10 Sposobów Na Bezbolesne Chodzenie Na Obcasach

10 Sposobów Na Bezbolesne Chodzenie Na Obcasach

Z czym kojarzy Wam się chodzenie na wysokich obcasach? Zapewne większość odpowie, że z pewnością siebie, elegancją, kobiecością, zgrabnymi nogami i...niestety często bólem. Okres wiosenno-letni sprzyja lekkim, zwiewnym stylizacjom, do których warto założyć szykowne szpilki.

Kamila Mrozek
10.05.2019, 01:07

Wiele pań skarży się jednak, że buty na wysokim obcasie często są ciasne, wywołują odparzenia skóry, piekące odciski na piętach, lub przy palcach. Dlatego bywa, iż ze smutkiem rezygnujemy z noszenia wysokich obcasów, albo zaciskając zęby cierpimy w niewygodnych szpilkach podczas spotkań służbowych, na rodzinnych uroczystościach, czy randkach z ukochanym.

Na szczęście znamy kilka sposobów, dzięki którym chodzenie na wysokich obcasach przestanie być udręką, czy przykrym obowiązkiem, a stanie się prawdziwą przyjemnością, manifestacją Twojego kobiecego piękna i...mądrości.

Bo żeby nosić obuwie na wysokim obcasie trzeba wykazać się przede wszystkim..sprytem. A zatem...Jesteście gotowe na poznanie naszych sprawdzonych sztuczek na noszenie szpilek bez bólu?

#1 Wybierając buty w sklepie, kieruj sie nie tylko ich fasonem i kolorem, ale przede wszystkim starannością wykonania. Najlepsze buty dla Ciebie to nie koniecznie te najdroższe, ale takie, które są wygodne i mają odpowiednio wyprofilowane obcasy.

#2 Przymierzając buty, zwróć uwagę, czy możesz w nich swobodnie poruszać palcami. Zapamiętaj, że w solidnych butach obcas powinien być umieszczony na samym środku pięty. Jeśli nie musisz nosić obuwia na bardzo cienkich szpileczkach, postaw na te z grubszymi szpilkami. Dużo łatwiej Ci będzie utrzymać w nich równowagę.

#3 Poznaj przydatne akcesoria, które staną się "przyjaciółmi" ;) Twoich stóp i zapewnią Ci komfort chodzenia w szpilkach.

Dzięki takiej silikonowej zapiętce zabezpieczysz swoje pięty przed obtarciami. Warto zwrócić uwagę, że wkładki są przezroczyste, więc nie popsują efektu chodzenia nawet w bardzo jasnych, wręcz transparentnych szpilkach.

Dobrym sposobem na zapobieganie bólowi, jaki towarzyszy wielogodzinnemu chodzeniu w butach na wysokim obcasie będą żelowe wkładki.

Dobierz je dokładnie do rozmiaru, kształtu Twojej stopy oraz tyłu szerokości tyłu kostki. Wtedy z pewnością zapomnisz o otarciach, ślizganiu się lub naciskowi butów na stopę.

#4 Kup plaster lub taśmę, a następnie owiń razem trzeci i czwarty palec od nogi (zaczynają od większego).To bardzo ważne miejsce na stopie, przez które przebiega splot nerwowy, powodujący ból podczas chodzenia na obcasach. Łącząc 2 palce, zmniejszysz ten ucisk i szybko zapomnisz o bólu!

#5 Chodząc w butach na wysokim obcasie, pamiętaj o utzymywaniu dobrej postawy ciała. Oddychaj przeponą, bądź wyprostowana. Trenuj w domu chodzenie w nowych szpilkach, zwracając uwagę na to, że niejako wymuszają one pochylenie klatki piersiowej i miednicy do przodu.

#6 Kiedy wchodzisz po schodach w butach na wysokim obcasie, nie wstydź się korzystać z poręczy lun ściany. Dzięki temu udzielisz wsparcia ciału zmuszonemu do takiej "gimnastyki" i zapobiegniesz niszczeniu się nosków obuwia oraz jego obcasów.

#7 Zawsze kiedy chodzisz na wysokich obcasach, pamiętaj o zdrowiu swoich stóp. Spróbuj zdjąć buty na chwilę, gdy siadasz. Jeśli możesz, to podnieś stopy bez szpilek do góry, pomasuj je - w ten sposób przywrócisz im prawidłowe krążenie.

#8 Kiedy nie jest zbyt gorąco, zakładaj rajstopy lub pończochy, które w naturalny sposób ochronią stopy przed otarciami w butach. Możesz poeksperymentować z noszeniem do szpilek skarpetek typu "stopki", maleńkich skarpetek do tzw. balerinek albo...przekonać się, jak wygodne jest wspomaganie się rajstopami w sprayu.

#9 Pamiętaj, że zakup kolejnej pary kolosalnie drogich, czy megawysokich szpilek nie rozwiąże Twoich codziennych problemów. Lepiej mieć 5 par uniwersalnych, najlepiej włoskich butów na wysokim obcasie, niż całą szafę niewygodnych dszpilek, których samo założenie wywołuje u Ciebie uczucie stresu ;)

#10 Jeśli nie bardzo przemawiają do Ciebie tekstowe porady dotyczące sprytnego noszenia butów na wysokim obcasie, skorzystaj z wsparcia znanych influencerek np. trików Macademian Girl.

Nie przekonują Cię rady w stylu Tamary Gonzalez Perea? To posłuchaj wskazówek zawodowej modelki - np. Francys Sudnickiej.

Pamiętajcie, że ludzkie stopy nie są anatomicznie przystosowane do wysokich butów, a ich nieumiętne noszenie poza obtarciami i odciskami może negatywnie wpłynąć na cały kręgosłup.

Lubicie nosić buty na wysokim obcasie?

Jeśli tak, a zakładamy, że tak ;), to może pochwalicie się swoimi sprawdzonymi sposobami na chodzenie w szpilkach bez bólu i z uśmiechem na pięknie umalowanych ustach?