40 lat temu wyglądali normalnie, a kobiety ich uwielbiały! Zobacz, jak zmieniali się popularni bliźniacy

40 lat temu wyglądali normalnie, a kobiety ich uwielbiały! Zobacz, jak zmieniali się popularni bliźniacy

Ich życie to gotowy scenariusz na filmowy hit – byli przystojnymi gwiazdami telewizji i szanowanymi naukowcami... Po latach stracili wszystko, są dziś uważani jedynie za skandalistów i ofiary operacji plastycznych. Poznaj ich historię!

Damian Bachnacki
23.11.2018, 00:06

Arystokratyczne korzenie

© lefond2lair.fr

69-letni dziś bracia Igor i Grichka Bogdanoff mogą pochwalić się naprawdę ciekawą rodziną. Ich ojciec Jurij, nosił tytuł arystokratyczny Osten-Sacken po swojej matce, hrabinie Annie Osten-Sacken. Zresztą bracia również posługują się tym tytułem – ich pełne nazwisko brzmi Yourievitch Osten-Sacken Bogdanoff. Natomiast matka bliźniaków to Maria Dolores Kolowrat-Krakowsky, córka ciemnoskórego śpiewaka operowego i hrabiny. I to właśnie babcia, hrabina Bertha Kolowrat-Krakowska, w dzieciństwie Igora i Grichki odegrała ważną rolę.

Utalentowane dzieci

© blogspot.com

Babcia Bertha Kolowrat-Krakowska wychowywała braci do 11. roku życia. To ona dbała o wykształcenie i rozwijanie talentów młodych bliźniaków i trzeba przyznać, że świetnie jej to wyszło. Już w wieku 9 lat posługiwali się 4 językami – francuskim, niemieckim, angielskim i rosyjskim. Dodatkowo, gdy mieli lat 15 rozpoczęli swoją przygodę z lataniem samolotami, co do dziś jest ich hobby. To również w dzieciństwie rozwinęła się życiowa pasja Igora i Grichki – astronomia.

Na podbój telewizji!

© lefond2lair.fr

W 1976 r. bracia wydali swoją pierwszą książkę popularnonaukową „Klucze do science fiction”. Udało się im zdobyć zaproszenie do francuskiego programu śniadaniowego, w którym mogli rozpromować swoje dzieło. Całkiem niespodziewanie ich charyzma spodobała się producentom i zaczęły się gościnne występy w różnych programach. W końcu, w 1979 r. bliźniacy dostali swój upragniony program. „Temps X” nadawany był przez 10 lat na kanale TF1 i bił rekordy popularności. Sekretem było łączenie tematów poważnych i naukowych, z elementami sci-fi. Bracia nosili na antenie kosmiczne stroje i ciekawie opowiadali o astronomii. Jednak pod koniec lat 80. zdecydowali, że zakończą występy w telewizji i skupią się karierze naukowej.

Kobiety za nimi szalały!

© beautifulrus.com/ Bracia Bogdanoff w latach 90.

W latach 80. i 90. bliźniacy Bogdanoff byli uważani za świetne partie! Przystojni, wykształceni, popularni, z arystokratycznym pochodzeniem – czego chcieć więcej? Nie dziwi więc fakt, że Igor był żonaty 3 razy i ma 6 dzieci. Jak przystało na arystokratę, jego żony również były dobrze urodzone – jedna pochodziła z rodu Bourbonów, a druga była spokrewniona z Czartoryskimi. Grichka nigdy nie założył rodziny, nie ma też dzieci, co jednak nie oznacza, że narzekał na zainteresowanie kobiet.

Ich twarze nie brzmią znajomo

© blogspot.com/ Tak wyglądali na początku XXI w.

Patrząc dziś na zdjęcia Igora i Grichki trudno rozpoznać w nich gwiazdy telewizji sprzed lat... Wszystko przez ich uzależnienie od operacji plastycznych! Odkąd w 1989 r. bracia zniknęli z ekranów, zaczęli inwestować w poprawianie swojej urody. Porównując zdjęcia na przestrzeni lat wyraźnie widać, że choć eksperymenty z medycyną estetyczną zaczęły się dość nieśmiało i powoli, to jednak już dawno wymknęły się spod kontroli. Nie wiadomo, ile dokładnie zabiegów przeszli bliźniacy, ale eksperci oceniają, że oprócz nadużywania wypełniaczy w twarzy, taki wygląd mogły spowodować jedynie liczne implanty policzków, brody i ust!

Uzależnieni od operacji plastycznych

© parismatch.com/ Bracia Bogdanoff dziś - mając 69 lat

Wiecie, co jest najgorsze? Że bracia Bogdanoff, mimo 69 lat, nie zwalniają tempa z operacjami, a ich twarze „pęcznieją” z każdym rokiem!

Miłość do nauki

© ohmymag.com

Po zakończeniu kariery telewizyjnej i równocześnie z zaczęciem swojej przygody z medycyną estetyczną, bliźniacy postanowili zdobyć uznanie w świecie naukowym. Obydwaj studiowali matematykę stosowaną na uniwersytecie w Paryżu, ale to im nie wystarczyło. Postanowili napisać doktoraty! I tak Grichka został doktorem fizyki, a Igor matematyki (choć obronił się dopiero za drugim razem). Bracia lubili tworzyć własne teorie dotyczące wszechświata i Wielkiego Wybuchu, ale ich wątpliwa wartość naukowa sprawiła, że dziś bliźniacy Bogdanoff nie są uznawani przez środowisko za poważnych badaczy.

W otoczeniu skandali

© Ouest-France/Franck Dubray

Po zniknięciu z anteny i wpadnięciu w wir operacji, Igor i Grichka rozpoczęli pasmo niekończących się afer, wpadek i skandali! Wymienimy jedynie kilka najciekawszych. W 1991 r. bracia wydali drugą książkę „Bóg i nauka”, jednak szybko zostali oskarżeni o plagiat przez jednego z naukowców z Wirginii! Udało się rozwiązać sprawę przez ugodę, ale autorytet bliźniaków został na zawsze podważony. Następnie bracia wydali artykuły w naukowych pismach, które tłumaczyły toerię o Wielkim Wybuchu. Treści w nich zawarte zostały jednak obalone i są uznawane za kompletnie pozbawione wartości naukowej. Ekscentryczni bliźniacy mają na koncie również poważne oskarżenia! Igor został uznany winnym sfałszowania swojego dziennika lotów – chciał udawać bardziej doświadczonego pilota. Również Igor został niedawno ukarany grzywną za wtargnięcie do domu swojej byłej dziewczyny, modelki Julie Jardon. Jednak najpoważniejsze śledztwo dotyczące braci nadal się toczy. Są oni oskarżeni o wyłudzenie aż 800 tys. euro, na fałszywe inwestycje naukowo-artystyczne!

Etatowi dziwacy

Wszystkie te afery związane z braćmi spowodowały, że są oni łakomym kąskiem dla portali plotkarskich i od dawna są na pierwszych stronach tabloidów. Przez swoje skandaliczne zachowania, w środowisku naukowym są od lat marginalizowani. Przez swój dziwaczny wygląd, nie mają szans na poprowadzenie kolejnego programu telewizyjnego. Obecnie, z wielkich ambicji i talentów bliźniaków została tylko łatka ekscentryków i... liczne memy na ich temat. Przykry koniec pięknej kariery, ale Igor i Grichka wydają się tym nie przejmować i nadal szokują.

Jak myślicie, czy bracia Bogdanoff kiedyś skończą z operacjami plastycznymi?