13-latek zbudował sobie mini-dom! Jest w nim wszystko, czego potrzeba!

13-latek zbudował sobie mini-dom! Jest w nim wszystko, czego potrzeba!

Pewien nastolatek postanowił spełnić swoje marzenie i wybudować własny domek. Przez cały rok kosił trawniki oraz pomagał sąsiadom, aby zebrać pieniądze na realizację swojego projektu. Zorganizował też zbiórkę funduszy w sieci. Zobaczcie wyjątkowy domek tego zdolnego 13-latka!

Kamila Mrozek
31.10.2019, 10:15

Chłopak wyjaśnia, że na pomysł zbudowania własnego domku wpadł kiedyś podczas wakacji. Bardzo cieszy się, że mógł spełnić swoje marzenie i postawić domek na podwórku swoich rodziców.

Luke Thill z Dubuque w stanie Iowa jako 13-latek dokonał niezwykłego osiągnięcia. Z niewielką pomocą rodziców postawił własny dom za niecałe 5800 zł. Realizacja wakacyjnego projektu zajęła mu około roku.

Domek według projektu Luke'a został niemal w całości wykonany przez niego samego.

Aż 75% materiału do budowy jego domku pochodziło z recyklingu. Drzwi frontowe dostał w prezencie od swojego wujka.

Z pomocą zaprzyjaźnionego elektryka nastolatek zainstalował w swoim domku elektryczność.

© drivepedia.com

Dom Luke'a ma ponad 8 metrów kwadratowych i 1,6 metra szerokości.

"Cenię sobie minimalizm. Chciałem mieć własny dom bez ogromnego kredytu do spłacania" - wyjaśniał ten rezolutny chłopiec.

© drivepedia.com

Rodzice chłopca wspierali go w realizacji tego budowlanego przedsięwzięcia, ale jego tata Greg chciał, aby syn zarobił na budowę domu i sam zbudował większość rzeczy.

© drivepedia.com

"To była dla niego szansa, aby zrobić coś więcej niż tylko siedzieć przed komputerem. To prawdziwa lekcja życia" - powiedział ojciec Luke'a.

Luke bardzo lubi swój domek. Chętnie odrabia w nim lekcje i sypia przez kilka nocy w ciągu tygodnia.

Domek Luke'a jest malutki, ale nastolatek całkiem ładnie urządził. Jest w nim kuchenka mikrofalowa, grill, telewizor, stryszek z łóżkiem.

© drivepedia.com

Zobaczcie, jak wygląda w środku dzieło Luke'a!

© drivepedia.com
© directexpose.com
© directexpose.com

"Chcę pokazać innym dzieciakom, że domy można budować już w młodym wieku" - powiedział Luke, który chętnie dzielił się efektami swojej pracy w mediach społecznościowych.

Podobno zdolny nastolatek ma w planach budowę kolejnego domu wedle własnego projektu.

Nastolatek nakręcił już kilka filmików na Youtubie, w których przekonuje, że każdy może podążyć w jego ślady i wykonać domek wedle swojego projektu.

Jak Wam się podoba efekt pracy Luke'a?

Chcielibyście żeby Wasze dzieci zbudowały coś podobnego?