Bony za świadectwo. Zobacz, gdzie odebrać nagrody!

Bony za świadectwo. Zobacz, gdzie odebrać nagrody!

Pomimo zawirowań związanych z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli MEN (zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawickiego) ustaliło, że zakończenie roku szkolnego 2019 odbędzie się w środę 19 czerwca. Ale to nie koniec dobrych wiadomości dla uczniów!

Kamila Mrozek
19.06.2019, 00:24

Jeśli Twoja pociecha otrzyma świadectwo szkolne ze średnią co najmniej 4.75, warto wybrać się z nią do centrum handlowego. Sklepy szykują bony zakupowe za świadectwa z czerwonym paskiem!

Sieć handlowa Auchan postanowiła docenić całoroczną pracę uczniów. Za świadectwo z wyróżnieniem uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów już w sobotę 22 czerwca mogą otrzymać bon o wartości 50 zł. Przeczytajcie, gdzie będzie obowiązywać taka promocja i jakie warunki trzeba spełnić, żeby się na nią "załapać"...

Promocja pod hasłem: "Przynieś świadectwo - zgarnij nagrody" odbędzie się 22 czerwca w następujacych punktach sieci Auchan: Mikołów, ul. Gliwicka 3, Piaseczno, Bielany pod Wrocławiem oraz Centrum Handlowe Auchan Hetmańska i Produkcyjna w Białymstoku.

© auchanmikolow.pl

Jak informuje Centrum Handlowe Auchan, obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy. Bony na zakupy będą rozdawane aż do wyczerpania zapasów. Konieczne będzie okazanie świadectwa z czerwonym paskiem oraz dokumentu ze zdjęciem w Punkcie Obsługi Konkursu.

© auchanhetmanska.pl

Liczba nagród w czasie trwania konkursu jest ograniczona i wynosi 250 sztuk. Podobne akcje organizujemy też w Centrum Handlowym Auchan Mikołów, Centrum Handlowym Auchan Bielany oraz w Centrach Handlowych Auchan Hetmańska i Produkcyjna w Białymstoku – powiedziała Klaudia Cena z biura prasowego sieci.

Zdaniem C.H. Auchan "powinno się doceniać pilną pracę każdego ucznia", stąd też dość nietypowa promocja, którą owa sieć sklepów zorganizowała.

© radiozet.pl

Docenianie dzieci za sumienną naukę może umacniać ich poczucie własnej wartości i motywować do dalszych starań. Bardzo dobre oceny na świadectwie to wynik długotrwałej pracy, wytrwałości i pracowitości. Rozwijanie tych cennych umiejętności jest niezwykle przydatne w dorosłym życiu - tak argumentuje Centrum Handlowe Auchan powyższą akcję nagradzania za świadectwo z wyróżnieniem.

Co sądzą na temat takiej promocji za czerwony pasek rodzice i opiekunowie uczniów właśnie kończących rok szkolny 2018/2019? Opinie internautów są mocno podzielone. Większość osób zastanawia się nad sensem akcji adresowanej tylko do grupki zdolnych uczniów, inni twierdzą, że nagradzanie za naukę jest nieetyczne...

Mam 3 dzieci w szkole. Świadectwo z paskiem dziś a kiedyś dzieli przepaść, teraz wystarczy 6 z religii, plastyki, w-f, muzyki czy techniki i nawet jakieś trójki mogą wpaść i świadectwo z paskiem będzie. Moim zdaniem jego ranga mocno spadła, a nauczyciele naciągają jeszcze oceny, są klasy, gdzie połowa uczniów ma "paski", to nie jest normalne, za moich czasów były to 3 do 5 osób.

A bony dostaną pierwsze trzy osoby...

Liczba bonów jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Biedne dzieci poznają siłę marketingu jak odejdą z kwitkiem bez bonu.....

Brawo Auchan! 👍🏻 świetna reklama i tym samym wyróżnienie prymusów. Jestem za ✋🏻

Teraz dzieci będą uczyły się dla kasy a nie dla wiedzy. A potem co? dla reklam, ról filmowych, reality show. Gratulacje.

Jestem przeciwna nagradzania dzieci jakimiś finansowymi nagrodami to wypacza charakter . Dzieci powinny mieć świadomość że zdobywanie wiedzy to jeden z elementów do lżejszego życia ,a jest ono długie przed nimi.

Warto wspomnieć, że idea wykorzystywania zakończenia roku szkolnego do promowania różnego rodzaju sieci handlowych i ośrodków rozrywki dla dzieci nie jest wpisana wyłącznie w akcje marketingowe sieci Auchan. Np. w tym roku już po raz kolejny można kąpać się za przysłowiową złotówkę w łódzkim Aquaparku FALA.

© aquaparkfala.lodz.pl

O słodkie zakończenie roku szkolnego zadbała także firma LodyBonano. Uczniowie za czerwony pasek i 1 zł otrzymają zimnego Americanosa.

Czy pamiętacie ubiegłoroczną akcję sklepów Media Markt "Kasa za szkolnego asa"? Okazuje się, że w tym roku firma powtarza promocję i daje swoim najmłodszym klientom rabaty zakupowe za 5-tki i 6-tki na świadectwie.

© poranny.pl

Naszym zdaniem nagradzanie uczniów za dobre wyniki w nauce może być przyjemnym akcentem - w sam raz na rozpoczęcie okresu wakacyjnego, ale...jeśli ich rodzice i opiekunowie spełnią dwa podstawowe warunki.

Po pierwsze zanim wyślemy dziecko do Auchan czy innego sklepu po rabat za czerowny pasek, dokładnie przeczytajmy regulamin promocji. Może się bowiem okazać, że bon lub zniżkę na zakupy otrzymuje się tylko po wydaniu w sklepie większej sumy pieniędzy, albo że promocją nie są objęci uczniowie szkół średnich...

Po drugie od najmłodszych lat warto wpajać dzieciakom, że "uczymy się dla siebie, dla życia", a nie dla rodziców, szkoły, czy gratyfikacji na zakończenie roku szkolnego.

Czy Waszym zdaniem bony i promocje handlowe za czerwony pasek to odpowiednia nagroda dla uczniów?

Wyślecie swoje pociechy po bon na 50 zł, albo loda za złotówkę? A może sami zabierzecie je w nagrodę na ciastko, do kina, albo dacie mu większe wakacyjne kieszonkowe?