Dziecko czekało na przeszczep. Szeryf na autostradzie A4 blokował przejazd karetki wiozącej serce!

Dziecko czekało na przeszczep. Szeryf na autostradzie A4 blokował przejazd karetki wiozącej serce!

" Z roku na rok jest coraz gorzej, kierowcy uważają się za bogów na drodze" - mówi pan Bogusław, który jest autorem nagrania z prowadzonej przez niego karetki transportującej serce do przeszczepu dla małego dziecka.

Karetka transplantacyjna pędziła autostradą A4 do Krakowa, gdzie czekał już helikopter, który miał transportować narząd dalej. Wiezione było serce dla dziecka czekającego już na stole operacyjnym. Co poszło nie tak? Przejazd autostradą utrudniał samochód poruszający się prawym pasem, który uniemożliwiał karetce uzyskanie maksymalnej prędkości.

Kierowca karetki twierdzi, że to zachowanie spowolniło karetkę o kilkanaście minut. Jest to o tyle istotne, że w przypadku przeszczepów ważna jest każda minuta.

Nagranie z wideorejestratora karetki trafiło do sieci, jako przestroga dla innych kierowców

Na nagraniu widać, jak niebieski samochód porusza się lewym pasem, nawet w przypadkach, w których może bezpiecznie zjechać na prawy pas. Przypominamy, że lewy pas służy do wyprzedzania oraz że należy umożliwić swobodny przejazd pojazdom uprzywilejowanym.

Nagranie przejazdu autostradą A4 przez OSP Czerna

Na tym nagraniu widać, jak zachowują się kierowcy na autostradzie. Nie każdy zjeżdża na bok i umożliwia przejazd służbom ratującym życie. Zdarzają się przypadki zawracania i jazdy pod prąd oraz przejazdy pasem awaryjnym.

Pamiętajcie, żeby umożliwić przejazd karetce!