Elon Musk zaprezentował nowy model Tesli. Nie obyło się bez wpadki (video)

Elon Musk zaprezentował nowy model Tesli. Nie obyło się bez wpadki (video)

Amerykańska Tesla niedawno zaprezentowała swój nowy elektryczny samochód - pickup Cybertruck. Auto zaprojektowano w stylu "Łowcy androidów", którego akcja toczyła się w listopadzie 2019 r. Elon Musk zapewniał, że ten nowoczesny pickup jest bardzo wytrzymały, niemal kuloodporny.

Niestety podczas prezentacji tego"cuda" motoryzacji nie obyło się bez poważnej wpadki. Zobaczcie demonstrację Cybertrucka, w której coś poszło nie tak, jak powinno. Czy mimo wszystko ten model kosmicznego auta będzie cieszył się zainteresowaniem klientów?

Kamila Mrozek
25.11.2019, 13:59

Nowy samochód wygląda z pewnością bardzo oryginalnie. Przywodzi na myśl duży metalowy pięciokąt na kołach i zdaniem założyciela Tesli Elona Muska będzie prawdziwym hitem.

Obecnie jest już 146 tysięcy zamówień, 42% wybrało wersję z dwoma silnikami, 41% z trzema, a z jednym 17%. Bez reklamy i płatnej promocji - napisał Elon Musk na swoim Twitterze.

Podstawowa wersja tego futurystycznego pickupa - z napędem na tylną oś, ma kosztować około 155 542 zł. Z kolei za najdroższą wersję auta z trzema silnikami pozwalającymi rozpędzić się do 209 km/h trzeba będzie zapłacić aż 272 463 zł. Czy nowy model Tesli wart jest takiej sumy?

Szybko okazało się, że nowy model auta, które według Muska miało wywrócić do góry sytuację na lukratywnym rynku amerykańskich pickupów, rozczarował wiele osób.

Kiedy w miniony piątek Cybertruck wjechał na scenę w Hawthorne, trudno było uwierzyć, że ten kanciasty stalowy pojazd jest najnowszym dziełem Tesli. Potem było jeszcze gorzej...

Szef Tesli zapewniał, że zewnętrzna część Cybertrucka wykonana jest z nowo opracowanego stopu stali nierdzewnej i samochód jest dzięki temu "dosłownie kuloodporny".

Aby potwierdzić te słowa, Franz von Holzhausen - wieloletni główny projektant Tesli, wszedł na scenę i uderzył wielkim młotkiem w karoserię auta. Faktycznie okazała się odporna na urazy, ale dalsza część pokazu już nie wypadła tak dobrze.

© fakt.pl

Gdy tylko projektant rzucił metalową kulą w tą podobno pancerną szybę, natychmiast potłukła się. Co na to Musk zachwalający wcześniej możliwości nowego pickup'a?

© fakt.pl

"Nieźle. Kula nie przebiła się przez szybę. Cóż, jest miejsce na poprawki" - próbował wybrnąć z tej sytuacji mężczyzna.

© fakt.pl

Tuż po owej niefortunnej prezentacji akcje Tesli na giełdzie wręcz runęły. W ciągu zaledwie jednego dnia, cena akcji Tesli spadła z 355 do 333 dolarów, czyli aż o ponad 6%.

A potem dodał - "Rzucaliśmy w szyby metalowymi kluczami, rzucaliśmy wszystkim. Dosłownie rzuciliśmy w nie nawet zlewem kuchennym i szyby nie pękły. Z jakiegoś dziwnego powodu stało i nie mam pojęcia dlaczego. Musimy to szybko naprawić" - tak skomentował kompromitującą sytuację Elon Musk.

© fakt.pl

Jakie konsekwencje dla Tesli i samego Elona Muska będzie miała ta spora wpadka podczas prezentacji Cybertrucka?

Co sądzicie o tym dziwnie wyglądającym Cybertrucku reklamowanym przez Elona Muska?

Chcielibyście mieć podobne cudo przypominające wyglądem metalową puszkę, które ma ładnie wyglądające, ale niezbyt wytrzymałe szyby?