12 Przerażających Przedmiotów o Nadprzyrodzonych Mocach, Które Naprawdę Istnieją!

12 Przerażających Przedmiotów o Nadprzyrodzonych Mocach, Które Naprawdę Istnieją!

Większość z nas chętnie słucha historii o nadprzyrodzonych mocach i ogląda straszne horrory, w których występują przeklęte miejsca, czy przerażające przedmioty. Tego typu legendy i obrazy to bez wątpienia "rozrywka" dla osób o mocnych nerwach, które lubią się bać, często z przejęciem szukają wyjaśnienia paranormalnych zjawisk i właściwości dziwnych przedmiotów. Ale my mamy dla Was coś PRZERAŻAJĄCO PRAWDZIWEGO...

Słyszeliście o przedmiotach, które mają niesamowite właściwości, są obciążone klątwą, albo czynią ich właścicieli kimś wyjątkowym? Zdarza nam się wierzyć, że są obiekty mogące sprowadzać choroby i śmierć, karać przestępców, ostrzegać przed niebezpieczeństwem, czy nawet przywracać do życia zmarłych. Zazwyczaj opowieści o nich brzmią niewiarygodnie i nie ma dowodów na to, że są prawdziwe.

Kamila Mrozek
16.04.2019, 10:43

Tymczasem warto wiedzieć, że istnieje wiele przedmiotów, które zdaniem badaczy rzeczywiście mają nadprzyrodzone moce. Koniecznie obejrzyjcie naszą niezwykłą galerię pełną osobliwych przedmiotów, które istnieją naprawdę...

#1 Przeklęte krzesło Thomasa Busby'ego

© wittyfeed.tv

Oto przeklęty przedmiot zwany czasami "Krzesłem Umarlaka", którego właścicielem był Thomas Busby. Czy wiecie, że ten mebel był jego ulubionym i bardzo często na nim siadał? Niestety za sprawą Thomasa jego krzesło nabrało podobno złych mocy. Ten mężczyzna w 1702 r. pozbawił życia swego ojca. Potem wiele osób, które usiadły na krześle Busby'ego, straciło życie. Obecnie krzesło znajduje się w muzeum w Thirsk. Zawieszono je pod sufitem, aby już nikt więcej nie mógł na nim usiąść…

#2 Niezwykły bęben admirała sir Francisa Drake’a

© urod.ru

Widoczny na zdjęciu bęben znajduje się w Plymouth w Wielkiej Brytanii. Ten niezwykły instrument miał towarzyszyć żyjącemu w XVI w. admirałowi sir Francisowi Drake`owi w podróży dookoła świata. Podobno bęben ten może przywoływać z zaświatów ducha zmarłego dawno admirała. Według legendy sam Drake na łożu śmierci zapowiedział, że "jeżeli ktokolwiek uderzy w bęben, gdy Anglia znajdzie się w niebezpieczeństwie, on powróci na ziemię i poprowadzi swój kraj do zwycięstwa". Zdaniem niektórych świadków, bęben sam z siebie zaczął wydawać dziwne dźwięki, zapowiadając tym samym wybuch I i II wojny światowej.

#3 Lalka Robert o zaskakującym, gardłowym głosie

© wittyfeed.tv

Ten chłopiec z maskotką to ponad 100-letnia lalka Robert, znajdująca się obecnie w Fort East Martello Museum w Key West na Florydzie. Wiadomo, że Otto - pierwszy właściciel lalki zniknął bez śladu w tajemniczych okolicznościach. Jak do tego doszło? W 1906 roku sługa rodziny Ottona obudził w Robercie ciemne moce i wręczył chłopcu w prezencie.

Rodzice zaginionego chłopca opowiadali, że nieraz słyszeli nocą, jak ich synek rozmawiał z Robertem, a lalka odpowiadała mu dziwnym gardłowym głosem. Po zaginięciu Ottona, Robert stał się ulubieńcem pewnej dziewczynki, która też miała przepaść be śladu. Obecnie lalka Robert jest częścią wystawy w Muzeum East Martello. Podobno ten, to zrobi jej zdjęcie, zostanie na wieki przeklęty…

#4 Apotropowe serce byka przebite gwoździami

© urod.ru

W 1892 roku pewien kominiarz ze zdumieniem odkrył wewnątrz rury przebite dużymi gwoździami i kolcami serce byka. Co więcej obok serca znajdowała się ropucha, także cała pokryta kolcami z cierni. Podobno obydwa znalezione przedmioty mają moc apotropaiczną, czyli mogą odpędzać złe duchy. Skąd wzięły się w kominie? Wiele osób twierdziło, że złe duchy przedostały się do domu przez komin, dlatego w kominie wisiały ochronne talizmany.

Ktoś opowiadał, że przebite serce byka zostało użyte do ukarania wiedźmy, która zabiła bydło żywiciela. Serce zwierzęcia zostało przecięte i przebite "trzyczęściowymi" żelaznymi gwoździami, a następnie zawieszone w kominie, aby upiekło się nad ogniem. Potem w kominie pozostawiono uwędzone na kamień serce, aby chroniło dom i gospodarstwo, a zła czarownica była dręczona przez nie wiecznym bólem.

#5 "Ręka chwały" wykonana z dłoni dawno straconego przestępcy

© urod.ru

"Ręka chwały" to zmumifikowane szczątki kończyny ludzkiej znajdujące się w Muzeum Whitby w Yorkshire w Anglii. Znaleziono ją na początku XX wieku w ścianie starej chaty. Wykonano ją najprawdopodobniej z prawej ręki jeszcze ciepłego wisielca.

Podobno złodzieje mogli używać jej jako magicznej świecy. Jeśli któryś z palców ręki nie chciał zapalić się płomieniem, to znaczyło, że ktoś z domowników nie spał i nie uda się okraść jego domostwa. Jak można było zgasić tą niezwykłą latarkę? Tylko przy użyciu krwi lub niebieskiego mleka. Słyszeliście kiedyś o takim mleku?

#6 Aparat telefoniczny o przeklętym numerze

© wittyfeed.tv

Ten stary telefon widoczny na zdjęciu miał numer +359 888 888 888. Niestety wszyscy jego właściciele zginęli w tragiczny sposób. Pierwszy umarł wskutek zatrucia radioaktywnego, drugi został zastrzelony podzas randki, a kolejny zabity w trakcie jedzenia lunchu. Wierzycie w przeklęte liczby i telefony?

#7 Nieszczęsny szafir przyjaciela Oscara Wilde'a

© wittyfeed.tv

Przepiękny fioletowy szafir ze zdjęcia został skradziony w 1857 roku ze świątyni Indry w Delhi. Po tym zdarzeniu niejaki W. Ferrris - pewien pułkownik natychmiast stracił cały majątek, zaś jego przyjaciel, który nosił klejnot przy sobie, popełnił samobójstwo. Kolejnym nabywcą dziwnego klejnotu był z kolei przyjaciel Oscara Wilde'a, który miał ogromnego pecha, odkąd stał się jego właścicielem. Mężczyzna aż 3 razy próbował pozbyć się szafiru, ale ten za każdym w jakiś sposób z powrotem trafiał do jego domu...

#8 Nawiedzona suknia ślubna Anny Baker

© wittyfeed.tv

Ta dawna suknia wiąże się ze smutną historią miłości Anny. Jej ojciec nie zezwolił na ślub z ukochanym wybrankiem dziewczyny. Podobno Elias przegonił narzeczonego córki, a jej suknię ślubną podarował innej pannie młodej. Po jakimś czasie ta suknia zaczęła straszyć. Jest schowana w szafie ze szklanymi drzwiami, wielu podobno widziało, że porusza się bez żadnej interwencji człowieka...

#9 Obciążony klątwą obraz płaczącego chłopca

© wittyfeed.tv

O klątwie obrazu z płaczącym chłopcem donosił magazyn "The Sun". Zgodnie z publikacją w 1985 roku Ron i May Hall obwiniali obraz dziecka ze łzami spływającymi mu po twarzy o pożar , który zniszczył ich dom. Po raz pierwszy ogień wybuchł w kuchni, a potem zaczął się szybko rozprzestrzeniać. Po niemal całkowitym spłonięciu pokojów na parterze, obrazek z płaczącym chłopcem pozostał nienaruszony przez ogień.

#10 Przerażająca szmaciana laleczka Anabelle

© wittyfeed.tv

Kojarzycie upiorną laleczkę Annabelle z filmu pt. "Obecność"? Warto wiedzieć, że ta przerażająca lalka o płomiennych włosach istnieje naprawdę! Należała do niejakiej Donny, studentki pielęgniarstwa, która musiała prosić księdza o egzorcyzmy, gdy lalka "zaatakowała" jednego z jej przyjaciół.

#11 Antyczna szafka na wino z ukrytym wewnątrz dybbukiem

© wittyfeed.tv

Widoczny na fotce przedmiot to "skrzynka Dybbuk" - pochodząca z lat dwudziestych żydowska szafka na wino. Od 2001 r., kiedy pojawiła się pierwszy raz na eBay’u przechodziła z rąk do rąk. Każdego jej właściciela po jej nabyciu dotknęły podobne problemy. Każdy skarżył się na nocne koszmary, wizyty starej wiedźmy i pechowe zdarzenia. Podobno wewnąrz skrzynki mieszka zły demon - dybbuk. Dlatego została w została w końcu zakupiona przez dyrektora muzeum, zapieczętowała i ukryta w tajnym miejscu.

#12 Niepokojący obraz z ożywającymi rękami chłopca

© wittyfeed.tv

Oto obraz autorstwa Williama Stonehama namalowany w 1972 r. Podobno pewna rodzina znalazła go za starym browarem i zabrała do domu. Kilka dni potem ich córeczka zaczęła się skarżyć, że dzieci na obrazie nocą ożywają i walczą ze sobą. Najbardziej niepokojąco wygląda chłopiec w centrum obrazu, który podobno podnosi ręce, by zrobić krzywdę tym, którzy widzą jego ożywające dłonie…

Wierzycie, że są przedmioty, które mają nadprzyrodzone moce i lepiej trzymać się od nich z daleka?