Sprawdź 7 Nietypowych Zastosowań Tabletek Do Czyszczenia Protez!

Sprawdź 7 Nietypowych Zastosowań Tabletek Do Czyszczenia Protez!

Z czym kojarzą Wam się tabletki do protez? To łatwo rozpuszczalne w wodzie środki doskonałe do czyszczenia właśnie protez, aparatów ortodontycznych, wyjmowanych wstawek ubytków w jamie ustnej. Warto wiedzieć jednak, że tabletki do protez warto kupić i mieć zawsze pod ręką w swoim domu. Będą świetnie nadawały się do prac porządkowych, dzięki nim szybko i sprawnie poradzicie sobie z usunięciem zabrudzeń lub renowacją powszechnie używanych sprzętów gospodarstwa domowego.

Kamila Mrozek
5.01.2019, 19:08

Większość z nas kupuje tabletki do protez tylko dla seniorów, ale nieliczni potrafią sprytnie wykorzystywać je do mycia, czyszczenia, polerowania, odkamieniania, codziennych prac porządkowych. Zobaczcie, jak można wykorzystać właściwości tabletek do protez. Sposoby, które pokażemy Wam poniżej są sprawdzone, warto wypróbować je w swoim domu!

© zdrowie.dziennik.pl
© parenting.pl

#1 Wyczyszczą sofę niepraną nawet przez kilka lat.

© realitatea.net

Czyszczenie pokryć mebli takich jak sofy i kanapy w domowych warunkach wcale nie musi być pracochłonne i mało efektowne. Pewna kobieta podzieliła się na Facebooku swoim patentem na sprytne wyczyszczenie jasnej kanapy, która nie była czyszczona przez 6 lat. Kupiła tabletki do protez Polident i 3 sztuki rozpuściła w gorącej wodzie, a następnie ten roztwór rozpyliła na brudną kanapę i dokładnie ją rozprowadziła szczotką do mycia naczyń. Potem brudną wodę z kanapy kobieta stopniowo zbierała przy użyciu jednorazowych ręczników papierowych. Do suszenia wyczyszczonej kanapy kobiecie posłużył zwykły domowy wentylator.

Przyznajcie, że efekt, który kobieta osiągnęła w ten sposób jest imponujący.

© realitatea.net

#2 Pomogą perfekcyjnie umyć płytki podłogowe.

© realitatea.net

Tabletki do protez takie jak Polident, czy Corega przydadzą się również do odświeżenia brudnych i pożółkłych ze starości płytek podłogowych czy kafelków. Wystarczy dwie lub trzy tabletki rozpuścić w ciepłej wodzie, przelać do butelki z rozpylaczem i obficie spryskać płytki. Efekt takiego sprzątania zachwyci nawet najbardziej wybredną panią domu.

#3 Sprawnie i szybko usuną kamień z czajnika

© youtubego.tk

Chyba każdy w swoim domu ma czajnik do podgrzewania wody – czy to elektryczny, czy zwykły, który stawia się na kuchence gazowej. W każdym z nich prędzej czy później zaczyna zbierać się gruba i trudna do usunięcia warstwa kamienia. Jak sobie z nim poradzić? Za pomocą jednej tabletki do mycia protez. Wystarczy rozpuścić ją w szklance letniej wody i wlać do takiego czajnika na około 15 minut. Gdy kamień się rozpuści, cały płyn wylejcie z czajnika i dobrze go przepłuczcie z wykorzystaniem wrzącej wody.

#4 Wypolerują na błysk zmatowiałe sztućce.

© nl.depositphotos.com

Tabletki do protez przydadzą się również do czyszczenia sztućców. Jak to zrobić? Trzeba rozpuścić tabletkę w szklance ciepłej wody, potem sztućce włożyć do miski i zalać płynem ze szklanki. Po 20 minutach wyjmijcie sztućce z miski i przepłuczcie pod bieżącą wodą. Będziecie zaskoczeni, że lśnią jakby były nowe!

#5 Ułatwią żmudne mycie stalowych naczyń.

© nl.depositphotos.com

Stalowe garnki, czy naczynia ciężko myje się z tłuszczu, poza tym szybko matowieją i wydają się być trudne do dokładnego wyczyszczenia. Ale z wykorzystaniem tabletek do protez ich mycie okazać się może dziecinnie proste! Wlejcie do stalowego naczynia ciepłą wodę i wrzućcie tam 2 tabletki do protez. Zostawcie je tak przez całą noc, następnego dnia opłuczcie i umyjcie dobrze wodą z płynem do naczyń.

#6 Przydadzą się do czyszczenia kryształowych naczyń.

Pewnie niejedna z Was ma w domu efektowne, kryształowe miski, kieliszki, wazony z kryształu – spadek po mamie, babci. Nie lubisz z nich korzystać, bo wydają się stale niedomyte, jakby pokryte osadem, czy kamieniem? Użyj do ich czyszczenia właśnie tabletek do protez. Jak to zrobić? Nalej do kryształowego naczynia letniej wody i wrzuć tam jedną tabletkę. Po paru godzinach po prostu opłucz naczynie pod bieżącą wodą. W podobny sposób można myć także termosy, karafki, butelki.

#7 Sprawią, że ekspres do kawy będzie działał jak nowy.

© salonyurody.eu

Jeśli nie możecie wyobrazić sobie dnia bez aromatycznej kawy, to pewnie macie w swoim domu ekspres, który też co jakiś czas trzeba oczyszczać z osadów i kamienia. Spróbujcie uporać się z nimi za pomocą tabletek do protez. Do pojemnika na wodę trzeba włożyć dwie tabletki, to pozwoli ci usunąć osad z całego zbiornika. Aby dobrze wyczyścić przewody z wnętrza urządzenia, warto przepuścić cykl przygotowania kawy dwa razy. Po takim czyszczeniu ekspresu tabletkami do protez, dwa razy dobrze przepłuczcie ekspres wodą.

Znacie któryś z tych sposobów wykorzystania tabletek do protez? A może macie inne patenty na szybkie i sprytne sprzątanie zabrudzonych mebli, naczyń, sprzętów gospodarstwa domowego?