Chłopiec zakłada specjalne okulary i pierwszy raz w życiu widzi kolory! Wzruszające nagranie podbija internet.

Chłopiec zakłada specjalne okulary i pierwszy raz w życiu widzi kolory! Wzruszające nagranie podbija internet.

Jonathon Jones jest chłopcem, którego oczy nie są w stanie odróżniać kolorów. Nigdy nie widział otoczenia w takich barwach, w jakich widzą jego rówieśnicy. Ma wadę wzroku, która nie pozwala mu cieszyć się zmysłem wzroku w takim stopniu, w jakim by chciał. Piękno koloru mógł poznać jedynie z opowieści innych, choć żadne opowieści nie są w stanie odzwierciedlić piękna przyrody, koloru oczu matki, czy różnorodności barw z tak uwielbianych przez dzieci kreskówek.

Kinga Kwiecień
28.11.2019, 00:09

Chłopiec uczęszcza do szkoły podstawowej Lakeview w miejscowości Cottonwood. Pewnego dnia, podczas szkolnych zajęć, wydarzyło się coś niezwykle wzruszającego.

Brat Jonathona, Ben, opublikował krótki filmik, na którym widzimy coś, przez co łza spłynie po policzku nawet największego twardziela.

© Twitter / Ben Jones

Wideo ukazujące zdumiewający moment, gdzie specjalna para okularów pozwoliła chłopcu zobaczyć po raz pierwszy kolory!

© Twitter / Ben Jones

Ten filmik stał się bardzo popularny w sieci i wzrusza dosłownie każdego.

© Twitter / Ben Jones

Ben (brat Jonathona) opublikował filmik na Twitterze i opisał krótko, o co tu właściwie chodzi:

Mój młodszy brat nie odróżnia kolorów, podobnie jak jego dyrektor w szkole. Kiedy na zajęciach uczyli się o wadach wzroku, jego dyrektor przyniósł okulary, które pozwoliły mojemu bratu zobaczyć kolory po raz pierwszy! Było to bardzo emocjonujące.

Na filmiku widzimy, jak chłopiec otrzymuje okulary i zakłada je na nos. Jonathon jest wyraźnie oszołomiony tym doświadczeniem!

© Twitter / Ben Jones

Zaniemówił i jedyne, co mógł w tej sytuacji zrobić, to podniesienie w górę kciuków. Dla chłopca było to tak silne doznanie, że totalnie się rozkleił.

Przyglądał się temu, co my widzimy na co dzień. Dla niego to był szok i radość w jednym.

© Twitter / Ben Jones

Podszedł w okularach do Tablicy Mendelejewa, by zobaczyć jakimi kolorami oznaczone są pierwiastki. Przyglądał się barwom w sali lekcyjnej i nie mógł uwierzyć, że wreszcie może dostrzec te wszystkie detale!

To wzruszające wideo na Twitterze obejrzano ponad 8 i pół miliona razy! Zebrało aż 138 tysięcy polubień i zainteresowanie internautów nie maleje.

© Twitter / Ben Jones

Korzystając z popularności wideo, rodzina Jonathona postanowiła założyć stronę GoFundMe w celu zakupienia dla swojego syna pary okularów, która kosztuje niebagatelną kwotę około 350 dolarów.

© Twitter / Ben Jones

Matka Jonathona pragnie dać chłopcu możliwość widzenia świata w kolorze:

Po tym, jak film trafił do mediów społecznościowych, byliśmy zaskoczeni, jak wielu życzliwych i zarazem hojnych ludzi chciało nam pomóc w zakupie własnych okularów.

Kampania zorganizowana przez rodziców chłopca spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem internautów. **Udało się zebrać ponad 20 tysięcy dolarów!

Wykorzystamy te fundusze na zakup własnej pary okularów i przekażemy wszystkie dodatkowe pieniądze fundacji, która kupi specjalne okulary dla tych, którzy nie mogą sobie na nie pozwolić.

Dziękuję wszystkim za waszą miłość i współczucie. Jesteśmy zaskoczeni, że na świecie jest tylu niesamowitych ludzi, którzy pomogli młodemu człowiekowi, którego przecież nigdy osobiście nie spotkali.