9 najpiękniejszych łąk kwiatowych w Polsce! Tam warto pojechać!

9 najpiękniejszych łąk kwiatowych w Polsce! Tam warto pojechać!

Żyjemy w coraz bardziej zabetonowanym świecie. Nie dziwi więc, że mnóstwo osób szuka pięknych miejsc, pełnych zieleni i pachnących roślin. Jeśli też jesteście spragnieni odpoczynku wśród natury i kolorowych kwiatów – mamy aż 9 propozycji! Wszystkie z nich są w Polsce, wystarczy wybrać się na wycieczkę i je odkryć! Część z tych kwiatowych łąk jest wyłącznym dziełem natury, kolejne zostały zasiane przez człowieka, a jeszcze inne specjalnie zaprojektowane, aby tworzyły misterne wzory.

Daria Łaptosz
16.05.2019, 20:38

1. „Zagajnik miłości”

W samym środku pola pełnego rzepaku, naturalnie wyrosły drzewa. Najdziwniejsze jest jednak to, że utworzyły one kształt serca! Dlatego internet nazwał to miejsce "Zagajnikiem miłości". Od kilku dni zdjęcia tego pięknego pola krążą po całej sieci i biją rekordy popularności - wszystko dzięki fotografowi Janowi Ulickiemu. Gdzie trzeba pojechać, żeby zobaczyć na żywo "Zagajnik miłości"? Między Wrocław a Trzebnicę, a konkretnie 20 km na północ od Wrocławia.

2. Ogród pełen lawendy

Morze lawendy, a konkretnie aż 70 arów pełnych tej pięknie pachnącej rośliny! To czeka wszystkich, którzy odwiedzą Ogród pełen lawendy, w miejscowości Ostrów, niedaleko Krakowa. Ogród stał się jednym z ulubionych miejsc fotografów na różne sesje, przede wszystkim ślubne. Wstęp do Ogrodu pełnego lawendy kosztuje 5 zł, a wykonanie sesji 50 zł. Najlepiej to miejsce wygląda od połowy czerwca do połowy lipca - to wtedy lawenda jest w pełnym rozkwicie.

3. Park Zdrojowy w Ciechocinku

© mojeurlopy.pl

W Parku Zdrojowym w Ciechocinku co roku robi się naprawdę pięknie! Wszystko za sprawą ogromnych dywanów kwiatowych, które są obsadzane setkami kwiatów. Co ciekawe, na każdy rok jest projektowany nowy, misterny wzór, jaki mają stworzyć kwiaty, gdy rozkwitną. To oznacza, że warto odwiedzić to miejsce nie raz - zawsze zaskoczy nas zupełnie nowym wyglądem!

4. Wierzbówka kiprzyca na Hali Gąsienicowej

Wierzbówkę kiprzycę, czyli tę różowo-fioletową roślinę, możemy spotkać w wielu miejscach w Polsce. Jednak z pewnością najlepiej wygląda na Hali Gąsienicowej, gdzie tworzy niekończącą się, kolorową łąkę. Spacer w takim plenerze co czysta przyjemność, dlatego warto się tam wybrać na wiosnę lub w lecie.

5. Tulipanowe pole

To miejsce nazywane jest "Małą Holandią". Dlaczego? Bo to Hurtownia Ogrodnicza Bogdana Królika, który jest polskim królem tulipanów! W Chrzypsku Wielkim w województwie wielkopolskim jest największa plantacja tulipanów w naszym kraju. Można tam podziwiać ponad 450 odmian tulipanów i cały czas powstają nowe! Do Chrzypska Wielkiego przyjeżdża tysiące turystów, a w maju organizowane są coroczne Międzynarodowe Targi Tulipanów.

6. Ogrody Pałacu Branickich

© Blog Just walk about

Ogrody Pałacu Branickich są jedną z głównych atrakcji turystycznych w Białymstoku. Tysiące turystów co roku zachwycają się ogromnym, barokowym kompleksem parkowym. Pierwszy z ogrodów, górny, jest utrzymany w stylu francuskim, natomiast ten dolny, jest stylizowany na angielski typ ogrodu. Warto zobaczyć te przepiękne, kolorowe alejki. Nad tym, aby ogrody były dopracowane w każdym calu, od wczesnej wiosny do późnej jesieni, czuwa cały sztab specjalistów.

7. Słonecznikowe pole

© zielonagora.naszemiasto.pl

Takie piękne widoki czekają na turystów z całej Polski. Wystarczy odwiedzić województwo lubuskie, a dokładnie miejscowość Sulechów! To tam po obu stronach wzdłuż drogi, ciągną się ogromne pola słoneczników. To doskonały plener do wyjątkowych zdjęć z wycieczki.

8. Krokusy w Dolinie Chochołowskiej

Zobaczyć kolorowy spektakl, jaki tworzą krokusy w Dolinie Chochołowskiej - to jest turystyczny obowiązek! Co roku w kwietniu, właśnie za sprawą tych pięknych kwiatów, Dolina przeżywa oblężenie turystów. Trzeba przyznać, że przeżywa to z trudem, dlatego władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zawsze proszą o pomoc wolontariuszy! W zamian za nocleg i możliwość podziwiania tych niezwykłych dywanów całymi dniami - pilnuje się porządku wśród oglądających tak, żeby krokusy na tym nie ucierpiały.

9. Park Solankowy w Inowrocławiu

© pl.wikipedia.org
© uzdrowiska.org.pl

Inowrocław i Ciechocinek ewidentnie mają wspólną cechę - tam wprost kocha się kwiaty! W Parku Solankowym w Inowrocławiu na turystów czekają przepiękne, kolorowe dywany z kwiatów. Tu, podobnie jak w Ciechocinku, aranżacja zmienia się co roku - całość projektowana jest na styl ogrodów francuskich. To idealna przestrzeń do odpoczynku i regeneracji sił!

Które miejsce chcielibyście zobaczyć na żywo?