12 Najbardziej Niezwykłych Modeli Na Świecie

12 Najbardziej Niezwykłych Modeli Na Świecie

Jakiś czas temu pokazaliśmy najbardziej niezwykłe modelki na świecie... Czas więc przedstawić równie oryginalnych modeli! Branża modowa w ostatnich latach otwiera się nie tylko na ciekawe kobiety, ale i na intrygujących i łamiących schematy panów. Jedni są już prawdziwymi gwiazdami z tysiącami fanów, drudzy dopiero zaczynają karierę w modelingu, ale jest coś, co ich łączy – są wyjątkowi i nie da się ich zapomnieć! Zobaczcie, co w nich takiego niezwykłego!

Daria Łaptosz
10.05.2019, 16:12

1. Remco i Aad Van Der Linden

To z pewnością najbardziej niezwykły duet w modelingu! Tworzą go dwaj Holendrzy, 74-letni ojciec Aad i 44-letni syn Remco Van Der Linden. Remco jest wziętym modelem już od ponad 20 lat, ale prawdziwym objawieniem jest jego tata, który zadebiutował, gdy miał 69 lat! Czemu tak późno? Wszystko przez mroczną przeszłość Aada. Kilkadziesiąt lat temu spowodował poważny wypadek samochodowy i nie mogąc poradzić sobie z traumą, odizolował się od świata i rodziny. Po długich namowach zgodził się w końcu na specjalistyczną terapię. Dzięki niej stanął na nogi i odnowił kontakty z synem! Panowie chcieli pochwalić się swoim szczęściem i Remco opublikował na Instagramie zdjęcie z 69-letnim wówczas ojcem. Agencja modeli od razu zaoferowała współpracę - i tak syn model zaczął wprowadzać własnego ojca w tajniki branży. Dziś występują razem w sesjach oraz na pokazach.

2. Jack Brumpton

Jack Brumpton ma obecnie 19 lat i pochodzi z Wielkiej Brytanii. Jego niezwykłość polega na tym, że jest pierwszym chłopakiem z zespołem Downa, który ma szansę zdobyć status supermodela i zrobić światową karierę! Wszystko za sprawą sesji zdjęciowej, którą 2 lata temu wykonał jeden z najlepszych fotografów mody, Rankin. Wypatrzył on Jacka na stronie brytyjskiej agencji modeli z dysfunkcjami i postanowił zrobić mu profesjonalne zdjęcia. To wtedy o niezwykłym modelu usłyszał świat i posypały się niezliczone oferty współpracy. Jack Brumpton podkreśla, że mimo początkowego stresu, pokochał modeling i chce się rozwijać w tym kierunku. Dla utrzymania dobrej formy regularnie pływa na basenie, a w wolnym czasie uwielbia też tańczyć i śpiewać.

3. Jack Eyers

30-letni brytyjski model Jack Eyers jest bez wątpienia jednym z największych pionierów w branży modowej. Gdy był dzieckiem, marzył o zostaniu strażakiem. Niestety, Jack od urodzenia cierpiał na rzadką wadę genetyczną, przez którą jego prawa noga nie rozwijała się prawidłowo i z czasem zaczęła powodować ogromny ból. W wieku 16 lat Brytyjczyk podjął dramatyczną decyzję o amputacji nogi, bo szans na jej wyleczenie nie było. Musiał porzucić marzenia o byciu strażakiem, ale nie zrezygnował ze sportu. Został trenerem personalnym, a później spróbował swoich sił w modelingu – i to był strzał w dziesiątkę! W 2015 r. zadebiutował na Tygodniu Mody w Nowym Jorku i był pierwszym w historii tego wydarzenia niepełnosprawnym modelem na wybiegu. Następnie w 2017 r. wygrał konkurs na Mistera Anglii – również był pierwszą osobą po amputacji, która zdobyła tytuł. Jack Eyers wciąż jest rozchwytywanym modelem i często bierze udział w kampaniach promujących samoakceptację i tolerancję. Udowadnia swoją historią, że nie ma rzeczy niemożliwych!

4. Souffrant Ralph

Souffrant Ralph ma 24 lata, pochodzi z Haiti, a tym, co wyróżnia go spośród tysięcy modeli są jego... piegi! I to całe mnóstwo piegów! Ciało oraz twarz modela są pokryte ciemnymi piegami różnej wielkości, a to za sprawą rzadkiej choroby genetycznej, przypominającej bielactwo. Dziś Souffrant jest wziętym modelem i gwiazdą kolorowych magazynów, ale życie zdecydowanie go nie rozpieszczało. W wieku 9 lat przyjechał z mamą do Nowego Jorku, żeby poprawić byt ubogiej rodziny. W amerykańskich szkołach był wyśmiewany ze względu na niecodzienny wygląd. Aby odreagować, młody chłopak zaczął chodzić na siłownię – to pomogło mu wypracować idealną sylwetkę, w przyszłości potrzebną w modelingu. Kariera światowej sławy modela rozpoczęła się w 2015 r., kiedy zaprzyjaźniony fotograf zrobił sesję i założył mu konto na Instagramie. Reszta potoczyła się szybko – wybiegi, sesje, kontrakty. Dziś Souffrant Ralph jest szczęśliwy, że dzięki swoim piegom i karierze modela, poprawił byt całej swojej rodziny.

5. Aaron Frew

© d1models.com
© dailyrecord.co.uk

Ten 28-latek został znanym modelem, ponieważ potrafił uczynić atut z tego, co powinno go wykluczać w świecie mody. Chodzi tu o wzrost – Aaron Frew mierzy zaledwie 170 cm! Podczas, gdy przeciętni modele są ok. 15 cm wyżsi, Brytyjczyk postanowił się tym nie przejmować i zawalczyć o swoje. Jest uznawany za najniższego modela na świecie, ale karierę w modelingu utorował mu głównie jego charakter – nie boi się odważnych, również rozbieranych sesji, jest przebojowym skandalistą i lubi zwracać na siebie uwagę. Oprócz wielu ciekawych sesji, Aaron zasłynął też jako gwiazda reality show, bowiem w 2015 r., wystąpił w brytyjskiej edycji programu Big Brother.

6. Justin Hopwood

Justin Hopwood ma 30 lat i może pochwalić się wieloma sukcesami w modelingu. Od lat jest wziętym i dobrze opłacanym modelem, współpracował z wieloma markami, najbardziej znany jest jako twarz wielu kampanii Ralpha Laurena. Jego znakiem charakterystycznym od zawsze były piękne, gęste włosy. Niestety, do czasu... W 2015 r. model zauważył pierwsze problemy ze swoimi włosami, a 2 lata później został zdiagnozowany na łysienie plackowate. Oznaczało to, że Justin Hopwood stracił swój największy atut, dzięki któremu robił ogromną karierę. Musiał zgolić pozostałości włosów na głowie, ale postanowił się tym nie załamywać i walczył o swoje miejsce w świecie mody. Twierdził, że branża bardzo się zmieniła na przestrzeni lat i teraz otwartość na modeli o niestandardowym wyglądzie jest dużo większa. Model dostawał kolejne zlecenia, mimo braku włosów, ale próbował też walczyć z chorobą. Ostatecznie, po terapii farmakologicznej i ponad 600 zastrzykach, udało się przywrócić porost włosów i obecnie 30-letni model znów cieszy się fryzurą prawie jak sprzed choroby.

7. Shaun Ross

28-latek jest pierwszym czarnoskórym modelem z albinizmem. Urodził się i mieszka w Nowym Jorku, został odkryty przez branżę modową, gdy miał zaledwie 16 lat. Shaun przecierał szlaki wielu modelom i modelkom z albinizmem. 28-latek zrobił ogromną karierę w branży modowej i szeroko pojętym showbiznesie. Chodził w pokazach największych domów mody, występował w teledyskach wielu gwiazd, sam jest nie tylko modelem, ale również aktorem, tancerzem i piosenkarzem. Ma status supermodela, jest nazywany „ulubieńcem świata mody", mimo to do dziś angażuje się we wspieranie kolegów i koleżanek, którzy chcieliby spróbować sił w modelingu, ale odbiegają od standardów w branży.

8. Cooper Thompson

© adeenmagazine.com
© verasbiggayblog.net

Cooper Thompson jest modelem pochodzącym z Australii, który często wciela się w... kobietę! Wszystko za sprawą jego niecodziennego wyglądu, Cooper ma bowiem bardzo delikatną, androgyniczną, wręcz anielską urodę. Efekt potęgują jego kręcone blond włosy, porcelanowa cera, duże oczy i bardzo szczupła sylwetka. Zanim został modelem, był wielokrotnie zaczepiany w Sydney, gdzie mieszka, przez fotografów i „łowców twarzy" z agencji modeli. Jednak Cooper długo nie czuł się gotowy na karierę, aż w końcu sam zgłosił się do jednej z agencji. Częściej można zobaczyć go na sesjach zdjęciowych, niż na wybiegach, ale fotografowie go uwielbiają. Model często jest malowany, przebierany za kobietę lub ukazywany w bardzo artystyczny sposób.

9. Bakare Olalekan Mubarak

Ten 23-latek naprawdę wyróżnia się z tłumu, nawet jeśli jest to tłum modeli... a to dzięki swojemu imponującemu wzrostowi. Bakare Olalekan Mubarak, pochodzący z Nigerii, ma aż 203 cm wzrostu! Taki wynik czyni go jednym z najwyższych modeli na świecie! Bakare jest znany już od kilku lat, ale woli działać jedynie na rynku afrykańskim, nie interesuje go międzynarodowa kariera. Trzeba jednak podkreślić, że radzi sobie świetnie – jest nie tylko wziętym modelem, ale i aktorem! 23-latek zagrał już w wielu filmach, ma na koncie również zdobycie tytułu Mistera Nigerii. Co tu dużo mówić, Bakare nie ma wyjścia, zawsze musi mierzyć wysoko!

10. Curtis McDaniel

23-letni model z New Jersey nie miał łatwego życia, ale pokazał swoją siłę i determinację, by wszystko odmienić. Curtis choruje na bielactwo nabyte, pierwsze białe przebarwienia na skórze zauważył, gdy miał 11 lat. Początkowo chciał zakryć problem, rówieśnicy wyśmiewali go, więc chował się za obszernymi ubraniami i makijażem. Jednak nagła śmierć jego ojca oraz nawrócenie się, zapoczątkowały dużą zmianę w nastolatku. Odważył się uwierzyć w siebie i chodzić z dumie podniesioną głową. Jednak prawdziwy przełom nastąpił w 2015 r., kiedy Curtis wstawił swoje zdjęcie na portal społecznościowy. Tam wypatrzyli go fotografowie i tak zaczęła się kariera modela. Dziś 23-latek oprócz pracy w modelingu, stara się również uświadamiać ludzi, czym jest bielactwo i z czym borykają się chorzy.

11. Deshun Wang

Deshun Wang to znany aktor pochodzący z Chin. Co więc robi w zestawieniu najbardziej niezwykłych modeli? Otóż w wieku 79 lat aktor postanowił przebranżowić się na modela – tym samym stał się najstarszym męskim modelem na świecie! Dziś od jego debiutu na wybiegu minęło już kilka lat i obecnie 82-letni Deshun Wang robi zawrotną karierę w modelingu. Piszą o nim światowe media, współpracują z nim znane marki, m.in. Reebok. Jednak jego historia jest ciekawa z jeszcze jednego powodu. Aktor stał się inspiracją dla wielu ludzi. Na wybiegu pokazuje z dumą swoje wysportowane ciało - trenuje po 3 godziny dziennie – ale sam przyznaje, że zaczął ćwiczyć i dbać o swoje zdrowie dopiero, gdy miał 50 lat! Jak widać, nigdy nie jest za późno!

12. Arcadio del Valle

Ten 31-letni Amerykanin jest kompletnym zaprzeczeniem Deshuna Wanga. Czemu? Ponieważ waży ponad 180 kg i nosi ubrania w rozmiarze XXXXXL (tak, dobrze widzicie, 5XL)! Na siłowni więc raczej go nie widzieli, ale Arcadio del Valle zdaje się tym kompletnie nie przejmować – szturmuje rynek mody dla mężczyzn plus size i ma swoją misję. Polega ona na propagowaniu krągłości wśród mężczyzn i samoakceptacji. W modelingu już od dawna kariery robią modelki plus size, jednak męscy modele w większych rozmiarach nadal są rzadkością. 31-latek chce to zmienić i walczy, aby firmy odzieżowe oferowały ubrania również dla dużych mężczyzn. Zdjęcia Arcadio del Valle na instagramowym profil są szeroko komentowane. Ludzie często krytykują modela za promowanie otyłości i chwalenie się swoimi... ogromnymi piersiami! Czy się to komuś podoba, czy nie, ten model zapada w pamięć i na pewno jeszcze nie raz o nim usłyszymy.

Który z niezwykłych modeli ma szansę zrobić największą karierę?