15 Najbardziej Niezwykłych Modelek Na Świecie! Piękne?

15 Najbardziej Niezwykłych Modelek Na Świecie! Piękne?

Myślicie, że jedynie dziewczyny o idealnych wymiarach, nieskazitelnej skórze i pięknej twarzy, mogą marzyć o karierze modelki? Nic bardziej mylnego!

Daria Łaptosz
28.03.2019, 17:51

Świat mody bardzo się zmienił, obecnie docenia oryginalność i niezwykły wygląd, w myśl zasady, że każdy człowiek jest piękny na swój sposób. Zobacz dziewczyny, które kiedyś słyszały, że są brzydkie, a teraz robią światowe kariery w modelingu! Zainspiruj się i pokochaj swoje niedoskonałości!

1. Sara Geurts

© Instagram/sarageurts
© Instagram/sarageurts

Ta modelka ma... 28 lat! Wygląda na dużo starszą, prawda? To wszystko za sprawą rzadkiej wrodzonej wady genetycznej, na którą cierpi – zespołu Ehlersa-Danlosa (EDS). Skóra modelki jest niespotykanie rozciągliwa, stąd liczne zmarszczki na twarzy i ciele 28-latki. Niestety Sara nie miała żadnego wpływu na jakość swojej skóry i nie mogła powstrzymać jej rozciągania. Taki niecodzienny wygląd był powodem kompleksów Sary, w szkole stała się ona obiektem drwin ze strony rówieśników. Jednak obecnie jest wziętą modelką – właśnie dzięki jej oryginalnemu wyglądowi! Sara często pojawia się w sesjach i kampaniach na temat tolerancji dla inności i akceptacji swojego ciała.

2. Slick Woods

© Instagram/slickwoods
© Instagram/slickwoods

Slick Woods była wyśmiewana w dzieciństwie z powodu jej oryginalnego wyglądu. Bardzo widoczna diastema oraz bardzo krótka fryzura – to od zawsze były znaki rozpoznawcze 22-latki. Jednak to, co dla rówieśników było brzydkie, w świecie mody dało Slick przepustkę do światowej kariery! Jej konto na Instagramie zaczęło szybko rosnąć, a dziewczyną zainteresowali się znani projektanci i fotografowie. Do fanów jej oryginalnej urody należą również gwiazdy – Rihanna oraz Kanye West!

3. Winnie Harlow

© Instagram/winnieharlow
© Instagram/winnieharlow

Winnie to 24-letnia kanadyjska modelka, obok której nikt nie przejdzie obojętnie. Po pierwsze za sprawą jej niezwykle pozytywnego usposobienia, jest określana przez wszystkich jako bardzo ciepła i pełna energii dziewczyna z ogromnym poczuciem humoru. Jest jeszcze jedna sprawa, która odróżnia Winnie od większości modelek – dziewczyna cierpi na bielactwo nabyte. Ta przewlekła choroba spowodowała, że ciemnoskórą dziewczynę pokrywają białe płaty zdepigmetowanej skóry. Z tego powodu 24-latka często jest nazywana „łaciatą”. Jednak po latach życia z kompleksami, wyśmiewana przez ludzi, postanowiła przekuć swoją chorobę w największy atut i została modelką. Dzisiaj jest wzorem dla ludzi na całym świecie, którzy borykają się z tą lub innymi rzadkimi chorobami.

4. April Star

© Instagram/redefinedmybeauty
© Instagram/redefinedmybeauty

April jest nazywana „młodszą Winnie Harlow”. Rzeczywiście, ma zaledwie 14 lat. Ale te porównania pojawiają się oczywiście ze względu na bielactwo nabyte, na które April została zdiagnozowana, gdy miała 6 lat. April i Winnie poznały się osobiście, a starsza koleżanka pomogła 14-latce rozpocząć karierę modelki. Obecnie April stara się mimo choroby patrzeć na życie pozytywnie i działa w różnych kampaniach społecznych na rzecz samoakceptacji.

5. Devon Aoki

© Instagram/devonaoki
© lipstickalley.com

36-letnia dziś Devon Aoki, robiła zawrotną karierę w świecie modelingu w latach 90. Równie dobrze radziła sobie jako aktorka, m.in. w „Za szybcy, za wściekli” lub „Sin City”. Na pierwszy rzut oka jest to zupełnie „standardowa” modelka, jednak chodzi tu o wzrost. Bowiem Devon Aoki jest uznawana za najniższą modelkę, która chodziła po wszystkich wybiegach i zrobiła światową karierę. 36-latka mierzy jedynie 165 cm wzrostu, to jednak nie przeszkodziło jej podbić świat mody.

6. Serafima Soloviova

© Instagram/saymonsima
© Instagram/saymonsima

Ta 22-latka z Moskwy jest bardzo popularna wśród rosyjskiej młodzieży. Wszystko za sprawą jej niestandardowego wyglądu i stylu. Znana jest jako Sima Saymon albo Serafima Soloviova. Jak widać nie boi się eksperymentować z wyglądem, goli się na łyso i odważnie się ubiera. Serafima często bierze udział w sesjach artystycznych ze względu na swój oryginalny wygląd.

7. Thando Hopa

© Instagram/thandohopa
© Instagram/thandohopa

Thando to pochodząca z Afryki modelka, która jest albinoską. Nie miała łatwego życia, ponieważ z powodu albinizmu była szykanowana. Thando zdołała przekuć swoją chorobę na atut i znalazła swoje powołanie nie tylko w roli modelki. Bowiem została ona prawniczką i obecnie udziela się w organizacjach walczących o prawa człowieka na świecie.

8. Alice Wilson

© Instagram/oddfreckles
© Instagram/oddfreckles

Znak charakterystyczny Alice Wilson? Piegi i ogromna doza samoakceptacji! Bowiem twarz Alice cała pokryta jest piegami, z których modelka uczyniła swój największy atut. Oryginalny wygląd pozwolił Alice zrobić karierę. Dodatkowo, modelka nie boi się żadnych stylizacji i eksperymentowania, np. z kolorem włosów. Ostatnio piegowata modelka wzięła udział w telewizyjnej reklamie Zalando.

9. Sophia Hadjipanteli

© Instagram/sophiahadjipanteli
© Instagram/sophiahadjipanteli

Sophia to grecka modelka, która jest chętnie zatrudniana do sesji, w których ma się wcielić we Fridę Kahlo. Powód jest jeden – monobrew! Tak, Sophia z premedytacją podkreśla to, co większość ludzi chce zakryć, czyli łączące się brwi. Modelka uczyniła z tego swój największy atut i dodatkowo farbuje swoją ogromną brew na czarno – teraz już na pewno nikomu nie umknie!

10. Kate Grant

© Instagram/kategrantmodel
© Instagram/kategrantmodel

19-latka stała się gwiazdą świata mody i internetową sensacją, dzięki swojemu charakterowi i chorobie. Bowiem Kate cierpi na zespół Downa i udowadnia, że każdy jest piękny na swój sposób i ma prawo spełniać marzenia! Kariera Kate w modelingu zaczęła się, gdy ta wygrała międzynarodowy konkurs piękności. Była pierwszą dziewczyną z zespołem Downa, która wygrała takie zawody i zaczęła karierę modelki.

11. Velvet D’amour

© jezebel.com
© listal

Velvet to ikona wśród modelek plus size! Choć ma już 51 lat, nadal uważana jest za najgrubszą modelkę świata, która zapoczątkowała modę na pełne, kobiece kształty. Ze swoją wagą, 135 kg, występowała w Vogue, a także byłą muzą takich projektantów, jak Jean Paul Gaultier oraz John Galliano.

12. Jazelle Zanotti

© Instagram/uglyworldwide
© Instagram/uglyworldwide

Modelka przyjaźni się z oryginalnymi członkami zespołu Die Antwoord. To zapewne wiele tłumaczy w kwestii wyglądu Jazelle, ponieważ regularnie goli brwi, ma bardzo krótkie włosy lub warkoczyki i uwielbia odważny makijaż oraz niecodzienne stylizacje. Obserwuje ją ponad 500 tys. osób na Instagramie, którzy doceniają jej oryginalność.

13. Anna Marinich

© Instagram/mari.one
© Instagram/mari.one

Anna to pochodząca z Rosji przepiękna kobieta. Wydawać by się mogło, że nie różni się niczym od modelek na całym świecie. Jednak to, co wyróżnia Annę, to jej choroba – łysienie plackowate. Stąd modelka zawsze jest łysa. Choroba nie przeszkodziła jednak w karierze i Anna z dumą prezentuje się przed obiektywami fotografów, inspirując wiele kobiet.

14. Rain Dove

© Instagram/raindovemodel
© Instagram/raindovemodel

Rain Dove jest 29-letnią, amerykańską modelką. Przyznajcie, że wielu pomyślało, że to mężczyzna! Właśnie taki niejednoznaczny wygląd wyróżnia Rain i stał się jej trampoliną o kariery w modelingu. Równie często występuje na sesjach jako kobieta, jak i mężczyzna. Jak sama przyznaje, wiele nowo poznanych osób uważa, że Rain jest mężczyzną, który jedynie „dorobił” sobie biust za pomocą chirurga plastycznego, żeby wyglądać oryginalniej. Nic bardziej mylnego!

15. Caitin Stickels

© Instagram/caitinkitten
© Instagram/caitinkitten

Caitin cierpi na rzadką wrodzoną wadę genetyczną – zespół kociego oka (CES). Stąd właśnie jej niezwykły wygląd, określany przez wielu jako magiczny. Dla świata mody odkrył ją znany fotograf, Nick Knight, który wypatrzył Caitin na Instagramie i sprawił, że stała się ona inspiracją dla fotografów i projektantów. Jej kariera w modelingu z pewnością nie byłaby tak szybka, gdyby nie jej oryginalny wygląd. Poza sesjami, modelka pełnia się także artystycznie, jest aktorką i piosenkarką.

Która z tych oryginalnych modelek podoba Wam się najbardziej?