13 aktorów z „Gry o Tron”, których widzieliście w „Harrym Potterze”!

13 aktorów z „Gry o Tron”, których widzieliście w „Harrym Potterze”!

„Gra o Tron” i „Harry Potter” to dwa wyimaginowane światy, w których magia i smoki są sprawą codzienną. Poza fantastycznymi stworzeniami i walką dobra ze złem, te dwie produkcje łączy jeszcze jedno! Wiele twarzy, które pojawiły się w topowym serialu wzorowanym sagą „Pieśni lodu i ognia” autorstwa George’a R.R. Martina, widzieliście też w filmach o przygodach najbardziej znanego czarodzieja, Harrego Pottera.

Kinga Kwiecień
15.05.2019, 23:22

Z pewnością kilku aktorów z naszej listy was zaskoczy!

#1 Michelle Fairley

Catelyn Stark! Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać żony lorda Winterfell i Namiestnika Północy, Eddarda Starka. Lady Winterfell to piękna kobieta o miedzianych włosach. Starkowie są jednym z wielkich rodów Westeros, a zarazem głównym szlacheckim rodem z Północy, więc ich rola w serialu jest ogromna!

Ta sama aktorka zagrała matkę Hermiony Granger, przyjaciółki Harrego Pottera!

Państwo Granger to mugole, którzy byli bardzo dumni ze swojej uzdolnionej magicznie córki.

Michelle Fairley wcieliła się w rolę matki Hermiony we wzruszającej scenie, gdzie młoda czarownica wymazuje wspomnienia o sobie z pamięci rodziców.

#2 David Bradley

Argus Filch to nielubiany przez uczniów woźny Hogwartu, który wszędzie chodził ze swoją ukochaną kotką Panią Norris. Towarzyszka woźnego to szara, prążkowana kocica, którą polubiłby każdy wielbiciel tych czworonożnych stworzeń. Nie ma się co dziwić, że zgorzkniały woźny tak uwielbiał swojego pupila. Przyznajcie, że o Filchu nigdy nie pomyśleliście jak o zwykłym kociarzu, który w naszym mugolskim świecie prowadziłby konto na Instagramie, gdzie zamieszczałby zdjęcia kocich łapek Pani Norris!

Pani Norris, tak jak jej właściciel, znała każdy zakamarek szkoły dla magików, dzięki czemu pomagała mu w utrzymaniu porządku wśród uczniów. Filch wprowadził listę zakazanych w Hogwarcie przedmiotów i co roku powiększał ją o kolejne zasady, które nie zawsze były przestrzegane przez uczniów. Fred i George Weasleyowie, szkolni kawalarze, uwielbiali droczyć się z woźnym.

Jego twarz zapewne zauważyliście także w „Grze o Tron”!

Zagrał lorda Westeros, Waldera Frey’a, który słynie z ciętego języka i złośliwych uwag. Jego zachowanie budzi wiele zastrzeżeń.

Jest najstarszym lordem Westeros i dożył blisko 100 lat! Sypiał on ze swoimi córkami i płodził im potomstwo. Nawet połowa ludności w zamku mogła być jego potomstwem!

#3 Natalia Tena

Osha jest kobietą Dzikich, która zbiegła na południe od Muru. W Winterfell została schwytana jako jeniec. Jest istotną postacią „Gry o Tron”, ponieważ to właśnie ona towarzyszy Branowi, Rickonowi i Hodorowi w ucieczce ze splądrowanego Winterfell!

W świecie podzielonym na czarodziejów i mugoli, Nymphadora Tonks jest członkinią Zakonu Feniksa.

Kobieta pracuje w Ministerstwie Magii i czujnie ochrania Departament Tajemnic. Jest również żoną profesora Lupina!

#4 Jim Broadbent

© HBO

Z pewnością poznaliście już archmaestera Cytadeli, jednego z najważniejszych członków zakonu imieniem Ebrose. Zgadlibyście, że to ten sam mężczyzna, który uczył w Szkole Magii i Czarodziejstwa? Hogwart gościł w swoich progach ekscentrycznego profesora eliksirów. Podczas swojej pierwszej kadencji, profesor Horacy Slughorn popełnił duży błąd. To właśnie wtedy opowiedział Voldemortowi o horkruksach!

#5 Sally Mortemore

Śledząc losy Harrego i jego przyjaciół, zapewne zwróciliście uwagę na osobliwą bibliotekarkę ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Pilnowała, by w bibliotece wypełnionej magicznymi lekturami, każdy zachował należytą ciszę i okazał szacunek książkom.

Ciekawe, że tą samą twarz możemy wypatrzeć wśród mieszkańców Braavos!

© HBO

#6 Freddie Stroma

Uczeń Gryffindoru, Cormac McLaggen, zjawiskowo wypadł w rozgrywce Quidditcha. Wykazał się talentem w tym samym meczu, w którym Ron Weasley nie mógł wziąć udziału, gdyż… został otruty!

W „Grze o Tron” aktor odgrywał rolę Dickona Tarly’ego, czyli najmłodszego syna Randylla Tarly’ego, lorda Horn Hill.

Sympatyczny Samwell Tarly, który został zaprzysiężonym bratem z Nocnej Straży to starszy brat Dickona.

Dickon został skazany przez Daenerys Targaryen na śmierć, gdyż nie zgodził się na oddanie jej hołdu. Jego śmierć była widowiskową sceną w jednym z odcinków siódmego sezonu, został spalony przez smoka wykonującego polecenie Daenerys.

#7 Bronson Webb

Will to postać z „Gry o Tron”, którą widzimy w pierwszej scenie pierwszego sezonu. Poznaliśmy go jako zaprzysiężonego brata z Nocnej Straży, który trafił tam za karę. Gdy został przyłapany na kłusownictwie, musiał wybrać pomiędzy utratą ręki a służbą na Murze. Wybrał to drugie i niestety zginął z ręki trupa Waymara w Nawiedzonym Lesie, po czym prawdopodobnie dołączył do armii umarłych.

W filmach o Harrym Potterze, aktor zagrał ucznia Slytherinu. Był jednym z członków gangu Dracona Malfoya!

#8 Ralph Ineson

© HBO

Pochodzący z Wysp Żelaznych Dagmer Cleftjaw to znany rzezimieszek, który oddał się służbie dla rodu Greyjoy’ów. Tego samego aktora odnajdziemy wśród obsady „Harrego Pottera”. Wystąpił jako Amycus Carrow - Śmierciożerca, który walczył u boku Voldemorta, gdy rozgrywała się Pierwsza Wojna Czarodziejów!

#9 IAN WHYTE

Mężczyzna ma 216 cm wzrostu! Nie trudno się wobec tego domyślić, że dostaje role olbrzymów. Fani „Gry o Tron” znają go jako żyjącego z Wolnymi Ludźmi olbrzyma Wun Wuna, natomiast w „Harrym Potterze” zagrał… Madame Maxime! Nie łatwo się domyślić, szczególnie, że oddał tej roli tylko swoją osobliwą sylwetkę, natomiast kobieca twarz została nałożona na postać komputerowo.

#10 Nicholas Blane

© Warner Bros. Pictures

W „Harrym Potterze” jest pracownikiem Ministerstwa Magii, a w „Grze o Tron” wciela się w rolę Króla Przypraw. Ten przydomek zyskał popularność, ponieważ prawdziwe imię Króla Przypraw jest trudne do wymówienia dla obcokrajowców, z którymi miał wiele do czynienia, gdy sprzedawał im przyprawy.

© gameofthrones.fandom.com

#11 Ciarán Hinds

Mance Rayde był w Nocnej Straży, pełnił służbę na Murze. Niestety złamał śluby i zdezerterował! Zamieszkał wśród wolnych ludzi, gdzie całe lata spędził na jednoczeniu różnych plemion, by utworzyć z nich armię.

Znacie Aberfortha Dumbledore’a? Jest młodszym bratem Albusa Dumbledore’a, dyrektora Hogwartu.

Tak, w tą postać też wciela się Ciarán Hinds. Aberforth, po zakończeniu swojej edukacji w Hogwarcie, dołączył do Zakonu Feniksa! Otworzył także Gospodę Pod Świńskim Łbem. Określany jest mianem gburowatego, unikał ludzi. Sam Alastor Moody nazwał go dziwnym facetem!

#12 Julian Glover

Z pewnością znacie postać Wielkiego Maestera z Cytadeli! Służył w Królewskiej Przystani, zasiadał także w małej radzie przez ponad 40 lat! Często pojawiał się na ekranie podczas trwania serialu, ale czy wiecie, że w „Harrym Potterze” podkładał głos pod postać wielkiego, ośmiookiego pająka imieniem Aragog? Przerażający stwór posługujący się ludzką mową to Akromantula, a długość jego nóg może osiągnąć nawet 4 i pół metra!

#13 Edward Tudor-Pole

© HBO

W obsadzie „Gry o Tron” zajął miejsce anonimowego mężczyzny z Królewskiej Przystani.

Kogo zagrał w "Harrym Potterze"?

Borgin jest czarodziejem i współwłaścicielem Borgin & Burkes, sklepu na ulicy Śmiertelnego Nokturnu. Założyciele wspomnianego sklepu, Borgin i Caractacus Burkes, owiani są złą sławą ze względu na swoją pasję. Wszystko przez kolekcjonowanie i sprzedaż przedmiotów, które kryją w sobie niebezpieczne właściwości!

© harrypotter.fandom.com

Ilu z tych aktorów rozpoznaliście oglądając serial?