Zobacz 10 Najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych, Które Musisz Odwiedzić!

Zobacz 10 Najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych, Które Musisz Odwiedzić!

Pod koniec listopada atmosfera zbliżających się Świąt jest coraz bardziej wyczuwalna. Kolorowe światełka, ozdoby oraz choinki widoczne niemal na każdym kroku zwiastują zbliżające się Boże Narodzenie. Mimo mroźnej i nieprzyjemnej aury, miasta zdają się być w tym okresie wyjątkowo ciepłe dzięki wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Poznajcie 10 najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych!

Julia Konieczna
26.11.2018, 22:33

Jarmarki bożonarodzeniowe na około miesiąc przed Gwiazdką rozstawiają się w centrach największych miast. Setki drewnianych kramów oferują odwiedzającym tradycyjne produkty, takie jak grzane wino, jabłka w karmelu, czy też pierniki. Oprócz przysmaków można zaopatrzyć się także w ciepłe, zimowe akcesoria, w tym: skarpetki, nakrycia głowy, czy też futrzane kapcie.

© Międzychód - NaszeMiasto.pl

Oprócz pyszności do zjedzenia i zimowych akcesoriów, jarmarki oferują odwiedzającym sporo rozrywki! Bardzo często obok kramów ulokowane są lodowiska, czy też młyńskie koła. Organizowanych jest również wiele koncertów, więc warto być na bieżąco z ofertą!

© jarmarki-kiermasze.pl

Poznaj 10 najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych!

© radiozet.pl

1. Betlejem Poznańskie

Poznański jarmark co roku zaskakuje przybywających gości ciekawymi atrakcjami. W każdy weekend odbywać się na nim będą koncerty i inne ciekawe wydarzenia. W tym roku goście mogą liczyć na silent disco, występy stand-up’erów, jak i rodzinne kolędowania. Zwieńczeniem jarmarku będzie przyjazd świątecznej ciężarówki Coca-Coli.

© Głos Wielkopolski
© Głos Wielkopolski
© wyborcza.pl

2. Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie

Jednym z miast, które najbardziej słyną z jarmarków świątecznych z pewnością jest Berlin. W tym mieście niemal na każdym placu, czy też przy kościołach znajdują się stragany. Jeden z największych i najpiękniejszych jarmarków jest przy Alexanderplatz. W jego centrum znajduje się małe lodowisko, chatka świętego Mikołaja oraz karuzela.

© TripAdvisor
© Berliner Kurier
© Focus

3. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Wrocławski rynek i w tym roku zaprasza turystów, by wspólnie poczuć atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Jarmark mający miejsce w sercu Wrocławia odbywa się w bajkowej scenerii. Największą atrakcją jest świąteczna parada z Mikołajem, prowadzona przez elfy!

© PIK Wrocław
© wroclaw.pl
© wroclaw.pl

4. Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze

Praski jarmark jest bardzo lubiany przez turystów, szczególnie tych z Polski. To bardzo urokliwe miasto zachwyca nie tylko wyjątkową urodą, ale i specyficzną atmosferą podczas jarmarku!

© nocowanie.pl
© pokochajczechy.pl
© zielone-szkoly.pl

5. Jarmark Bożonarodzeniowy na warszawskiej starówce

Warszawski jarmark, to jarmark z pompą. Ogromne ilości straganów i wydarzeń, a do tego niesamowita atmosfera. W tym roku hasłem przewodnim jest: „Barbakan Rzemiosłem Zdobiony”!

© Super Express
© dzieckowpodrozy.pl

6. Julivinterland, czyli Jarmark Bożonarodzeniowy w Oslo

Bez wątpienia, jest to jeden z najpiękniejszych świątecznych jarmarków w całej Europie. Jest tak między innymi dlatego, że w grudniu śnieg w Norwegii jest bardziej niż pewny, co tylko dodaje świątecznego klimatu! Wokół straganów roznosi się zapach gorącej czekolady oraz grzanego wina, a miliony światełek potęgują niezwykłą, bożonarodzeniową atmosferę. Musicie tu być!

© VISIT Oslo
© Twitter
© PicDeer

7. Jarmark Śląski, czyli Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

Katowicki jarmark jest jednym z bardziej wyróżniających się tego typu wydarzeń w Polsce. Dlaczego? Specjały śląskiej kuchni robią swoje! Z pewnością, niejeden przysmak Was pozytywnie zaskoczy!

© wyborcza.pl
© dziennikzachodni.pl

8. Jarmark Bożonarodzeniowy w Strasburgu

Tradycja tego jarmarku sięga aż 1570 roku! Jedną z największych atrakcji jest tutaj wielki targ znalezisk, gdzie można dorwać przepiękne starocie w retro klimacie.

© Tourisme en Alsace
© YouTube
© Auto Europe

9. Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy

Karuzela, anielski młyn, zaczarowana kareta z reniferami oraz gigantyczna strefa gastronomiczna z ponad pięćdziesięcioma rodzajami kuchni! Jedno jest pewne, gdański jarmark zachwyci i w tym roku!

© polaneis.pl
© Gdańsk - NaszeMiasto.pl
© miastodzieci.pl

10. Jarmark Bożonarodzeniowy w Zagrzebiu

Tego jarmarku nie trzeba nikomu przedstawiać… Został on wybrany najlepszym jarmarkiem po raz trzeci z rzędu! Kilkanaście odcieni złota lampek, które ozdabiają miasto wyglądają czarująco, tworząc bajkową atmosferę. Aromaty potraw i grzanego wina oraz muzyka grana na żywo tylko dopełniają tę cudowną atmosferę. Ten jarmark to absolutny must see!

© National Geographic
© zagreb.info
© starline-agencija.hr

Lubicie jarmarki świąteczne?

Który z nich podoba Wam się najbardziej?