Dziewczynka dzieli się posiłkiem z bezdomnym. Kilka dni później odbiera telefon od jego siostry.

Dziewczynka dzieli się posiłkiem z bezdomnym. Kilka dni później odbiera telefon od jego siostry.

Ta historia pokazuje, że można wspierać potrzebujących niezależnie od tego, ile ma się lat, a efekty wyciągnięcia do nich pomocnej dłoni okazują się lepsze niż się z początku wydawało.

Pewna dziewczynka wzruszyła się na widok bezdomnego mężczyzny. Postanowiła podzielić się z nim swoim obiadem. Niedługo po tym zdarzeniu rodzina tej małej odebrała tajemniczy telefon. Dzwoniła siostra mężczyzny, przez pół godziny płakała ze wzruszenia, szczęśliwa, że wie, co się dzieje z jej zaginionym krewnym...

Kamila Mrozek
23.11.2019, 09:53

Widoczna na zdjęciu poniżej śliczna dziewczynka to bohaterka naszego artykułu - Ella Scott.

© today.com

Kiedy Ella miała 8 lat, pomogła bezdomnemu mężczyźnie, którego zauważyła przez okno restauracji, gdzie jadła obiad z tatą.

© today.com

Zobaczcie, co zrobiła Ella, gdy zauważyła nieznajomego bezdomnego mężczyznę. Widać, że natychmiast zareagowała na jego krzywdę, podjęła konkretne działania, by pomóc "głodnemu i bezradnemu" człowiekowi.

Pewnego dnia Ella jadła z tatą obiad w restauracji Monterey na terenie Kalifornii.

© today.com

Gdy przez okno lokalu ujrzała bezdomnego w potrzebie, natychmiast wstała od stołu, trzymając w rączkach talerz ze swoim jedzeniem. "Czy mogę mu to dać?" - zapytała tatusia dziewczynka, wskazując na bezdomnego za oknem.

© today.com

Ojciec Elli zgodził się na to i postanowił uwiecznić kamerą niezwykłe zachowanie swojej córeczki.

© today.com

Bezdomny mężczyzna był bardzo zaskoczony tym, co zrobiła nieznajoma dziewczynka, ale chętnie przyjął od niej talerz z jedzeniem.

© today.com

Wygląda na to, że stek z ziemniakami bardzo mu smakował. Może od dawna nie miał w ustach ciepłego obiadu?

© today.com

38-letni Eddie Scott, ojciec Elli postanowił udostępnić na Facebooku nagraną przez siebie sytuację.

© today.com

Nagranie odtworzono prawie 44 miliony razy, w końcu obejrzała je widoczna na fotce kobieta - Roseanne Salkowski. Zadzwoniła do rodziny Elli Scott i wyznała, że w bezdomnym rozpoznała swojego 62-letniego brata Davida.

© today.com

Okazało się, że David Salkowski jest weteranem, cierpiącym na zespół stresu pourazowego. Siostra poszukiwała go bezskutecznie przez ponad pół roku, odkąd zaginął po powrocie z Filadelfii.

© today.com

"Ella zawsze miała wielkie serce. Ilekroć mijamy bezdomnych na ulicy, zawsze prosi mnie o pieniądze, które moglibyśmy im ofiarować" - wyjaśnia dumny tata tej dobrej małej dziewczynki.

© today.com

Jak Wy byście zachowali się na miejscu taty Elli?

Czy zdarza Wam się pomagać bezdomnym i uczyć wrażliwości na ich potrzeby swoje pociechy?