Tak wyglądają ćwiczenia ważącej 272 kilogramy kobiety, która zaczęła walczyć o swoje zdrowie, żeby przeżyć i widzieć, jak dorasta jej mała córeczka

Tak wyglądają ćwiczenia ważącej 272 kilogramy kobiety, która zaczęła walczyć o swoje zdrowie, żeby przeżyć i widzieć, jak dorasta jej mała córeczka

W listopadzie 39-letnia Leneathra Reed z Mississippi rozpoczęła intensywne treningi z trenerem personalnym po tym jak przekroczyła 283 kg. Jej aktywność na siłowni śledzi tysiące ludzi, którzy kibicują jej, aby pozbyła się nadmiernych kilogramów. Wszyscy czekają, aby zobaczyć jej nową sylwetkę.

Adam Opioła
18.02.2019, 23:47

Ponad 200 kilogramowa kobieta jest bohaterką filmików, na których przedstawia swoją aktywność fizyczną na siłowni. Jej trener, Frank Harbin, na Facebooku regularnie publikuje materiały z udziałem swojej podopiecznej. Jeden z filmów osiągnął 52 mln wyświetleń oraz blisko 1 milion komentarzy. Obraz pokazuje jak Leneathra skacze, robi pajacyki, brzuszki oraz uderza młotem w oponę.

Zobacz najpopularniejszy filmik z udziałem Reed

Leneathra ujawniła przycznę dlaczego zdecydowła się na tak intensywne treningi. Otóż okazało się, że chce być w pełni zdrowa dla swojej 23 miesięcznej córeczki Kenlyn.

Nie widzę nikogo, kto mógłby ją wychować, więc muszę zrobić to dla mojej córki. Jej uśmiech oraz bijący od niej blask, gdy patrzy na mnie, to wystarcza aby utrzymać mnie w ruchu - mówi Reed.

Leneathra jest zadowolona efektów treningów

© Facebook/Leneathra Reed

Minęły blisko dwa lata od czasu, gdy Reed ważyła mniej niż 200 kg. Posiadanie dużej masy ciała niesie ze sobą ryzyko problemów zdrowotnych. Zanim zaczęła trenować miała ciągłe problemy z oddychaniem. Amerykanka w listopadzie podjęła decyzję, aby zmienić swoje życie i pozbyć się nadmiernych kilogramów. Powiedziała, że od tego czasu udało jej się zrzucić blisko 14 kg. Widzi także różnicę między tym jak czuła się przed rozpoczęciem treningów, a tym jak czuje się obecnie.

Nawet dzięki tym kilku kilogramom, które zruciłam widzę różnicę w moim wyglądzie. Teraz mogę właściwie oddychać lepiej - powiedziała.

Trener jest pod wrażeniem determinacji Reed

© Facebook/Frank Harbin

Harbin pierwszy filmik z udziałem Leneathry opublikował w listopadzie. Pod video znalazło się mnóstwo entuzjastycznych komentarzy względem Amerykanki.

Robisz to. Ciężka praca popłaca. Nie mogę się doczekać, gdy zobaczę nową ciebie - napisał jeden z użytkowników komentujących filmik.

Ona motywuje mnie, aby pozbyć się tyłka i zrzucić wagę. Trzymaj tak dalej przyjaciółko - mówi inny komentarz.

Harbin utworzył stronę, na której zbierane są środki na operację plastyczną dla Leneathry

Trener powiedział, że Reed "nie odpuści, będzie walczyć do końca". Dodał też, że "nie ma znaczenia kiedy nadajemy na żywo, cały świat motywuje tę kobietę". Utworzył dla niej też stronę "GoFundMe". Zbierane są na niej pieniądze na operację plastyczną po tym, gdy Leneathra pozbędzie się już uciążliwej wagi ciała.

Reed cieszy się, że jej wysiłek inspiruje innych ludzi do ćwiczeń

© Facebook/Leneathra Reed

Reed powiedziała, że teraz patrzy także na swoje treningi jako okazję do zainspirowania innych do aktywności fizycznej.

Dlaczego nie podnieść się i pokazać ludziom, że bycie grubym nie oznacza, że musisz tkwić w miejscu i nie można tego zmienić. Kiedy przyznasz, że masz problem potrzeba wstać i coś z tym zrobić - powiedziała.