10 najbardziej utalentowanych dzieci na świecie!

10 najbardziej utalentowanych dzieci na świecie!

Jak wiadomo, człowiek uczy się przez całe życie... Są jednak na świecie osoby, które uczą się znacznie szybciej i stają się w swoich dziedzinach mistrzami. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ci mistrzowie to... dzieci! Ich talenty objawiały się, kiedy mieli zaledwie kilka lat i obecnie nie mają sobie równych – nawet wśród wielu dorosłych. Zobacz, czym mogą pochwalić się te dzieci!

Daria Łaptosz
17.05.2019, 20:12

1. Ozzy Bosco

Ozzy Bosco (nazywany również OZZYBEE) jest ogromną sensacją w branży muzycznej – wielu dorosłych artystów nie może pochwalić się takimi osiągnięciami, jak Ozzy! Obecnie ma 12 lat, ale swoją karierę zaczął, gdy był zaledwie 4-latkiem! To wtedy wygrał afrykański talent show dla młodych artystów i stał się prawdziwą gwiazdą. Od tego czasu dał kilkaset koncertów i nagrał kilkadziesiąt piosenek. Ozzy oprócz bycia piosenkarzem, jest znany również jako kompozytor, tancerz i aktor. Ale to nie wszystko! Chłopak chętnie udziela się charytatywnie, walczy o prawa dzieci m. in. jako ekspert UNESCO. Dzięki oszałamiającej karierze i tytanicznej pracy w tak młodym wieku, Ozzy został już milionerem! Trzeba przyznać, że w wieku 12 lat, to ogromne osiągnięcie!

2. Iris Grace

Historia Iris jest z pewnością najbardziej wzruszającą w tym zestawieniu. Iris Grace to dziewczynka, która cierpi na głęboki autyzm. Została zdiagnozowana w wieku 2 lat i od tej pory rodzice starali się, aby nawiązała kontakt ze światem. Wydawało się to już niemożliwe, ale, kiedy Iris miała 5 lat wszystko się zmieniło – za sprawą kotki Thuli i... malowania! Dziewczynka nabrała zaufania do kotki i zaczęła z nią rozmawiać. W końcu otworzyła się na tyle, że sięgnęła po farby i... okazało się, że ma niezwykły talent! Dzieła Iris są porównywane do największych malarzy – Renoira lub Moneta! Obecnie 10-latka nadal tworzy, jej obrazy natychmiast się sprzedają, a zainteresowane wystawami są największe galerie na świecie. Czasem talent objawia się bardzo nieoczekiwanie i zmienia całe życie człowieka.

3. Giuliano Stroe

Ten chłopczyk z Rumunii zyskał miano najmłodszego kulturysty na świecie! Wszystko za sprawą jego zamiłowania do ćwiczeń siłowych, które ujawniło się bardzo szybko... kiedy Giuliano miał 2 lata! Dla wielu ludzi szokujące było, że tak małe dziecko ma wyraźne mięśnie i podnosi ciężary. Obawiali się, czy to bezpieczne, ale rodzice kilkulatka zapewniali, że mają jego zdrowie pod kontrolą. Chłopczyk dzięki swoim rozbudowanym mięśniom i dużej sile, został nawet wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa!

4. Dachiya Atkinson

Ta niezwykle utalentowana kilkulatka występuje pod pseudonimem B-Girl Terra i podbija światowe sceny! Od 5 roku życia wygrywa wiele konkursów, gdzie rywale z całego świata są często 2 razy starsi od niej! Jednak Dachiya wydaje się tym nie przejmować i odważnie sięga po pierwsze miejsca na zawodach w Anglii lub Francji. Co na to rodzice dziewczynki? Na początku byli zaniepokojeni, w końcu breakdance wydaje się niebezpieczny, szczególne dla dziecka. Jednak widząc radość córki, gdy może trenować i występować – postanowili wspierać ją w pasji. Dodatkowo, już od dawna przeczuwali, że Dachiya może być w przyszłości utalentowana – gdy miała 9 miesięcy nauczyła się chodzić, w wieku 2 lat bez problemu stała na głowie, a rok później potrafiła się na niej obracać niczym zawodowcy!

5. Ryan Wang

Ten chłopiec ma ogromny talent... muzyczny! Już kiedy miał 4 lata, swobodnie grał na gitarze elektrycznej! Wtedy mama Ryana dostrzegła, że syn ma łatwość w uczeniu się gry na instrumentach i postanowiła zapisać go na lekcje pianina. To była świetna decyzja, ponieważ chłopiec, zaledwie po roku nauki, potrafił zagrać poważny, 18-stronicowy koncert. Ryan bierze udział w wielu konkursach dla młodych pianistów, prezentując znacznie wyższy poziom, niż jego rówieśnicy. Dlatego pozostaje tylko czekać, aż młody muzyk podrośnie i zawładnie branżą – jeszcze będzie o nim głośno!

6. Arch Jnr

A właściwie DJ Arch Jnr – jest oficjalnie najmłodszym DJ-em na świecie! Obecnie ma 6 lat... i już połowę swojego życia robi oszałamiającą karierę! Tak, wszystko zaczęło się, gdy chłopczyk miał zaledwie 3 latka. To wtedy wygrał południowoafrykańską edycję „Mam talent” – został tym samym najmłodszym zwycięzcą talent show na świecie! Trzeba przyznać, że DJ Arch Jnr to rekordowy chłopak, dlatego równie rekordowa jest jego kariera. Po zwycięstwie w talent show chłopczyk wraz ze swoim tatą zaczął jeździć po świecie i dawać koncerty. Obecnie próbuje podbić rynek amerykański, biorąc udział w tamtejszej, mistrzowskiej edycji „Mam talent”.

7. Ellie Farmer

Zobaczcie, jak Ellie potrafi wejść na sam szczyt ścianki wspinaczkowej! A teraz pomyślcie, że dziewczyna na nagraniu ma zaledwie... 1 roczek! Jak to możliwe?! Nad tym zastanawiają się nawet rodzice Ellie. Mała zaczęła się wspinać, gdy miała 8 miesięcy - nie umiała jeszcze chodzić, ale ze wspinaniem szło jej doskonale! Aby zachęcić dziewczynkę do wejścia na sam szczyt, rodzice na najwyższej półce ustawiają... pluszowego dinozaura! I to jest nagroda, choć jak tak dalej pójdzie, to w przyszłości Ellie Farmer za swoje wyczyny będzie dostawać medale i puchary.

8. Cory Nieves

Zdecydowanie można powiedzieć, że Cory ma głowę na karku! Dlaczego? Bo w wieku zaledwie 9 lat, założył własną firmę! Tym samym jest najmłodszym biznesmenem na świecie. Pewnie jesteście ciekawi, czym może zajmować się firma tak młodego człowieka... Mr. Cory's Cookies, bo tak nazywa się marka, produkuje organiczne, zdrowe ciasteczka! Na razie w prowadzeniu biznesu chłopczykowi pomaga jego mama – wspólnie pieką i sprzedają słodkości. Dodatkowo, Cory często angażuje się w działalność charytatywną i rozdaje swoje wypieki potrzebującym.

9. Lola June

Lola June ma już na koncie wystawę w galerii sztuki, a jej dzieła zwykle sprzedają się za ponad 4000 zł! Jest malarką, nazywaną przez wielu „młodym Picasso”. Chcecie wiedzieć, ile Lola ma lat? Uwaga... ma 2 lata! Tak, jedynie 2 lata! To zdecydowanie najmłodsza malarka na świecie, a patrząc na jej dotychczasowe sukcesy – ma przed sobą świetlaną karierę. Talent dziewczynki jako pierwszy odkrył znajomy jej mamy, który również jest artystą. To on pokazał dzieła Loli zaprzyjaźnionej galerii sztuki. Do tej pory sprzedane zostały 32 z 40 obrazów małej artystki – gratulujemy, choć trzeba przyznać, że naprawdę ciężko zgadnąć, co przedstawiają jej dzieła.

10. Priyanshi Somani

Ta dziewczyna potrafi pokonać większość dorosłych – jest nazywana „chodzącym kalkulatorem"! W wieku zaledwie 6 lat zaczęła uczyć się liczenia w myślach. Kiedy miała 11 lat wygrała Mistrzostwa Świata w tej dziedzinie! Jest bezbłędna i nadludzko szybka – dzięki temu została oficjalnie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa, jako „człowiek-kalkulator". Prywatnie, jest córką bogatego, hinduskiego biznesmena. W czasie wolnym Priyanshi uwielbia grać w szachy oraz tenis stołowy, obecnie ma już 20 lat.

Szczerze, któremu dziecku najbardziej zazdrościcie talentu?