Alexis Ma Już 85 Lat. Zobacz, Jak Po Latach Wyglądają Bohaterowie Dynastii!

Alexis Ma Już 85 Lat. Zobacz, Jak Po Latach Wyglądają Bohaterowie Dynastii!

"Dynastia" była sztandarową produkcją telewizji amerykańskiej lat 80. i jedną z najpopularniejszych wysokobudżetowych oper mydlanych na świecie. Choć w Polsce serial zaczęto emitować na TVP1 dopiero 9 lat po światowej premierze, telenowela szybko zyskała serca widzów i przez wiele lat była przez nich oglądana z wypiekami na twarzy. Pamiętacie losy bajecznie bogatej rodziny Carringtonów? Przekonajcie się, jak zmienili się bohaterowie kultowego serialu – Alexis, Blake, Linda, Fallon, Steve i inni.

Kamila Mrozek
5.11.2018, 14:40

"Dynastia" w USA emitowana była od 1981 do 1989 roku, w Polsce można było oglądać ją znacznie krócej, bo w latach 1990-1993, ale za to bez amerykańskich przerw między poszczególnymi seriami. Warto wiedzieć, że produkcja została stworzona jako konkurencyjny odpowiednik legendarnego serialu "Dallas" i w Stanach początkowo nie była zbyt popularna, aż do czasu 2 sezonu, w którym pojawiła się postać demonicznej Alexis Carrington-Colby, granej przez sławną brytyjską aktorkę Joan Collins.

Dziś po 37 latach od premiery "Dynastii" niestety kilku aktorów tej znanej "soap opery" nie ma już z nami, a inni bardzo się postarzeli. Za to Joan Collins, serialowa "Alexis", choć ma już teraz 85 lat, jest w zaskakująco dobrej formie.

Oszałamiające rezydencje, wystawne przyjęcia, szklane biurowce z panoramą Denver w tle i charakterystyczna muzyka otwierająca każdy odcinek to znaki rozpoznawcze "Dynastii" wyprodukowanej przez Aarona Spellinga.

John Forsythe czyli serialowy Blake to głowa rodziny Carringtonów i właściciel Denver-Carrington. Jego dzieci nie są zachwycone, że poślubił swoją sekretarkę Krystle.

John Forsythe zmarł w roku 2010. Ten amerykański aktor miał w swoim dorobku wiele ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Jednak najwięcej osób pamięta go właśnie jako Blake'a Carringtona.

Odtwórca roli serialowego Blake'a bardzo skromnie i z właściwym sobie dowcipem oceniał popularność, jaką zdobył dzięki "Dynastii":

To zabawne, kiedy człowiek w podeszłym wieku nagle staje się symbolem seksu.

Linda Evans wcieliła się w rolę 2. żony Blake'a, czyli nieco nudnawą Krystle Carrington.

Linda Evans pochodzi z ubogiej rodziny, gdzie ledwo wiązało się koniec z końcem. Choć rola Krystle przyniosła jej wiele popularności, Linda na krótko przed zakończeniem produkcji "Dynastii" zakończyła karierę aktorki i pokazywała się na ekranie tylko w charakterze instruktorki fitness.

Nigdy nie planowałam zostać aktorką, moim marzeniem było stworzenie prawdziwego domu - powtarzała Evans.

W ostatnim czasie Linda zmaga się z ciężką chorobą kręgosłupa, na który w zeszłym przeszła poważną operację.

Za czasów "Dynastii" Linda była symbolem dojrzałej kobiecości, dziś w starszej pani ze zdjęcia rozpoznajemy charakterystyczny ciepły uśmiech i piękne błękitne oczy.

Joan Collins brawurowo grała w serialu demoniczną Alexis Carrington - 1. żonę Blake'a i matkę jego najstarszych dzieci (Adama, Fallon, Stevena i Amandy).

Joan Collins to kobieta o wielu twarzach - znana jako aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, producentka, przedsiębiorca, a w przeszłości i modelka.

Za rolę Alexis w "Dynastii" Collins w 1983 r. otrzymała nagrodę Złotego Globu i wielokrotnie dostawała nominacje do wielu nagród, m.in. Emmy.

Choć serialowa Alexis w realu ma już 85 lat i wiekowo można uznać ją babcię lub nawet prababcię, Joan wciąż zachwyca swoją urodą. W ostatnim czasie można było w sieci oglądać zdjęcia elegancko ubranej gwiazdy (85 l.) na randce z jej 52-letnim (!) obecnym, 5. już mężem Percym Gibsonem.

Gordon Thomson grał w "Dynastii" najstarszego syna Blake'a i Alexis - Adama. Pierwsze dziecko tej pary zostało porwane w dzieciństwie. Adam dorastał w Billings w stanie Montana jako Michael Torrance.

Pamela Sue Martin czyli serialowa Fallon to najstarsza córka Blake’a i Alexis, żona Jeffa, a zarazem matka Blake’a Juniora i Lauren Constance. Ta córka Carringtonów znana była przede wszystkim z licznych romansów.

Jack Coleman grał w serialu najmłodszego syna Carringtonów - Stevena, który ku niezadowoleniu ojca był homoseksualistą.

Amanda (grana przez Catherine Oxenberg) to z kolei najmłodsza córka Blake’a i Alexis, która pojawiła się w 5. sezonie. Matka urodziła ją po wyjeździe z Denver i oddała na wychowanie kuzynce, co Amanda zawsze miała jej za złe.

Heather Locklear grała w "Dynastii" Sammy Jo czyli piękną siostrzenicę Krystle. Sammy była córką Iris i Franka Deanów.

Leann Hunley czyli Dana Waring Carrington to lojalna asystentka Blake’a w Denver-Carrington. Dawna miłość Adama z Montany, na krótko była jego żoną.

Terri Carber była serialową Leslie Carrington czyli córką Bena Carringtona i Melissy Saunders.

Christopher Cazenove w "Dynastii" wcielił się w młodszego brata Blake’a, którego w filmie szczerze nienawidził.

Aktor zmarł w 2010 r.

Przystojny John James to serialowy Jeff Colby - bratanek Cecila Colby, pracownik ColbyCo Oill. Od dzieciństwa zakochany w Fallon, z którą się potem ożenił.

Michael Nader grał Dexa Dextera - syna partnera biznesowego Blake'a Carringtona, Samuela Dextera. Dex znany był przede wszystkim jako kochanek oraz późniejszy mąż Alexis.

Pamela Bellwood czyli serialowa Claudia Blaisdel to emocjonalnie niestabilna żona Matthew Blaisdela i matka Lindsay. Po odkryciu romansu męża z Krystle, Claudia zakochała się w Stevenie.

Diahann Carroll w "Dynastii" grała Dominique Deveraux znaną jako Millie Cox. Była ona nieślubną córką Toma Carringtona, a przyrodnią siostrą Blake’a i Bena.

Kathleen Beller jako serialowa Kirby Anders. Ta bohaterka była córką Josepha, uczyła się w Europie na koszt Blake’a. Poślubiła Jeffa, ale była w ciąży z Adamem.

Ted McGinley grał Claya Fallmonta - syna senatora Bucka i Emily Fallmont. Był w serialu związany z Sammy Jo, Amandą i Leslie.

Wayne Northrop grał w "Dynastii" Michaela Culhane'a, szofera Blake'a, który romansował z Fallon.

24 stycznia 2015 r. w Los Angeles gwiazdy "Dynastii" spotkały się z wielbicielami w trakcie konwentu "Hollywood Show".

W trakcie spotkania nie zabrakło wywiadów, w których aktorzy wyjaśniali, jak z perspektywy czasu oceniają fenomen popularności tej soap opery:

"Dynastia" to opowieść o ludziach, którzy mieli dużo więcej pieniędzy, ale także problemów niż inni. Byli piękni i... nieszczęśliwi - powiedział John James.

Zupełnie inne zdanie na ten temat miała natomiast Pamela Bellwood:

To nie był kontrowersyjny serial, ale miał swoje szokujące momenty. Uważam, że jego zaletą była historia starszego pokolenia.

Który z bohaterów kultowej "Dynastii" najbardziej się zmienił?

"Dynastia" A.D. 2017

11 października 2017 roku w USA odbyła się premiera uwspółcześnionej wersji "Dynastii" - serialu opartego na oryginalnym scenariuszu, ale osadzonego w realiach i estetyce XXI wieku. W Polsce nową dynastię można było dotąd oglądać na Netflixie, zaś pod koniec listopada br. serial zacznie być emitowany także przez Telewizję Polsat. Ciekawe, czy polscy widzowie pokochają nowoczesną wersję kultowego serialu?

Czy w Waszych rodzinach oglądało się "Dynastię"? Jesteśmy ciekawi, którego bohatera pamiętacie najlepiej.

Jak ogląda się aktorów "Dynastii" po tylu latach? Nam się łza w oku kręci, że czas tak okrutnie potraktował większość z nich...