18 Pomysłów Na Idealną Przestrzeń Dla Dziecka. Wprowadź Któryś w Swoim Domu!

18 Pomysłów Na Idealną Przestrzeń Dla Dziecka. Wprowadź Któryś w Swoim Domu!

Każde dziecko uwielbia się bawić i potrafi odnaleźć pierwiastek zabawy nawet w codziennych sytuacjach. Zwykłe przedmioty z kuchni, czy niepotrzebne pudełka mogą stanowić zabawki i zająć czas na wiele godzin. Dziecięca kreatywność nie zna granic, ale my też możemy wykazać się inicjatywą i zmodyfikować naszą przestrzeń w niebanalny sposób, by najmłodsi mogli przeżywać ciągłą przygodę!

Kinga Kwiecień
9.04.2019, 16:58

#1 Każde dziecko pragnie mieć własną zjeżdżalnię!

#2 Jest sposób na to, by dziecko częściej sięgało po książki i czerpało z tego nie lada przyjemność! Wystarczy zrobić magiczny kącik z półkami, poustawiać tam książki i pozwolić dziecku przystroić to miejsce według własnych upodobań.

Najlepszym pomysłem będzie wystrój związany tematycznie z aktualnie czytaną książką. To z pewnością zachęci do częstszych odwiedzin kącika, a książki będą chętniej czytane.

#3 My w dzieciństwie budowaliśmy sobie domki z poduszek i koców. Była to przestrzeń tylko dla nas i naszych zabaw, a dorosłym wstęp wzbroniony! Ileż radości sprawi dziecku piękny domek, który nie zostanie zburzony zaraz po zabawie i do którego będzie można wracać, gdy tylko najdzie ochota.

#4 Można też wybrać nieco łatwiejszy sposób:

© www.dobrzemieszkaj.pl

#5 A może skrzynka na małe upominki i liściki? Za pośrednictwem takiej skrzynki, nawet lista z obowiązkami domowymi będzie przyjęta pozytywniej.

#6 Dla chłopców idealnie sprawdzi się tor wyścigowy albo imitacja miejskich dróg w wydaniu przystosowanym do małych, zabawkowych samochodzików.

© www.thewhoot.com

#7 Diabelski młyn z pojemnikami do przechowywania? Bardzo prawdopodobne, że łatwiej będzie namówić dziecko do posprzątania zabawek!

© Kate Dixon

#8 Coraz łatwiej dostać w sklepach tablice ścienne, więc czemu nie wygospodarować kawałka ściany, na której dziecko będzie mogło mazać do woli?

#9 Kino na świeżym powietrzu? Do realizacji tego pomysłu wystarczy rzutnik lub projektor multimedialny.

#10 Coś dla fanów huśtawek! Wystarczy odrobina miejsca w pokoju i można huśtać się o każdej porze roku.

#11 Może to być też wygodna huśtawka, która zastąpi dziecku fotel i stanie się ulubionym miejscem w całym domu!

© www.homebook.pl

#12 Istnieją też modele dla najmłodszych, wygodne i w stu procentach bezpieczne:

#13 Ukryty pokój zabaw będzie czymś magicznym i zdecydowanie bardziej atrakcyjnym niż zwykłe pomieszczenie. Kliknij w strzałkę na zdjęciu, by „otworzyć drzwi” ukrytego pokoju:

#14 A gdyby małemu schowkowi nadać zupełnie nowy charakter?

© www.nataliessentiments.com

#15 Mali miłośnicy gotowania też powinni mieć miejsce na swoje pasje. Zabawkowa kuchnia będzie dla nich bezpieczniejsza niż prawdziwa!

© www.makoweczki.pl

#16 Może być też w mniej skomplikowanym wydaniu, wtedy z pewnością tata może zabawić się w złotą rączkę i zrobić taką kuchenkę:

© www.ogrodosfera.pl

#17 A jak już tata bawi się w złotą rączkę, to może zmajstruje też piaskownicę?

© www.ogrodosfera.pl

#18 Musisz zmieścić dwa biurka w małym pomieszczeniu? Nic prostszego! Możesz zrobić to w przedstawiony poniżej sposób, a każde z dzieci będzie miało swoje prywatne miejsce, w dodatku rodzeństwo siedzące po drugiej stronie konstrukcji nie będzie mu przeszkadzać i zaglądać przez ramię.

Który pomysł spodobał Ci się najbardziej? A może już zastosowałeś u siebie coś podobnego? Koniecznie podziel się tym w komentarzu!