Babka Kiepska w młodości była piękną kobietą! Zobacz zdjęcia uroczej aktorki.

Babka Kiepska w młodości była piękną kobietą! Zobacz zdjęcia uroczej aktorki.

Krystynę Feldman znamy głównie z roli w popularnym serialu „Świat według Kiepskich”. Nie wyobrażamy sobie rodziny Kiepskich bez babci Rozalii - złośliwej rencistki, która drwiła ze wszystkiego i ze wszystkich, bawiąc widzów do łez.

Kinga Kwiecień
22.01.2020, 18:55

Czy wiedzieliście, że w młodości Krystyna Feldman była bardzo śliczną dziewczyną? Jej ciemne, elegancko przystrzyżone włosy dodawały jej uroku, zaś świdrujące spojrzenie z pewnością trafiało w męskie serca!

Kobieta pochodziła z uzdolnionej, artystycznej rodziny polsko-żydowskiej.

© Wikipedia / Selena von Eichendorf

Jej ojciec Ferdynand Feldman specjalizował się w rolach szekspirowskich i na początku XX wieku uchodził za gwiazdę! Matka Katarzyna Feldman była aktorką teatralną, a także śpiewaczką operową.

Można powiedzieć, że zdolności aktorskie Krystyna miała we krwi!

© East News

Kobieta ma na swoim koncie mnóstwo ról zarówno telewizyjnych, jak i teatralnych.

© Wikipedia / Sławek

Zdobyła również wiele nagród za swoje role i wielokrotnie przyznawano jej odznaczenia za działalność - była między innymi dwukrotną laureatką odznaki „Zasłużony Działacz Kultury”.

Nie da się zaprzeczyć, że aktorka była tak specyficzna w odgrywaniu ról, że zawsze zapadała w pamięć widzów.

Sama w jednym ze swoich wywiadów przyznała, że potrafiła tak zagrać, by zostać zapamiętaną nawet wtedy, gdy była mniej znaczącą, drugoplanową postacią:

Dla mnie to nie ma znaczenia, czy rola, którą gram, jest główna, czy drugoplanowa. Bardzo lubiłam te swoje epizody. Trzeba się wówczas bardzo zmobilizować, bo wcale nie jest proste zagrać epizod w taki sposób, żeby on zaistniał. A moje ludzie pamiętają latami.

Zaczęła być znana, gdy już była w dojrzałym wieku i dlatego myśląc o niej, przypominamy sobie starszą panią z wieloma zmarszczkami na twarzy okalanej posiwiałymi kosmykami jej fryzury.

© www.teleman.pl

Mocno widocznie zmarszczki były wręcz charakterystycznym elementem jej wyglądu, a uwidaczniały się jeszcze bardziej, gdy obdarowywała widzów swoim życzliwym uśmiechem.

Gwiazda polskiego serialu odeszła 24 stycznia 2007 roku, jednak jej role zostaną zapamiętane jeszcze na bardzo długo. Tak samo jak jej życzliwy, pogodny uśmiech.

Zobaczcie jej zdjęcia z czasów, gdy jeszcze była młodziutką kobietą:

A tutaj zobaczycie również poznański blok, w którym mieszkała niegdyś Krystyna Feldman:

Na jednej ze ścian tego bloku obecnie widnieje mural przestawiający aktorkę za czasów jej młodości:

© Waldemar Wylegalski

Też uważacie, że była piękna? Widzieliście już wcześniej jej zdjęcie z młodości?