23-letnia Armine Harutyunyan została twarzą Gucci.

23-letnia Armine Harutyunyan została twarzą Gucci.

Gucci to jeden z najbardziej prestiżowych domów mody na świecie. Firma powstała w 1921 r. we Florencji, ale wciąż odgrywa ważną rolę w dzisiejszym biznesie modowym. Skąd to się bierze? Gucci lubi stawiać na nowe modelki, często staje się przepustką do sławy dla nieznanych wcześniej postaci. Czy będzie tak w przypadku Armine?

Kamila Mrozek
7.10.2019, 17:17

Podczas tegorocznego Milan Fashion Week show na pokazie Gucci skradła armeńska modelka Armine Harutyunyan. Ta 23-letnia kobieta o oryginalnej urodzie była jedną z pierwszych modelek, które pojawiły się w stroju przypominającym kaftan bezpieczeństwa na ruchomym wybiegu Gucciego. Warto wiedzieć, że długowłosa Armine to nie tylko modelka, jest... artystką wywodzącą się również z artystycznej rodziny.

Armine mieszka na co dzień w Erewaniu, stolicy Armenii. Mówi się, że od niedawna została "twarzą" domu mody Gucci. Ale to także utalentowana artystka, zamiłowanie do sztuki odziedziczyła głównie po swoim dziadku.

Armine Harutyunyan jest wnuczką Khachatura Azizyana, jednego z najbardziej znanych żyjących malarzy w Armenii. Dziewczyna spełnia się jako projektantka i ilustratorka, ostatnio odnosi sukcesy również w modelingu.

Armine chętnie opowiada o swoich artystycznych korzeniach i pokazuje dziennikarzom wyjątkową pracownię swojego dziadka, gdzie znajduje się mnóstwo książek, obrazów i tradycyjnych ormiańskich dywanów.

© gallerygirl.co

Urodziłam się i dorastałam w kreatywnym środowisku. Mój pradziadek, dziadek, oraz babcia są znanymi artystami. A moja mama chociaż pracuje w branży medycznej, aktywnie bierze udział w organizowaniu wystaw sztuki.

Matka Armine jest lekarzem, ale wspiera córkę w działaniach artystycznych. Oto jedna z grafik tej młodej artystki.

© theartgorgeous.com

"Zwykle jestem otwarta na różne środki artystycznego wyrazu, choć najlepiej pracuje mi się na płótnie lub papierze. Ostatnio najczęściej zajmuję się grafiką. Moje prace, choć różnią się stylem, mają coś wspólnego - odzwierciedlają moją osobowość" - wyjaśnia Armine.

© theartgorgeous.com

Jak Wam się podobają prace tej młodej artystki? Lepiej wychodzą jej grafiki czy szkice? A może powinna skupić się napapierowych projektach?

© gallerygirl.co
© gallerygirl.co
© gallerygirl.co

Armine zapytana o swoją przygodę z Gucci wyznaje, że to było jak spełnienie jej marzeń, o których realizacji nawet nie śniła.

Jak doszło do tego, że została jedną z twarzy kultowego domu mody? "Byłam w Berlinie na koncercie ulubionego zespołu, raz doszedł do mnie poszukiwacz modeli, poprosił o zrobienie zdjęć i telefon kontaktowy. Po miesiącu zadzwonił, mówiąc, że Gucci zaprasza mnie na casting do pokazu" - mówi artystka.

Szczerze mówiąc, moje odczucia były mieszane, byłam trochę zachwycona, a trochę zdezorientowana. Nie mogłam uwierzyć, że stałam się częścią marki, którą naprawdę kocham - wyjaśniała Armine.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć tej utalentowanej dziewczyny o nietypowej, ormiańskiej urodzie. Pierwsza z fotografii pokazuje Armine w białym stroju z najnowszej kolekcji Alessandro Michele, który zrobił furorę na tegorocznym Fashion Week w Mediolanie.

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

Które z wcieleń Armine podoba Wam się bardziej?

Powinna skupić się na pracy ilustratorki, graficzki, projektantki, czy porzucić to na rzecz robienia kariery jako modelka Gucci?