12 Niezwykłych Modelek (cz. 2)

12 Niezwykłych Modelek (cz. 2)

Po ogromnym zainteresowaniu poprzednimi artykułami na temat nietypowych modelek oraz niezwykłych modeli (polecamy, jeśli ktoś jeszcze nie widział!), przyszedł czas na kolejne przykłady modelek, które złamały dotychczasowe zasady świata mody! Zobaczcie odważne kobiety, które mimo przeciwności losu uwierzyły, że są piękne i powinny reprezentować różnorodność!

Daria Łaptosz
27.05.2019, 01:36

1. Khoudia Diop

Senegalska modelka Khoudia Diop jest nazywana... „Królową Pigmentu"! Dość dziwne przezwisko, ale wystarczy na nią popatrzeć, bowiem jest uznawana za modelkę z najciemniejszą karnacją na świecie!

Khoudia została namówiona na pracę w modelingu, kiedy przeprowadziła się do Paryża. Jednak przełomowa w jej karierze była dopiero wyprowadzka do Nowego Jorku – to wtedy stała się znana na świecie z powodu swojej oryginalnej karnacji!

2. Moffy Gathorne Hardy

Zdecydowanie można powiedzieć, że ta 24-letnia modelka jest obecnie na topie! Moffy Gathorne Hardy (częściej znana jako po prostu „Moffy"), pochodzi z Londynu. Przed karierą w modelingu, studiowała literaturę rosyjską i francuską.

W branży modowej dziewczyna stała się rozpoznawalna dzięki swojemu... zezowi! To jej cecha charakterystyczna, choć sama mówi, że nie chce być postrzegana jedynie jako „nietypowa modelka" - Moffy po prostu chce podbić światowy rynek mody!

3. Dru Presta

Dru Presta jest przebojową osobą niskorosłą, która podbija branżę modową! Ma ok. 1 metr wzrostu, a w jej rodzinnej Nevadzie nie było podobnych do niej osób. To było powodem wyśmiewania w szkole i braku zrozumienia.

Dru Presta rozwinęła skrzydła dopiero, gdy wyprowadziła się do Los Angeles - to tam zaczęła się jej kariera w modelingu! Dziś dziewczyna bierze udział w wielu sesjach zdjęciowych, ale jest również zatrudniana na wybiegi!

4. Alba Parejo

Ta 18-letnia hiszpańska modelka udowadnia, że każde złe doświadczenie można przekuć w sukces. Alba Parejo od urodzenia cierpi na rzadką chorobę, która spowodowała na całym jej ciele rozległe znamiona i ponad 500 pieprzyków!

W dzieciństwie dziewczyna przeszła prawie 30 operacji, aby poprawić wygląd skóry, jednak zakończyły się one niepowodzeniem – pozostały po nich tylko głębokie blizny! Mimo częstego wyśmiewania w szkole, gdy Alba miała 16 lat, postanowiła zostać modelką. Obecnie rozwija karierę i bierze udział w kampaniach na temat samoakceptacji!

5. Halima Aden

Halima Aden łamie wszystkie stereotypy w świecie mody! 21-latka jest pół Somalijką i pół Amerykanką, ale urodziła się w obozie dla uchodźców w Kenii. Zaczęła swoją karierę w modelingu w 2016 r., i od razu zrobiło się o niej głośno, ponieważ startowała w wyborach Miss USA. Co tak niezwykłego jest w Halimie?

To pierwsza modelka, która jest muzułmanką i łączy pracę w branży modowej z zasadami swojej wiary! Dziewczyna zawsze nosi hidżab, czyli tradycyjną chustę na głowie, a jeśli występuje w strojach kąpielowych, to jedynie w burkini! Halima udowadnia, że aby być cenioną modelką, nie trzeba łamać swoich zasad i szokować odważnymi stylizacjami!

6. Melvnin

Melvnin to modelka pochodząca z Gambii, która stała się popularna dzięki kontrowersjom wokół jej wyglądu. Dziewczyna zdobyła wielu fanów na Instagramie (aż 438,3 tys. osób), publikując głównie swoje selfie! A co w jej wyglądzie jest tak ciekawe? Otóż Melvnin jest ciemnoskóra, lecz ma białe włosy i jasnoniebieskie oczy!

Takie połączenie jest niezwykłe i intrygujące, ale... są osoby, które oskarżają modelkę o udawania. Część twierdzi, że dziewczyna rozjaśnia naturalnie ciemne włosy i nosi soczewki kontaktowe, inny uważają, że tak naprawdę nie jest ciemnoskóra, tylko nakłada na całe ciało tak ciemny samoopalacz. A prawdę zna jedynie sama Melvnin...

7. Tsunaina

Tsunaina to tybetańska modelka, która podbija świat mody dzięki swojej niezwykłej urodzie! Została wypatrzona na ulicy przez łowcę twarzy i szybko zrobiło się o niej głośno – dostała się nawet na Tydzień Mody w Londynie.

Wszystko to dzięki ciekawej twarzy modelki, która przypomina... Avatary ze słynnego filmu Jamesa Camerona! Zwraca uwagę jej bardzo szeroki nos, pełne usta i idealna symetria twarzy – fotografowie ją kochają!

8. Maeva Giani Marshall

Ta francusko-amerykańska modelka obróciła swoje nieszczęście w wielki sukces! Gdy Maeva Giani Marshall miała 20 lat przeszła udar - później musiała brać leki, aby zregenerować uszkodzoną wątrobę. Na domiar złego, te leki spowodowały ostrą reakcję alergiczną na słońce, w efekcie której Maeva miała poparzenia drugiego stopnia!

To właśnie jako pamiątka po tych poparzeniach, możemy na twarzy dziewczyny zobaczyć mnóstwo piegów – kiedyś ich nie miała! Po tych ciężkich chwilach Maeva pojechała do Nowego Jorku i tam została odkryta przez łowcę twarzy – tak zaczęła się jej spektakularna kariera w modelingu!

9. Evita Delmundo

22-letnia malezyjska modelka postanowiła odmienić swoje życie! Przez swój niecodzienny wygląd, czyli mnóstwo ciemnobrązowych pieprzyków, brodawek i rozległych znamion, które pokrywają całe jej ciało i twarz – Evita Delmundo była wyśmiewana w szkole.

Postanowiła jednak walczyć o miejsce podobnych do niej dziewczyn w świecie mody i w wieku 20 lat startowała w wyborach Miss Universe! Tak zaczęła się jej kariera w modelingu i trwa do dziś, ponieważ wielu fotografów chętnie pracuje z Evitą!

10. Kanya Sesser

26-letnia Kanya Sesser urodziła się bez nóg i jako noworodek została porzucona przez rodziców na schodach buddyjskiej świątyni w Tajlandii. Kiedy miała 5 lat została adoptowana przez rodzinę z Portland, a w wieku 15 lat rozpoczęła karierę modelki!

Dodatkowo, zamiast wózka inwalidzkiego kobieta używa... deskorolki! W wolnych chwilach uwielbia też surfować. Jako modelka Kanya specjalizuje się w sesjach sportowych oraz... w reklamach bielizny! Ona po prostu udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych – tylko trzeba mieć w życiu ogromny hart ducha!

11. Melanie Gaydos

29-letnia amerykańska modelka cierpi na hipohydrotyczną dysplazję ektodermalną – to rzadka choroba genetyczna. Powoduje ona wiele upośledzeń, takich jak brak włosów, nieprawidłowy rozwój zębów stałych i paznokci oraz nietypowy wygląd twarzy.

Mimo tych wszystkich nietypowych elementów w wyglądzie Melanie, od kilku lat robi ona oszałamiającą karierę w modelingu! Jest zapraszana na sesje do najlepszych fotografów, robi pokazy topowych domów mody. Niezwykły wygląd modelki pozwala na dowolną, artystyczną lub futurystyczną charakteryzację – twarz Melanie jest bardzo plastyczna i ciekawa!

12. Nastya Zhidkova

Ta 22-letnia modelka zaintrygowała świat mody! Rosjanka Nastya Zhidkova jest znana w sieci jako Kiker Chan – to jej oficjalny pseudonim. Do modelingu dostała się, ponieważ wcześniej często brała udział w pokazach cosplay postaci z japońskich anime. Podczas jednego z takich eventów została wypatrzona i tak została modelką.

Dodajmy, że jej wyjątkowość w branży spowodowana jest albinizmem! Nastya ma białe włosy, brwi i rzęsy oraz bardzo jasną karnację – to czyni ją wyjątkową w modelingu i przyciąga propozycje współpracy od fotografów!

Która modelka ma najciekawszy wygląd?