9-letni Laurent Simons kończy studia i planuje kontynuować naukę, a jego idolem jest Nicola Tesla

9-letni Laurent Simons kończy studia i planuje kontynuować naukę, a jego idolem jest Nicola Tesla

Ten chłopiec ma dopiero 9 lat, a już niebawem uzyska tytuł licencjata. Wiele osób z otoczenia nazywa go „cudownym dzieckiem”, zaś jego wykładowcy mówią, że jest „nadzwyczajnym studentem”. Poznajcie bliżej małego geniusza, który ma w planach robienie doktoratu i rozpoczęcie kolejnego kierunku studiów.

Kamila Mrozek
18.11.2019, 08:06

Wygląda jak zwyczajny chłopiec, ale zamiast chodzić do podstawówki i bawić się z rówieśnikami, ten mały geniusz studiuje elektrotechnikę w holenderskim Eindhoven. Jeszcze w tym roku chłopiec planuje obronić licencjat, a potem kontynuować naukę. Podobno o ponadprzeciętnych zdolnościach chłopca jako pierwsi przekonali się jego dziadkowie...

Laurent Simons pochodzi z Belgii. Do podstawówki poszedł w wieku 4 lat, zaś jako 8-latek ukończył już szkołę średnią. Jego dziadkowie bardzo wcześnie zauważyli, że Laurent ma niesamowite zdolności.

Rodzice chłopca Lydia i Alexander Simons, którzy prowadzą gabinet stomatologiczny, początkowo sceptycznie podchodzili do tego, że ich syn jest „genialnym dzieckiem” i jego iloraz inteligencji w wieku 9 lat wynosi 145.

© nypost.com

Początkowo nie braliśmy słów dziadków zbyt poważnie. Myśleliśmy, że są po prostu dumni z wnuka – mówi ojciec chłopca.

W trakcie ciąży jadałam dużo ryb – żartuje z kolei matka Laurenta – Lydia, tłumacząc w ten sposób niesamowite zdolności swojego synka.

Laurent był poddawany różnym badaniom, aby ustalić zakres jego wiedzy. Nauczyciele twierdzą, że mały geniusz chłonie wszystko niczym gąbka. Mały geniusz ma na studiach indywidualny tok nauczania. Podobno jego ulubionym przedmiotem jest elektrotechnika, ale chce też być lekarzem.

Rodzice genialnego chłopca cieszą się z jego zdolności i zapału do nauki, ale wciąż starają się zachować równowagę w wychowaniu synka.

Nie chcemy, żeby stał się zbyt poważny. Musimy zachować równowagę w jego wychowaniu. Jest bardzo utalentowany, ale jednocześnie jest też dzieckiem – mówi ojciec Alexander.

Rodzice przyznają też , że jak większość rówieśników – Laurent uwielbia grać w gry komputerowe, Minecrafta.

Laurent ma podobno fotograficzną pamięć i interesuje się także kardiochirurgią.

Mały geniusz uwielbia matematykę, ale ma też całkiem zwyczajne upodobania. Lubi bawić się ze swoim psem oraz grać na telefonie.

Jego dziadkowie mają problemy z sercem, dlatego Laurent chce studiować medycynę i zająć się tworzeniem sztucznych organów. O tak zdolnego studenta zabiegają już teraz amerykańskie uczelnie.

© zap.aeiou.pt/

9-latek zdradził, że planuje także rozpocząć studia doktoranckie z elektromechaniki, być może w Oxfordzie lub Cambridge.

Laurent jest najszybszym studentem, jakiego kiedykolwiek tu mieliśmy, powiedział Sjoerd Hulshof, dyrektor ds. edukacji w TUE w dziedzinie elektrotechniki. Jest nie tylko hiperinteligentny, ale i bardzo sympatyczny – dodał dyrektor.

Po zakończeniu studiów licencjackich Laurent zamierza zrobić sobie wakacje i wyjechać do Japonii. Kto wie, może tam wpadną mu do zdolnej główki nowe pomysły na rozwój przyszłej kariery?

Jaka przyszłość czeka Waszym zdaniem tego małego geniusza?

Co doradzilibyście jego rodzicom? Czy można mówić o równowadze w wychowaniu tak wyjątkowego dziecka?