Dziecko zawstydziło kierowcę wyrzucającego śmieci przez okno!

Dziecko zawstydziło kierowcę wyrzucającego śmieci przez okno!

Zaśmiecanie przestrzeni publicznej jest niestety bardzo popularnym zjawiskiem. Ludzie wyrzucają odpadki praktycznie pod nogi innych. Podobnie było w tym przypadku. Kierowca wyrzucił przez okno plastikową butelkę prosto na chodnik i wtedy wydarzyło się coś, czego zupełnie się nie spodziewał. Podszedł do niego mały chłopiec…

Kinga Kwiecień
22.01.2020, 01:41

Sun Jiarui ma zaledwie rok i trzy miesiące. Mieszka w mieście Jining, mieszczącym się w prowincji Shandong we wschodnich Chinach. Jest ciekawskim dzieckiem, ale zawsze stara się być uprzejmy i szanuje dorosłych.

© Jing Lulu

Mama chłopca ma w zwyczaju filmowanie syna, który właśnie uczy się chodzić. Nagrywa go za każdym razem, gdy wychodzą na spacer.

© YouTube / Mr Anderson

34-letnia kobieta przez przypadek zarejestrowała niecodzienną sytuację, która miała miejsce, gdy przechadzali się chodnikiem. Kierowca samochodu stojącego na poboczu, wyrzucił śmieci przez okno…

© YouTube / Mr Anderson

Wideo ukazujące incydent zaśmiecania przestrzeni publicznej trafiło do sieci. Jednak na krótkim filmie widzimy nie tylko kierowcę, który wyrzucił przez okno plastikową butelkę. Nagranie zyskało ogromną popularność z innego powodu - mały Sun Jiarui zawstydził śmiecącego kierowcę!

Nagranie pokazuje, jak chłopiec podchodzi do plastikowej butelki wyrzuconej przez okno, podnosi ją i zwraca z powrotem tą samą drogą, którą przed chwilą opuściła samochód.

© YouTube / Mr Anderson

Sun Jiarui oddał butelkę kierowcy przez okno samochodu i całe zdarzenie wyglądało tak, jakby dziecko upomniało kierowcę.

© YouTube / Mr Anderson

Internauci skierowali do chłopca wiele ciepłych słów, chwaląc jego zachowanie i jednocześnie krytykując osobę siedzącą w samochodzie, z którego wyrzucono śmieci.

Jego mama, Jing Lulu, zabrała głos w tej sprawie:

Tego dnia prawdopodobnie myślał, że butelka wypadła z samochodu przez przypadek. On jest bardzo prostym dzieckiem. Jeśli widzi, jak inni upuszczają rzeczy, zawsze pomaga je podnieść.

Ma zaledwie rok i trzy miesiące. Prawdopodobnie nie ma silnego poczucia ochrony środowiska, ale jego zachowanie bez wątpienia dało lekcję temu kierowcy.

Chłopiec chciał pomóc kierowcy, któremu według dziecięcego rozumu wypadła butelka. Jego celem było podanie nieznajomemu rzeczy, którą zgubił na chodniku. Jednak swoim zachowaniem zawstydził kierowcę.

© Jing Lulu

Matka Jiarui powiedziała, że gdy chłopiec zwrócił butelkę i podbiegł do niej, kierowca zamknął okno bez słowa.

Lekcja, którą nieznajomy dostał od małego chłopca, powinna dać mu do myślenia i może następnym razem powstrzyma go przed wyrzuceniem śmieci z samochodu:

Jakiś czas temu podobna sytuacja miała miejsce także w Polsce, lecz w tym przypadku reakcja na śmieci była nieco bardziej dobitna!

© Facebook / Dar0s

Według doniesień, cała akcja rozegrała się na Podlasiu, na drodze prowadzącej do granicy z Białorusią.

Wideo zostało nagrane z ciężarówki mężczyzny, który interweniował i zwrócił uwagę pasażerom busa. Nagranie stało się bardzo popularne i obiegło cały internet!

Na nagraniu możemy zobaczyć, jak kierowca podjeżdża do sznura samochodów i staje za nimi w korku.

© Facebook / Dar0s

Pasażerowie busa na białoruskich numerach rejestracyjnych znajdującego się z przodu, postanowili skorzystać z okazji postoju i uprzątnąć pojazd. Każdy czasem musi wysprzątać przestrzeń swojego samochodu i wszystko by było w porządku, gdyby nie zaczęli nagle wyrzucać sterty śmieci przez okno!

Odpadki i puste pudełka leciały z ich okna wprost do przydrożnego rowu.

© Facebook / Dar0s

Właśnie wtedy kierowca ciężarówki stwierdził, że musi interweniować!

© Facebook / Dar0s

Wyszedł ze swojej ciężarówki, wziął jedno z pustych pudełek, które przed chwilą wyleciało przez uchylone okno i wrzucił je z impetem z powrotem do busa.

Na wideo widzimy też, jak tłumaczy pasażerom busa zasady dbania o przyrodę, wskazując palcem rów, w którym wylądowała sterta śmieci:

Gdy kończy ich pouczać, jeden z pasażerów busa wysiada i sprząta to, co wcześniej nabałaganił.

A czy wy dbacie o przyrodę? A może byliście kiedyś świadkami zaśmiecania przestrzeni publicznej przez kierowców?