Europoseł PiS apeluje: "Prześlijcie swojej parafii składkę".

Europoseł PiS apeluje: "Prześlijcie swojej parafii składkę".

Pandemia koronawirusa znacznie wpłynęła na uczestnictwo w wydarzeniach religijnych, dotyczy to również udziału wiernych w nabożeństwach i mszach świętych na terenie naszego kraju. Co więcej 14 marca br. wiernym została udzielona dyspensa, co oznacza, że nieobecność na niedzielnej mszy świętej nie jest aktualnie grzechem.

Kamila Mrozek
18.03.2020, 15:22

Mając na uwadze powyższe zmiany w Kościele, europoseł Prawa i Sprawiedliwości Kosma Złotowski wystosował na swoim Facebooku dość nietypowy apel. Jego słowa zwracają uwagę na trudną sytuację polskich parafii i konsekwencje wprowadzenia dyspensy od udziału w niedzielnych mszach świętych...

Kosma Złotowski z województwa kujawsko-pomorskiego to poseł Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Od zeszłej niedzieli zrobiło się o nim głośno, z powodu nietypowej prośby o wsparcie Kościoła, jaką wystosował na swoim Facebooku.

Polityk zwrócił uwagę, że nieobecność w kościołach i tzw. zdalne msze święte pozbawiają nas nie tylko możliwości przyjmowania komunii świętej, ale i "wsparcia naszej wspólnoty parafialnej". Zdaniem Kosmy Złotowskiego z tym drugim coś trzeba zrobić...

No, tak! Koronawirus! Mamy dyspensę od osobistego uczestnictwa we mszy św. W telewizji mamy możliwość uczestniczenia we mszy, możemy także uczestniczyć w mszach on line(...) Zdalna msza pozbawia nas jednak dwóch rzeczy: uczestnictwa w komunii świętej oraz wsparcia naszej wspólnoty parafialnej. A nasze parafie żyją materialnie dzięki nam. Nie zapominajmy o tym! Każda parafia ma swoje konto bankowe, więc apeluję: jeśli byliśmy dziś na mszy tylko wirtualnie - tak jak ja - prześlijmy swojej parafii, lub tej, w której byliśmy tylko wirtualnie naszą dzisiejszą składkę. BÓG ZAPŁAĆ! A do komunii przystąpimy w lepszych czasach. 😊

"A może by tak szpitale wspierać? Pan poseł ma kasiory od cholery, może przelać na konto parafii swoją dietę poselską". Jak widać nie wszyscy komentujący wpis posła odnieśli się do niego ze zrozumieniem.

Niektórzy zwrócili europosłowi uwagę, że w obecnej sytuacji lepiej byłoby udzielić materialnej pomocy szpitalom, do których wciąż napływają chorzy na koronawirusa Polacy. Część osób podkreślała, że z powodu pandemii sami znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej:

Też utraciłem dochody...Mogę podać numer konta? - napisał ironicznie jeden z internautów.

"Parafie żyją materialnie dzięki nam" - zwracał uwagę poseł Kosma Złotowski. Jak zatem mają radzić sobie w obecnej sytuacji zagrożenia epidemią?

© finanse.wp.pl

Zgadzacie się z propozycją Kosmy Złotowskiego?

Wpłacicie chociażby kilka złotych na konto bankowe swojej parafii, w której nie bywacie teraz z obawy przed koronawirusem?