18-letni Polak wygrał włoski "Mam Talent"! Posłuchaj, czym zdolny gitarzysta podbił serca jurorów

18-letni Polak wygrał włoski "Mam Talent"! Posłuchaj, czym zdolny gitarzysta podbił serca jurorów

Programy typu talent-show zarówno w Polsce, jak i na świecie cieszą się dużą oglądalnością. Niejednokrotnie zdarza się, że młodzi artyści, aby wypromować swoją twórczość i rozpocząć międzynarodową karierę, decydują się brać udział w takim programie u siebie w kraju i potem za granicą. Podobną drogę ma za sobą młody Polak - Marcin Patrzałek, zwany "wirtuozem gitary, młodym Paganinim". Posłuchajcie gry tego zdolnego nastolatka, zwycięzcy 5. edycji włoskiego "Mam talent"!

Kamila Mrozek
5.12.2018, 17:52

Młody muzyk brawurowo przeszedł do finału włoskiego programu "Tu si que vales", pokonując 15 innych, bardzo utalentowanych artystów. Jako zwycięzca włoskiego "Mam talent" Marcin Patrzałek dostał czek o wartości 100 tysięcy euro, czyli prawie 430 tysięcy złotych. Na to osiągnięcie Marcin pracował ciężko pracował przez kilka lat. Przypomnijmy, że już 3 lata temu chłopak dał się poznać polskiej publiczności jako jeden z najmłodszych zwycięzców programu "Must Be The Music".

Podczas finałowego występu we włoskim "Mam talent" Marcin zagrał na gitarze flamenco. Jurorzy zgodnie orzekli, że tego"chłopaka z Polski można porównywać do największych wirtuozów tego instrumentu".

Marcin Patrzałek urodził się 6 października 2000 roku. Pochodzący z Kielc młody muzyk jest nie tylko gitarzystą, ale i kompozytorem. Świetnie gra na gitarze akustycznej, klasycznej, flamenco i jazzowej.

© Facebook/Marcin Patrzałek

Już jako 12-latek Marcin próbował swoich sił w polskim "Must Be The Music", ale wtedy jeszcze nie dostał się do programu. Za to w 2015 r. poszło mu rewelacyjnie i rozpoczęła się jego przygoda w tym muzycznym talent-show.

Do historii polskiego "Must Be The Music" przeszło piękne wykonanie przez Marcina utworu "Phoenix Rising Caluma Grahama. Jego wirtuozerski talent szczególnie podziwiał Adam Sztaba, zaś Kora nazwała go "Paganinim gitary".

W dogrywce 9. edycji polskiego talent-show Marcin zmierzył się z 15-letnią Niną Karpińską. Dalszy rozwój kariery muzycznej Patrzałka pokazują, że wygrana w polskim "Must Be The Music" nie była kwestią przypadku, czy jednorazowego popisania się zalążkiem talentu.

© Facebook/Marcin Patrzałek

Kolejne lata to kolejne sukcesy na koncie młodego muzyka. W 2016 roku Marcin Patrzałek wydał swój debiutancki album "HUSH", na którym znalazło się 10, bardzo dobrze ocenianych utworów.

© Facebook/Marcin Patrzałek

Nastoletni muzyk nie może uwierzyć, że stał się taki popularny dzięki swojej artystycznej duszy. Na swoim Facebooku z dumą prezentował magazyn muzyczny, w którym jakiś czas temu udzielił wywiadu i opowiedział o swojej płycie.

© Facebook/Marcin Patrzałek

Marcin jest młodym, bardzo wrażliwym artystą, którego gra na gitarze zjednuje sympatię niejednej dziewczyny. Na razie jednak najważniejszą kobietą dla tego przystojnego młodzieńca jest jego mama.

© Facebook/Marcin Patrzałek

Po pierwszej wygranej w muzycznym talent-show Marcin bardzo intensywnie koncertuje po Europie i Ameryce.

© Instagram/Marcin Patrzałek

Na szczęście fani z Polski mogą także na miejscu podziwiać jego wirtuozerską grę podczas wielu koncertów i muzycznych eventów.

© Facebook/Marcin Patrzałek

Marcin na co dzień jest bardzo skromnym, stonowanym chłopakiem. Aż trudno uwierzyć, że ma w sobie tak ogromny i różnorodny talent muzyczny!

© Facebook/Marcin Patrzałek

Rok 2018 Marcin Patrzałek zapamięta z pewnością nie tylko jako okres wzmożonych koncertów, podczas których poznał wielu ciekawych ludzi.

© Facebook/Marcin Patrzałek

Muzyk z powodzeniem grający zarówno muzykę klasyczną, jak i współczesne popowe utwory, postanowił wziąć udział we włoskiej edycji programu "Mam talent".

Po ogłoszeniu wyników finału włoskiego "Mam talent" Marcin był w ogromnym szoku. Na swoim Facebooku podziękował gorąco wszystkim, którzy w niego wierzyli i na niego głosowali.

© Instagram/Marcin Patrzałek

"Nie ma słów, które opisują emocje, które czuję w tej chwili" - tak Marcin komentował swoją wygraną we włoskiej edycji "Mam talent".

Zastanawiacie się pewnie, co młody muzyk zrobi ze swoją wygraną. Patrzałka zdradził, że nagrodę pieniężną planuje przeznaczyć na naukę w prestiżowej muzycznej szkole w Bostonie.

© Facebook/Marcin Patrzałek

Poza planami muzycznymi, Marcin musi też skupić się na nauce. W 2019 roku będzie przecież zdawał maturę. Miejmy nadzieję, że pójdzie mu "koncertowo" ;)

© Facebook/Marcin Patrzałek

Pochodzący z Kielc nastolatek zachwyca swoją wrażliwością i jest uważany za jednego z najzdolniejszych, młodych wirtuozów gry na gitarze.

© Instagram/Marcin Patrzałek

Jak Wam się podobają występy Marcina? Będziecie mu kibicować i śledzić dalszy rozwój jego muzycznej kariery?