15-Latek Zdobył Nagrodę Za Wykonanie "Nieskończonego Stołu"

15-Latek Zdobył Nagrodę Za Wykonanie "Nieskończonego Stołu"

Zrobił, czyli wymyślił, zaprojektował i wykonał... samodzielnie! Prawdziwy mistrz DIY! Jego stół nieskończoności wygrał konkurs, ciekawe, czy chłopak w przyszłości zostanie stolarzem...

Damian Bachnacki
25.11.2018, 00:01

Po co stół... 15-latkowi?

© ageekyworld.com

To po prostu był jego projekt zaliczeniowy, na szkolne zajęcia ze stolarstwa! Od razu wyjaśniamy... nie każdy uczeń robi tak skomplikowaną rzecz. Przytłaczająca większość umie po takich zajęciach wykonać jedynie proste wieszaki lub drewnianą literę od szablonu. Jednak widać, że ten 15-latek odnalazł w sobie pasję i postanowił zaprojektować i zrobić bardzo oryginalny stół dla swojej rodziny!

Ty też możesz zrobić taki stół samodzielnie!

© pinterest.es

Skoro udało się nawet 15-latkowi i był to jego pierwszy projekt w życiu, to każdy może spróbować! Może odkryjesz w sobie duszę majsterkowicza? Zobacz krok po kroku, jak chłopak realizował swój pomysł...

Krok 1 – górna i wewnętrzna rama

© aplus.com

Pierwszym krokiem w projekcie nastolatka było skonstruowanie górnej ramy stołu. Składała się ona z ramki i przyklejonej do niej szyny, którą widać na zdjęciu. Szyna została dodatkowo wzmocniona poprzez śruby wwiercone otworami kieszeniowymi. Górna rama była osobnym elementem, a stół miał mieć jeszcze drugą, wewnętrzną ramę. To właśnie zrobienie tej drugiej było kolejnym etapem. To główny element konstrukcji z przymocowanym blatem. Rama jest dość cienka, choć patrząc na efekt końcowy, zdecydowanie się taka nie wydaje!

Krok 2 – nogi i bejcowanie

© boredomtherapy.com
© ntd.tv

Po zbudowaniu ram, zostały dodane nóżki. Musiały być dość grube i bardzo stabilne, aby to zapewnić, 15-latek przytwierdził je do blatu stołu za pomocą otworów kieszeniowych. Następnym krokiem było nadanie drewnu odpowiedniego charakteru. Nastolatek chciał, żeby kolor był ciemniejszy, a słoje stały się bardziej widoczne. Ostatecznie kolor wybrał nauczyciel chłopaka i zabejcowano wszystkie elementu stołu.

Krok 3 – taśma LED i lustro

© boredomtherapy.com

Tutaj zaczyna się najtrudniejsza część budowy stołu nieskończoności – jeśli coś się tu nie uda, nie będzie zamierzonego efektu. 15-latek do wewnętrznej ramy przytwierdził taśmę LED, a następnie przeszedł do elektryki. Po podłączeniu całego okablowania i upewnieniu się, że wszystko świeci, zostało umieszczenie lustra. W wyznaczone miejsce, dokładnie na środku wewnętrznej ramy, trzeba było bardzo powoli i precyzyjnie położyć lustro. Jeśli zostałoby uszkodzone, cała praca poszłaby na marne. Na koniec chłopak bardzo dokładnie wyczyścił lustro z kurzu.

Krok 4 – złożenie stołu i lustro weneckie

© woodworks101.com
© boredomtherapy.com

Kiedy już wszystko było przytwierdzone i przyklejone, przyszedł czas na nałożenie ramy górnej na wewnętrzną. Na sam koniec projektu, aby uzyskać efekt nieskończoności, niezbędne było użycie lustra weneckiego. Zostało ono umocowane na samym wierzchu, w specjalnie do tego przygotowanym otworze w górnej ramie. I gotowe, można cieszyć się oryginalnym stołem nieskończoności!

Mnóstwo pracy i problemów, ale efekt niesamowity!

© pinterest.co.uk

Prace nad wykonaniem stołu nieskończoności trwały długie miesiące, ale 15-latek uparcie się nie poddawał. Nie obyło się również bez problemów – był to przecież pierwszy jego projekt w życiu! Najwięcej trudności było przy montowaniu oświetlenia. Trzeba było odpowiednio podpiąć przewody i ukryć je w wewnętrznej ramie tak, aby były niewidoczne i zabezpieczone. Nastolatek poradził sobie jednak nawet z elektryką! Drugim problemem było przymocowanie taśmy LED do ramy. Żadna taśma dwustronna nie mogła sobie z tym poradzić, ale chłopak wpadł na pomysł przyklejenia światełek gorącym klejem. Trzeba przyznać, że ciężka praca się opłaciła! Efekt jest oszałamiający, a kiedy na stole położy się jakiś przedmiot – wygląda jak magia!

Kupilibyście stół nieskończoności zrobiony przez 15-latka?