23 Zaskakujące Rzeczy, Które Zobaczysz Tylko w Indiach

23 Zaskakujące Rzeczy, Które Zobaczysz Tylko w Indiach

Indie są bez wątpienia jednym z najciekawszych krajów na świecie. Zaskakują nas swoimi kontrastami, zachwycają egzotyczną kulturą, wzbudzają zainteresowanie tajemniczymi obrzędami. Jeśli miałeś lub miałaś już okazję odwiedzić ten wspaniały kraj, z pewnością przyznasz nam rację, że można tam poznać intrygujących ludzi i zobaczyć niesamowite rzeczy...

Kamila Mrozek
30.05.2019, 08:01

Kim są i jak wyglądają "hijras"? Co można przewieźć indyjską rikszą? Ile głów mają hinduscy bogowie? Jak wyglądają pomalowane henną wielbłądy? Na te i inne nietypowe pytania możecie odpowiedzieć odwiedzając Indie, albo...zapoznając się z dalszą częścią naszego artykułu. Jesteście gotowi na poznanie niesamowitych "smaczków"Indii?

#1 Sanie św. Mikołaja to już przeżytek. W Indiach cała gromada Mikołajków ma swojego przewoźnika -rikszarza w stylowym nakryciu głowy.

#2 Nie ma to jak poranna przejażdżka jednośladem wzbogaconym o silnik. Zwłaszcza jeśli wieziemy ze soba dwóch takich sympatycznych kumpli ;)

#3 Zamawialiście świeże jaja w ilości hurtowej? W Indiach zawsze dostaniecie je na czas i to dostarczone tak nietypowym środkiem transportu...

#4 Ile mogą ważyć widoczne na fotce pęki roślinne? Zapewne sporo, ale ten pan i tak dowiezie je w całości i to dokładnie tam, gdzie sobie zaplanował...

#5 Szukacie kogoś z większym autem, kto tanio i szybko przewiezie Wam meble do nowego domu? Ta ekipa może nie ma samochodu do przeprowadzek, ale jest pomysłowa i gratisowo przetestuje, jak się siedzi na transportowanej sofie...

#6 Studenci, zwłaszcza ci w Indiach kochają robić to, co ekstremalne. Co powiecie na ten autobus zapełniony pasażerami w ponad 100%?

#7 W Indiach aż 80% ludności to Hindusi. Hinduizm liczy 330 milionów bogów, niektórzy słabo znani przez samych Hindusów, ale czczeni nawet bez znajomości ich imion. Prym wśród nich wiedzie Indyjska Trójca, czyli Wisznu, Śiwa i Brahma.

#8 Już wiecie, że Hindusi mają aż 330 milionów bogów. A niektórzy z nich są wyposażeni nawet w kilka głów niczym mityczne smoki. Oto hinduskie bóstwo Pan Hanumantha (Hanuman, Anjaneya) z 5 głowami.

#9 Kiedy ma się tylu bogów można stracić głowę przy ich liczeniu. A co powiecie na indyjskie sklepiki, gdzie można kupić sobie osobno głowę, osobno popiersie oraz resztę ciała dowolnego bożka?

#10 Czasem trudno się zdecydować, który sygnet wybrać na dany dzień. Hindusi nie zastanwiają się długo i noszą tyle, ile się zmieści...

#11 Do niezwykłych indyjskich misteriów należą ceremonie zaślubin. Jak Wam się podoba taka zmysłowa ozdoba nóżki panny młodej?

#12 Panowie też lubią czasem zaszaleć z modą. Co powiecie na hinduskie "japonki" w stylu fakira? ;)

#13 Zwierzęta to towarzysze Hindusów, mogą więc liczyć na specjalne traktowanie. Czy malowanie kózkom łatek to już nie lekka przesada?

#14 A może ciemna henna lepiej prezentuje się na wielbłądzich grzbietach?

#15 Domek dla ptaszków można zrobić nawet...ze statej wanienki. Ach ta pomysłowość Hindusów!

#16 Hindusi rzadko wyrzucają coś na śmietnik. Przecież nawet połamane plastikowe krzesło może być jeszcze funkcjonalne...

#17 Podróże skuterem muszą być komfortowe. Ale czy na pewno dobrym pomysłem jest ozdabianie go sztuczną trawką?

#18 Szukacie straganu z zabawkami dla Waszej pociechy? Pewnie jakaś piłka się znajdzie na tym bogato wyposażonym pojeździe...

#19 Nie masz czasu żeby zwiedzić hinduską świątynię? Nie martw się, obwoźny kościół przyjedzie do Ciebie...

#20 W Indiach istnieje pojęcie "hijras" oznaczające osoby transpłciowe lub transseksualne. W kwietniu 2014 r. Sąd Najwyższy Indii uznał je za tzw. "trzecią płeć" w specjalnej ustawie dotyczącej również kwestii paszportów i innych dokumentów urzędowych.

#21 W Indiach żyją jedne z najrzadszych i najbardziej specyficznych gatunków występujących w Azji. Bez wątpienia należy do nich ta niezbyt urodziwa purpurowa żaba.

#22 Magnetyczne "wzgórze Cyklopów" leży w pobliżu Leh w Ladakh w Indiach. Podobno kiedyś samoloty indyjskich sił powietrznych musiały zmienić swoją trasę, aby uniknąć zakłóceń magnetycznych. Przedmioty i samochody na tym wzgórzu wyglądają jakby toczyły się do góry, wbrew zasadom grawitacji...

#23 Indie mogą pochwalić się posągiem o rekordowej wysokości, który stoi na 182 m. i jest znany jako "posąg jedności". Statua przedstawia przywódcę ruchu niepodległości Indii Sardara Vallabhbhai Patela, popularnie zwanego Sardar Patel.

Która z indyjskich osobliwości najbardziej Cię zaskoczyła?