Fotograf przez 20 lat nagrywał swoją córkę. Film pokazujący, jak dziewczynka dorasta, wzruszył już miliony internautów

Fotograf przez 20 lat nagrywał swoją córkę. Film pokazujący, jak dziewczynka dorasta, wzruszył już miliony internautów

Chyba każdy rodzic chciałby zatrzymać w pamięci dzieciństwo swoich pociech, dlatego bardzo chętnie je filmuje i fotografuje. Pewien tata zapragnął zatrzymać w kadrze swoją córeczkę, dlatego wpadł na dość nietypowy pomysł.

Kamila Mrozek
8.12.2019, 16:05

W trwającym 5 minut filmiku, zobaczymy, jak córka tego mężczyzny, Lotte, zmieniła się w ciągu 20 lat. Fotograf zaczął nagrywać dzieciństwo swojej córki w 1999 roku... Oglądanie procesu dorastania dziewczynki w przyspieszeniu, tydzień po tygodniu pokazuje, jak szybko mija czas i jak ulotne bywają chwile radości z obserwowania niezwykłych zmian u swoich dzieci!

Franz Hofmeester to holenderski fotograf, ojciec Lotte i Vince'a. W 2012 roku mężczyzna opublikował w internecie pierwszy filmik z przebiegu życia swojej córki.

© ad.nl/utrecht/frans-maakte

Tak wygląda „timelapse” pokazujący zmiany w wyglądzie i zachowaniu córki Fransa - Lotte. To 5-minutowe wideo obejrzało ponad 1,2 miliona osób na YouTube.

„Chciałem uchwycić zmiany, ponieważ zachodziły tak szybko, że zacząłem nagrywać co tydzień” – wyjaśnił fotograf.

© growingyourbaby.com

Na pierwszym kadrze widzimy Lotte, jako malutkie, słodkie dziecko. Kolejne momenty z życia pokazują, jak zmieniają się rysy dziewczynki, jej włosy i uczesanie.

© umblr.com

Uważny obserwator dostrzeże w tych kadrach naprawdę niezwykły dokument. Na ostatnim zdjęciu widać jak Lotte zmienia się w piękną i pewną siebie kobietę.

© growingyourbaby.com

Aby zachować jak największą autentyczność, wszystkie filmy pokazujące Lotte zostały wykonane bez użycia makijażu i specjalnych filtrów.

Ojciec Lotte był tak zachwycony wynikami swojego projektu, że postanowił kontynuować go, filmując codziennie także swego syna Vince'a.

Oto portret tego chłopca od 0 do 16 lat.

Rodzeństwu podobają się filmiki tworzone przez tatę i podobnie jak on, myślą o kontynuacji projektu.

© ad.nl/utrecht/frans-maakte

Filmiki Fransa wzruszyły bardzo innych rodziców, którzy wyznają, że utożsamiają się z tymi nagraniami, bo widać na nich wszystkie etapy rozwoju dziecka.

Jak Wam się podoba niezwykły projekt tego holenderskiego fotografa?

Chcielibyście mieć pamiątkę pokazującą proces dorastania Waszych dzieci?