Czy Szejkowie Oszaleli? Błyszczący Boeing Szybko Podbił Sieć!

Czy Szejkowie Oszaleli? Błyszczący Boeing Szybko Podbił Sieć!

Dubajskie linie lotnicze Emirates Airlines na swoim Twitterze zamieściły zdjęcie, które zelektryzowało wielu internautów. Fotka przedstawia jeden z odrzutowców tego przewoźnika, którego powierzchnia w całości pokryta jest skrzącymi się, brokatowymi diamencikami. Pewnie zastanawiacie się, kto wpadł na pomysł tak oryginalnego ozdobienia samolotu i jak linie lotnicze Emirates Airlines komentują całe to zdarzenie…

Kamila Mrozek
15.12.2018, 17:16

Dubajska linia lotnicza Emirates Airlines przyznała, że zdjęcie ich brokatowego Boeinga to fotomontaż, ciekawa przeróbka autorstwa pakistańskiej artystki Sary Shakeel. Co ciekawe, dzieło Sary wygląda na tyle sugestywnie, że internauci udostępniali je sobie po wiele razy, jakby ufając w to, że jeden z odrzutowców Emirates Airlines faktycznie tak wygląda. Wam też spodobał się brokatowy wizerunek samolotu? W takim razie koniecznie zobaczcie inne, niesamowite, pełne blasku i nieziemskiej atmosfery prace Sary Shakeel.

W komentarzu do zdjęcia wyraźnie napisano, że samolot "Bling 777" w wersji brokatowej to obraz stworzony przez Sarę Shakeel. Trzeba jednak przyznać, że samolot w diamentowej "skórze" na tle wschodzącego zachodzącego słońca robi niesamowite wrażenie i chciałoby się wierzyć, że jest PRAWDZIWY...

© Twitter/emirates

Osoby zainteresowane twórczością Sary Shakeel mogą bez trudu znaleźć jej profil na Instagramie, gdzie artystka przyznaje, że to ona stoi za tymi niesamowitymi kolażami samolotu.

© Instagram/sarashakeel

Sara Shakeel to pakistańska dentystka, która porzuciła karierę w branży medycznej i znana jest obecnie jako "kryształowa" mistrzyni artystycznych kolaży. Kobieta chętnie współpracuje ze znanymi markami, aby tworzone przez nich produkty stały się bardziej unikatowe.

Na Instagramie Sary można znaleźć kilka kolaży, które przedstawiają samolot widziany z zewnątrz albo od środka, zwykle w towarzystwie brokatowych, świetlistych zdobień.

© Instagram/sarashakeel

Kryształy i diamenty, światło rozproszone w pryzmacie to najbardziej charakterystyczne motywy w twórczości Sary Shakeel.

© Instagram/sarashakeel

Sara przyznaje, że lśniące obrazy z samolotami to jej własny sposób na pokazanie, jak lubi podróże tym środkiem transportu i jak bardzo wyjątkowe przeżycia towarzyszą jej podczas takich podniebnych lotów.

© Instagram/sarashakeel

Sara chętnie opowiada o tym, że nawet bez wykształcenia artystycznego każdy z nas jak ona może stać się niezwykłym twórcą: "próbuję powiedzieć wszystkim, którzy przychodzą do mnie po radę, każdy człowiek ma swój własny dar, który jest wyjątkowy i różni się nim od miliardów innych".

© Instagram/sarashakeel

Pakistańska artystka słynie z przetwarzania dzieł popkultury i przedmiotów kojarzonych z współczesnym konsumpcyjnym światem. Jedną z jej najsłynniejszych prac są wariacje na temat brokatowo-diamentowych frytek z McDonald's.

© Instagram/sarashakeel

Sara przyznała szczerze, że bardzo lubi dania typu fast food, ale ze względów zdrowotnych nie sięga po nie zbyt często. Dlatego momenty, kiedy pozwala sobie na takie przyjemności są dla niej niezwykłe, pełne blasku niczym te złote frytki z fotki zamieszczonej poniżej.

© Instagram/sarashakeel

Sara zapytana o to, jak określiłaby swój styl, odpowiedziała: "nieprzewidywalny, zabawny, pozytywny i wyjątkowo nowoczesny".

© Instagram/sarashakeel

Brokaty, diamenty, to, co lśniące i błyszczące tęczowo jest dla pakistańskiej artystki synonimem czegoś wartościowego. Sara często nadaje przedmiotom, jedzeniu i ludziom nowy sens, ozdabiając je właśnie w ten sposób.

© Instagram/sarashakeel

Lubicie popijać w aucie kawę z popularnej sieciówki? Sara najwyraźniej tak, skoro zamiast latte, czy espresso w jej kubku Starbucks znajduje się gwiezdny pył w odcieniu złota.

© Instagram/sarashakeel

"Moja sztuka jest albo opowieścią, którą chcę żyć dla siebie, albo czymś, czego byłam świadkiem, albo życiem, którym chcę żyć, emocje odgrywają ważną rolę w mojej pracy" - mówi o sobie Sara.

© Instagram/sarashakeel

Pasją pakistańskiej artystki są podróże, dlatego jej ulubione fotki też często to zmodyfikowane brokatowo-diamentowe zdjęcia budynków i znanych miejsc z różnych zakątków świata.

© Instagram/sarashakeel

Chcielibyście mieć w swoim domu fototapetę z takim świetlistym widoczkiem?

© Instagram/sarashakeel

Dzieła Sary poza brokatowym blaskiem często przywołują na myśl krajobrazy kosmiczne, które w zaskakujący sposób łączą się z motywami wodnych głębin np. meduzami, rybami etc.

© Instagram/sarashakeel

W kolażach Sary można znaleźć także pewne motywy sakralne, głównie odniesienia do postaci Matki Boskiej.

© Instagram/sarashakeel

Wśród dzieł Sary znajduje się kilka wariacji na temat Matki Bolesnej lub nieszczęśliwej zapłakanej kobiety, którą wyróżniają świetliste łzy, aureola lub tęczowe spojrzenie...

Prace Sary mogą wzbudzać kontrowersje, mieszane odczucia, ale na pewno zapadają w pamięć.

© Instagram/sarashakeel

W twórczości pakistańskiej artystki można odnaleźć również fascynację klasycznymi dziełami sztukami i kwietnymi, rajskimi deseniami.

© Instagram/sarashakeel

Niektóre z kolaży Sary są dość enigmatyczne, futurystyczne, doskonale prezentują się w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach.

© Instagram/sarashakeel

Ten kolaż to ciekawa interpretacja miłości oraz przejaw troski o postawy ekologiczne. Matka Natura całuje się z mężczyzną, który obrazuje współczesny zaśmiecony, brudny świat wokół nas...

© Instagram/sarashakeel

Jak widać nawet zwyczajne zdjęcie samochodu Sara potrafi przemienić w magiczny, jakby zatopiony krajobraz. Na fotce widzimy ulubione motywy wodne Sary - welonowe ryby oraz niesamowicie wyglądające mgławice meduz.

© Instagram/sarashakeel

Pakistanka często myśli o życiu na innych planetach i w jej twórczości pojawiają się kosmici, latające talerze, wyobrażenia spotkań z obcymi cywilizacjami...

© Instagram/sarashakeel

Tak wygląda autorka tych wszystkich niesamowitych prac Sara Shakeel.

Co sądzicie o brokatowej wersji samolotu znanych linii lotniczych? Jak Wam się podobają dzieła Sary? Znacie może jakieś inne prace tej oryginalnej twórczyni artystycznych kolaży?