Czy widzisz na tym zdjęciu dziecko? Wielu kierowców oblało ten test!

Czy widzisz na tym zdjęciu dziecko? Wielu kierowców oblało ten test!

Pamiętacie zabawę w znajdywanie różnic między obrazkami albo zdjęciami? Pewnie kojarzy Wam się głównie z dziećmi, ale tym razem test będzie raczej dla ich rodziców i opiekunów. Policja z Krotoszyna kilka dni temu wrzuciła na swojego Facebooka ciekawy post z dwoma fotkami. Obejrzyjcie je dokładnie, to policyjna zagadka z ważnym przesłaniem!

Kamila Mrozek
6.10.2019, 10:38

Komenda Powiatowa Policji z Krotoszyna opublikowała dwa zdjęcia prezentujące to samo przejście dla pieszych, widziane z perspektywy kierowcy. Przesłanie fotek zaopatrzonych postem z zagadką policyjną zawiera ważne przesłanie. Nie tylko dla kierowców, ale i dla pieszych. Warto przyjrzeć się obu zdjęciom i wziąć sobie do serca morał, jaki jest ich podsumowaniem...

Przyjrzyjcie się uważnie temu zdjęciu pokazującemu przejście dla pieszych z perspektywy kierowcy. Czy widzicie na nim dziecko?

Teraz przypatrzcie się uważnie tej fotce. Czy tutaj też uda Wam się dostrzec dziecko? Czym różni się to zdjęcie od poprzedniego? W jakim celu policja opublikowała na swoim Facebooku dwa tak bardzo podobne do siebie zdjęcia?

Na obu zdjęciach widzimy to samo przejście dla pieszych, przy każdym przejściu dla pieszych stoi dziecko. Na jednym WYRAŹNIE widać malucha w żółtej kurtce i czerwono-pomarańczowej czapeczce. Na drugim dziecka prawie nie widać...Jego ciemne ubrania na tle drzewa sprawiają, że trzeba wytężyć wzrok, aby go dostrzec!

© wprost.pl

Powyższe dwa zdjęcia oraz widoczny poniżej filmik krotoszyńska policja opublikowała na swoim Facebooku kilka dni temu - 1 października z okazji obchodzonego wtedy "Dnia Odblasku". Policja przypomina, że szczególnie jesienią i zimą bardzo ważne jest noszenie odblasków.

Jesienią i zimą bardzo wcześnie zapada zmrok, pojawiają się mgły, opady deszczu i śniegu. To wszystko sprawia, że widoczność na drodze się pogarsza, kierowcy niejednokrotnie trudno dostrzec w mroku ciemno ubranych ludzi stojących na przejściach dla pieszych.

Jeśli nie lubimy nosić kurtek i czapek w jaskrawych kolorach, zaopatrzmy siebie i swoje dzieci w opaski, albo światełka odblaskowe.

Pamiętajmy też o tym, że prawidłowo umieszczone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu widzenia świateł samochodu i były widoczne dla kierowców nadjeżdżających z obu kierunków.

Policja już od dłuższego czasu zachęca do noszenia odblasków i uczy nawet maluszki, jakie to ważne. Ciekawą inicjatywą promującą bezpieczeństwo na drodze jest chociażby akcja #odblaskowipl

Post zamieszczony przez policjantów z Krotoszyna rozszedł się błyskawicznie w sieci, wydaje się, że społeczeństwo coraz bardziej świadomie nosi odblaski.