Dzięki tym licealistkom kobiety w dyskotekach będą mogły czuć się bezpiecznie. Brawo!

Dzięki tym licealistkom kobiety w dyskotekach będą mogły czuć się bezpiecznie. Brawo!

Tabletka gwałtu? Koniec z tym! Od teraz przebywając na imprezie można być spokojnym o zawartość swojego drinka. Wszystko dzięki trzem licealistkom z Miami na Florydzie, które opracowały niezawodny sposób na wykrywanie obecności niedozwolonych substancji w trunku.

Julia Konieczna
9.10.2018, 20:01

Ile razy mieliście w swoim życiu sytuację, że prosiliście znajomych o przypilnowanie drinka? Wielu z nas boi się, że w momencie nieuwagi, ktoś niepowołany dosypie czegoś do trunku. I nie bez powodu, ponieważ historia notowała tego typu niechlubne przypadki. Można położyć temu kres! Wszystko dzięki trzem licealistkom i ich genialnemu patentowi.

Bohaterki Ameryki

Victoria Roca, Susana Cappello i Carolina Baigorri – uczennice z Gulliver Preparatory School w Miami na Florydzie – wykonały słomkę wykrywającą niedozwolone substancje i zgłosiły ją do konkursu na najlepszy biznesplan w ich szkole średniej.

Niebieski kolor słomki cię uratuje!

Słomka potrafi wykryć szeroki zakres najbardziej popularnych niedozwolonych substancji wykorzystywanych przez przestępców seksualnych. Do tych substancji należą między innymi Rohypnol, GHB i ketamina. Zaprojektowana przez dziewczyny słomka nie wyróżnia się niczym szczególnym i do złudzenia przypomina słomki, które są nam wszystkim znane. Jeśli słomka wykryje niedozwolone substancje – wtedy jej kolor zmieni się na niebieski i dyskretnie powiadomi jej posiadacza, że w drinku jest tabletka gwałtu.

Uczennice pokazują działanie swojego pomysłu

Jak działa inteligentna słomka? Zobacz sam!

Tak wygląda inteligentna słomka

3 uczennice pokazują działanie inteligentnej słomki

Misja dziewczyn z Miami

Celem pomysłodawczyń genialnej słomki jest ich dystrybucja na tereny amerykańskich kampusów, gdzie bardzo często dochodzi do przestępstw z użyciem pigułki gwałtu.

Bez względu na płeć i wiek ludzie mogą paść ofiarami przestępstwa na tle seksualnym. Mamy nadzieję, że nasz projekt zdziała dużo dobrego w tej kwestii i uchroni wiele osób. - mówią pomysłodawczynie słomki

Obecnie projekt znajduje się w fazie patentowania

Jeśli słomka wykryje niedozwoloną substancję jej kolor zmieni się na niebieski, tak jak w przypadku słomki po lewej stronie.

My już nie możemy doczekać się, aż projekt dziewczyn z Miami odniesie sukces w skali świata!

Przestępstwa na tle seksualnym są niestety bardzo częstym rodzajem przestępstw i w Polsce.

A czy Wy zabieralibyście inteligentną słomkę na imprezę?