19-latka ma mięśnie, które onieśmielają większość mężczyzn. "Czuję się jak Schwarzenegger"

19-latka ma mięśnie, które onieśmielają większość mężczyzn. "Czuję się jak Schwarzenegger"

Choć ma dopiero 19 lat, młoda Kanadyjka już zrobiła ogromną furorę w internecie. Tessa Barresi przebojem wdarła się do świata fitness i szybko zyskała duże grono fanów. Dziewczęca energia, miła buzia i.... duże, wyrzeźbione bicepsy, których może jej pozazdrościć niejeden chłopak w jej wieku. Co jeszcze stoi za jej sukcesem?

Marek Rajman
10.10.2018, 01:41

Wasza przeciętna 19-letnia kulturystka, miłośniczka gier komputerowych, kotów i tiramisu - tak przedstawia się na swoim kanale Youtube pochodząca z Kanady Tessa Barresi. Trzeba jednak podkreślić, że "przeciętna" to prawdopodobnie ostatnie słowo, jakim ktokolwiek określiłby tę dziewczynę.

Tessa startuje w zawodach bikini fitness oraz promuje zdrowy, sportowy tryb życia za pomocą mediów społecznościowych. Jej konto na Instagramie śledzi aż 189 tys. osób, a kanał na Youtube ma 15 tysięcy subskrypcji!

Trójbój siłowy i kulturystyka

Tessa swoją przygodę ze sportami siłowymi rozpoczęła kilka lat temu od trójboju siłowego, gdzie ustanowiła rekordy swojej prowincji (British Columbia) w swojej kategorii wiekowej. Jej osobiste rekordy wynosiły 60 kg w wyciskaniu leżąc, 110 kg w przysiadzie i aż 142 kg w martwym ciągu. Bardzo imponujące wyniki jak na drobną dziewczynę, jednakże trójbój siłowy okazał się zbyt niebezpieczny dla Tessy i po kontuzji pleców musiała porzucić dźwiganie żelastwa na rzecz bardziej bezpiecznych ćwiczeń.

Wiele ludzi pyta mnie skąd wzięła się moja pasja do kulturystyki. Cóż, okazało się, że kulturystyka była lekiem na depresję. Po kontuzji pleców byłam rozgoryczona i załamana, borykałam się także z innymi problemami, złością, napadami niepokoju, prawdopodobnie z tym, z czym mierzy się większość nastolatków. Trening kulturystyczny okazał się prawdziwym ratunkiem i motywacją!

Opowiada o swoich problemach Tessa Barresi. Patrząc na stale rosnącą liczbę followersów na Instagramie, wydaje się, że przejście do świata fitness było dla niej korzystne.

Tessa udostępnia nagrania, na których widać jej ciężką pracę na siłowni

Nie tylko wygląd

Nie da się ukryć, że Tessa zyskała popularność głównie dzięki swojemu wyglądowi, jednak dziewczęca buzia i wyrzeźbione ciało to nie jedyne, co młoda Kanadyjka ma do zaoferowania światu. Tessa Barresi jest certyfikowanym trenerem personalnym, posiada naprawdę imponującą wiedzę na temat treningów, żywienia i suplementacji. Prowadzi kanał na Youtube, gdzie umieszcza instruktaże treningowe i porady żywieniowe. Jednak w przeciwieństwie do wielu "instagramowych gwiazdek świata fitness", Tessa nie radzi jedynie "jak wypracować pośladki?" lub "co jeść, żeby mieć płaski brzuch?" - na kanale Kanadyjki można znaleźć kompleksowe plany treningowe, skupiające się na harmonijnym rozwoju całego ciała, a także wiele trików żywieniowych oraz przepisów, w tym także na smaczne, ale zdrowe słodycze. Widać, że kulturystyka i zdrowy tryb życia, to nie tylko sposób na utrzymanie się, ale prawdziwa pasja Tessy!

Jak wypracowałaś tak duże bicepsy?

O mój Boże, nawet nie wiecie jak często ktoś pyta mnie o to jak zrobiłam, że moje bicepsy są tak duże, jak duże w ogóle są, czy mogę je napiąć lub czy posiłuję się z kimś na rękę. Naprawdę, co chwilę ktoś mnie o to pyta!

Śmieje się Tessa, a następnie dodaje:

Sekret rozmiaru moich bicepsów jest wręcz śmieszny. Kiedy miałam 13 lat i postanowiłam, że zacznę cokolwiek ćwiczyć, w domu miałam tylko 6 kg hantelki. A jedyne ćwiczenie jakie znałam, to podnoszenie hantli na biceps! I robiłam to jedno ćwiczenie, w różnych wariantach, cały czas przez okres 9 miesięcy. Wiem, że to głupie, ale wówczas nie znałam innych ćwiczeń. Teraz prawie w ogóle ich nie ćwiczę, skupiam się na innych partiach ciała.

Zwykłe życie niezwykłej nastolatki?

Tessa z pewnością nie jest taka jak jej rówieśniczki. Nie katuje się dietami powodującymi efekt jojo, nie imprezuje, stroni od alkoholu i innych używek i.... nie ugania się za chłopakami. Obecnie jest singielką, ale nie szuka chłopaka na siłę. Skupia się na swoich treningach i pracy jako modelka.

A Ty umówilibyś się na randkę z dziewczyną z takimi bicepsami?