11-letnia drag queen robi karierę w świecie mody i zaskakuje odważnymi projektami.

11-letnia drag queen robi karierę w świecie mody i zaskakuje odważnymi projektami.

Pewien sympatyczny 11-latek od 3 lat robi karierę, występując jako pomysłowa drag queen. Chłopiec wziął udział w kilku teledyskach, często gości na pokazach mody, a nawet założył klub dla nastoletnich fanów sztuki drag. Słyszeliście o młodym influencerze, który śmiało prezentuje swoje poglądy, odważne projekty i dość kontrowersyjne opinie? Poznajcie oryginalną postać, która balansując na granicy płci, wydaje się być bardzo szczęśliwym człowiekiem.

Kamila Mrozek
7.01.2019, 17:03

Desmond Napoles urodził się w 2007 roku na Manhattanie. Chłopiec zdrobniale zwany "Desi" mieszka ze swoją rodziną i ukochanymi pieskami w Nowym Jorku. Rodzice Desmonda przyznają, że ich dziecko już w wieku przedszkolnym zaczęło zachowywać się inaczej niż inni chłopcy w jego wieku.

Desi polubił przebieranie się w stroje swojej mamy, z upodobaniem zaczął gromadzić ręczniki, folię bąbelkową, kolorowe peruki – z tego wszystkiego zaczął składać ciekawe kostiumy, a potem nosił je z gracją modelki na wybiegu. Chcecie poznać młodego chłopca, który został jedną z najbardziej znanych obecnie drag queen? Przeczytajcie poniższy tekst, a przekonacie się, że to naprawdę niesamowity dzieciak!

Desmond ma własną stronę internetową, chętnie udziela wywiadów, występuje w programach telewizyjnych. Chłopiec w wieku 9-lat stwierdził, że będzie gejem (czyli jak twierdzi "pozna kiedyś chłopaka, a nie dziewczynę") i od tamtej pory publicznie wspiera społeczność LGBT.

11-latek często występuje jako model, ale zdjęcia takie, jak to należą w jego portfolio do rzadkości. Pasją Desmonda jest zakładanie peruk, wzorzystych i powłóczystych tkanin, inspirowanie innych małoletnich chłopców, którzy marzą o tym, aby podobnie do niego stać się rozpoznawalną drag queen.

© Facebook/Desmond is Amazing

"Ludzie powinni mieć możliwość tańczyć, śpiewać lub ubierać się w jakikolwiek sposób chcą. Możesz wyrazić siebie tak, jak chcesz. Nie ma znaczenia, czy lubisz jazz, rap, balet, salę balową, sukienki czy garnitury" - twierdzi Desmond i pragnie przekazać innym swoją tolerancyjną postawę wobec ludzi.

© Facebook/Desmond is Amazing

Desmond wspomina, że jego ogromna fasynacja kostiumami, sukienkami, baletem i tańcem zaczęła się wtedy, gdy na Halloween otrzymał strój Elsy z filmu Disneya "Frozen". Chłopiec początkowo nosił damskie ciuszki tylko w domu, potem za zgodą rodziców zaczął chętnie ubierać się tak i na zewnątrz.

© Facebook/Desmond is Amazing

Rodzice Desmonda nigdy nie krytykowali jego inności, ale początkowo zastanawiali się, czy dobrze robią, pozwalając mu na takie balansowanie między płcią męską a żeńską. Rozmowa z terapeutą utwierdziła ich w przekonaniu, że ich "Desmond jest zawsze wyjątkowy, kiedy tylko jest sobą".

© Facebook/Desmond is Amazing

Desmond ma dopiero 11-lat, ale twierdzi z całym przekonaniem, że nie zostanie transseksualistą. Dzieciak przyznaje, że w przyszłości zamierza nadal przebierać się w damskie ubrania i pragnie stworzyć związek z chłopakiem, a nie dziewczyną. Czy w tak młodym wieku można być już pewnym swojej orientacji i planów?

© Facebook/Desmond is Amazing

Mama Desmonda wspiera go w byciu modelem i performerem, jest dumna z tego, że syn ma swoje pasje i tak doskonale zna się na modzie. Jej zdaniem nie ma nic złego w tym, że inność syna uznała za tożsamość. Cóż z tego, że on zamiast sportem interesuje się modelingiem, sztuką sceniczną, baletem?

© Facebook/Desmond is Amazing

Desmond współpracuje z magazynami modowymi, producentami teledysków. Jakiś czas temu znajomy jego matki założył mu fanklub na Facebooku o nazwie "Desmond Jest Niesamowity"(Desmond Is Amazing). Chłopcu bardzo spodobało się to hasło i zaczął używać go jako oficjalnego pseudonimu, a swoich wielbicieli nazywa "Amazies".

© Facebook/Desmond is Amazing

Ludzie widząc wcielenia Desmonda jako drag queen, wyrażają na jego temat różne opinie. Większość jednak zachwyca się tym "barwnym ptakiem", który żyje tak, jak chce, jest wolny, może realizować się podczas różnych ciekawych zdarzeń, a rodzina go w tym wspiera.

© Facebook/Desmond is Amazing

Nastoletnia drag queen zarówno swoją osobą, jak i głoszonymi poglądami pobudza do dyskusji, trochę szokuje, trochę zaskakuje.

© Facebook/Desmond is Amazing

"W naszym nowoczesnym społeczeństwie rodzice często traktują swoje dzieci jako mini wersje samych siebie. Pozwalają dziecku nosić tylko to, co rodzic wybiera" - uważa Desmond, dlatego jest swoim bliskim bardzo wdzięczny za to, że może wyglądać i zachowywać się tak, jak tego pragnie.

© Facebook/Desmond is Amazing

Desmond chce swoją barwną osobowością zwrócić uwagę, że większość rodziców uważa, iż wygląd, poglądy i wartości wyznawane przez nich samych muszą być powielane przez ich dzieci oraz powinny być akceptowane społecznie. Jak Wam się podoba młody model w takiej stylizacji?

© Facebook/Desmond is Amazing

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Desmonda, jego styl jako drag queen wciąż ewaluuje, dojrzewa wraz z nim samym.

© Facebook/Desmond is Amazing

Obecnie największy wpływ na niego mają kolorowe stylizacje tzw. "dzieci kwiatów" oraz projekty takich znawców mody jak Alexander McQueen, Comme des Garçons, Vivienne Westwood, John Galliano.

© Facebook/Desmond is Amazing

Desmond rzadko mówi o sobie, że jest "drag queen", chętniej używa określenia "drag drag", aby zwrócić uwagę, że na miano prawdziwych "drag queenów" zasługują tylko dorośli, doświadczeni artyści.

Desmond jest jeszcze dzieckiem, ale ma bardzo dorosłe i konkretne marzenia. Chce być przykładem dla innych młodych ludzi takich jak on, wpływać na pozytywne zmiany w społeczności LGBT, walczyć o równe prawa dla nastolatków takich jak on.

© Facebook/Desmond is Amazing

Jak oceniacie stylizacje Desmonda? Powinien dalej realizować się jako drag queen i śmiało manifestować swoje poglądy? Jak zachowalibyście się w sytuacji, gdyby Desmond był Waszym dzieckiem?