 m

© worlds records india

Nilanshi Patel ma zaledwie 16 lat i już zdobyła oficjalny rekord w Księdze Rekordów Guinnessa! Jej kategoria to najdłuższe na świecie włosy wśród nastolatek – gratulujemy! Mimo młodego wieku, włosy Nilanshi sięgają już 1,7 metra! Niestety powód, dla którego dziewczyna przestała odcinać włosy, jest smutny. Gdy miała 6 lat była u fryzjera, jednak trafiła na brak profesjonalizmu i w efekcie ta wizyta wywołała traumę w Hindusce – od tej pory obiecała sobie, że więcej do fryzjera nie pójdzie!

7. Dashik Gubanova - ok. 1,6 m

W tym zestawieniu Dashik Gubanova jest prawdziwą gwiazdą internetu. Dzięki niezwykle długim i gęstym włosom, zgromadziła już prawie 190 tys. obserwatorów na Instagramie! Kobieta od 16 lat zapuszcza swoje włosy i efektami chwali się w sieci. Jednak nie robi tego dla rekordu, ma inny cel – gdy włosy sięgną jej stóp, zetnie je i przeznaczy na peruki dla pacjentów chorych na raka! I to się chwali!

8. Monika Shah - 1,6 m

© thesun.co.uk
© thesun.co.uk

Monika Shah jest 37-latką, która swoich włosów nie ścinała od blisko 20 lat! Zaowocowało to imponującą długością 1,6 metra... i tytułem kobiety z najdłuższymi włosami w Wielkiej Brytanii! Jednak taki rekord wymaga pewnych poświęceń – Monika co tydzień przeznacza ponad godzinę na mycie włosów... i kolejne 3 godziny na ich suszenie!

9. Keito Kawahara - 1,5 m

© japantimes.co.jp

Keito Kawahara jest byłą rekordzistką świata w najdłuższych włosach na świecie wśród nastolatek. Straciła tytuł kilka miesięcy temu, ponieważ ukończyła już 18 lat. Jej rekordowe włosy miały 1,5 m długości, a dziewczyna nigdy od początku życia nie była u fryzjera! To zmieniło się miesiąc temu – kiedy Japonka przestała być rekordzistką, postanowiła... ściąć włosy po raz pierwszy w życiu! Sami oceńcie, w której wersji wyglądała lepiej...

10. Abril Lorenzatti - 1,5 m

Abril Lorenzatti jest 17-letnią, byłą rekordzistą Księgi Rekordów Guinnessa, w kategorii najdłuższe na świecie włosy wśród nastolatek! Jej włosy osiągnęły długość 1,5 metra, a ich zapuszczanie zajęło 17 lat! Jako 6-latka postanowiła nie chodzić do fryzjera, ponieważ podczas jednej z wizyt została fatalnie obcięta. Argentynka, mimo braku tytułu, nie zamierza zmieniać swojej fryzury i nadal trzyma się z daleka od fryzjerów!

Mielibyście dość cierpliwości, żeby zapuścić tak długie włosy?