Film Sekielskich „Zabawa w chowanego” już po premierze. Obejrzyj go tutaj

Film Sekielskich „Zabawa w chowanego” już po premierze. Obejrzyj go tutaj

„Zabawa w chowanego” jest równie druzgocąca, co „Tylko nie mów nikomu”, poprzedni film Sekielskich – napisał dziennikarz Janusz Schwertner w swojej recenzji. Najnowszy dokument braci Sekielskich możecie obejrzeć poniżej. Film miał premierę dziś o godzinie 10:00.

Zabawa w chowanego - film

„Zabawa w chowanego”, kolejny film braci Tomasza i Marka Sekielskich, podobnie jak „Tylko nie mów nikomu” poruszy temat wykorzystywania dzieci w Kościele katolickim. Niemal 1,5-godzinny dokument również został sfinansowany z wpłat internautów. Jak mówił sam Tomasz Sekielski, to film zupełnie inaczej opowiedziany.

– Są oczywiście łzy i emocje. Gdyby film przeszedł bez echa, byłbym zdziwiony, wydaje mi się, że opisuje pewne mechanizmy, konkretne osoby i problemy – mówił niedawno w "Sekielski Sunday Night Live" na Facebooku.

Internet wrze, dziennikarze są oburzeni

Najbardziej charakterystycznym bohaterem negatywnym filmu dokumentalnego braci Sekielskich „Zabawa w chowanego” jest Biskup Edward Janiak. Dziennikarze przedstawiają w filmie dowody na to, że hierarcha kościelny wiedział o przestępstwach popełnianych przez podległych mu księży i wielokrotnie je tuszował.