"Czarny Chrystus" - Tłumy wiernych ustawiają się w kolejce, żeby zrobić sobie z nim wspólne zdjęcie

"Czarny Chrystus" - Tłumy wiernych ustawiają się w kolejce, żeby zrobić sobie z nim wspólne zdjęcie

Mieszkańcy Manili wśród katolickich pielgrzymów spotkali niezwykłą postać. Ich zdaniem mężczyzna przypomina Syna Bożego i wygląda całkiem jak czczony przez nich "Czarny Nazarejczyk".

Kamila Mrozek
8.01.2020, 14:53

Wyjątkowy pielgrzym zrobił w stolicy Filipin prawdziwą furorę i pozował do wspólnych zdjęć z setkami wielbicieli. Już jutro na ulicach Manili obchodzone będzie niezwykłe wydarzenie religijne związane z postacią "Czarnego Chrystusa". Czyżby w tym roku udział w tym święcie postanowił wziąć sam jego bohater?

W czwartek 9 stycznia na ulicach Manili odbędzie się coroczna tradycyjna procesja "Czarnego Chrystusa", w której biorą udział setki tysięcy katolików z całego świata.

Postać "Czarnego Chrystusa" jest dość kontrowersyjna dla europejskich chrześcijan, ale aprobowana przez kościół katolicki oraz kościoły protestanckie. Skąd wziął się kult "Czarnego Chrystusa"?

Na początku XVII wieku hiszpańscy misjonarze wyrzeźbili figurę Chrystusa naturalnej wielkości i chcieli przewieźć ją do Manili. Podczas podróży na pokładzie statku wybuchł pożar, który doprowadził do osmolenia rzeźby Jezusa.

Od tamtej pory przedstawiona w drewnie postać została nazwana "Czarnym Chrystusem" i zaczęła być otaczana na Filipinach szczególnym kultem. Wierni wierzą, że jeśli uda im się dotknąć niezwykłej figury, zostaną oczyszczeni i uzdrowieni z wszelkich chorób.

Tuż przed corocznym świętem "Czarnego Nazarejczyka" mieszkańcy i turyści w Manili spotkali pielgrzyma z Portugalii, który wyglądem przypomina im cudowną postać osmolonego Jezusa, uratowanego z pożaru.

Każdy, kto zobaczy mężczyznę przypominającego "Czarnego Chrystusa" jest pod jego wrażeniem i prosi o wspólne z nim zdjęcie.

Sergio Pereira - bohater całego zamieszania i domniemany "Czarny Nazarejczyk" jest zaskoczony, ale jednocześnie szczęśliwy z tej wyjątkowej nobilitacji. Oczywiście nie ma też nic przeciwko robieniu sobie wspólnych zdjęć z mieszkańcami Manili i turystami, którzy widzą w nim Syna Bożego.

Słyszeliście kiedyś o "Czarnym Chrystusie"? Czy Waszym zdaniem portugalski pielgrzym przypomina postać Jezusa z Nazaretu?