Ten Fryzjer Strzyże Za Darmo Bezdomnych z Całego Świata i Umieszcza Na Instagramie Ich Zdjęcia „Przed i Po” (37 Zdjęć)

Ten Fryzjer Strzyże Za Darmo Bezdomnych z Całego Świata i Umieszcza Na Instagramie Ich Zdjęcia „Przed i Po” (37 Zdjęć)

Pewien zdolny fryzjer od lat realizuje szczytną misję. Zrezygnował z bycia modnym „stylistą fryzur”. Mężczyzna po pracy wychodzi na ulice, by bezpłatnie strzyc i golić potrzebujących. Zobaczcie niezwykłe przemiany jego bezdomnych „klientów”!

Kamila Mrozek
27.09.2019, 11:02

31-letni Joshua Coombes to londyński fryzjer, który zapoczątkował szczytną akcję bezpłatnego strzyżenia osób bezdomnych. Okazuje się, że nie trzeba tworzyć bardzo oryginalnych fryzur, albo mieć znanych klientów, by stać się popularnym. Mężczyzna chętnie strzyże osoby potrzebujące i większością ich fotek pokazujących przemianę dzieli się z fanami na swoim Instagramie.

Joshua już od kilku lat wychodzi na ulice i tam pełen pasji strzyże, goli i czesze osoby bezdomne.

Może się wydawać, że fryzjer z Londynu odmienia tylko fryzury, ale jego „klienci” twierdzą, iż on poprawia im samopoczucie, a czasem pomaga zmienić całe życie.

Dzięki nowej fryzurze ci biedni ludzie odzyskują pewność siebie i znów mają motywację, by starać się wyjść z bezdomności...

Warto wiedzieć, że Joshua swoją akcję prowadzi w ramach oryginalnej kampanii #DoSomethingForNothing (czyli #ZróbCośZaNic). Mężczyzna od kilku lat czesze i strzyże osoby bezdomne całkowicie charytatywnie.

Joshua postanowił uwieczniać przemiany swoich „klientów” – na jego Instagramie znajdziecie mnóstwo fotek bezdomnych przed i po zabiegach fryzjerskich wykonanych przez tego fryzjera o dobrym sercu.

31-letni fryzjer chce poprzez swoją działalność zwrócić uwagę społeczeństwa, że bezdomność jest ogromnym problemem i nie powinniśmy przechodzić obojętnie od potrzebujących, ale starać się jakoś im pomóc.

Joshua Coombes jest z zawodu fryzjerem, ale podczas spotkań z bezdomnymi, których strzyże, staje także jakby ich psychologiem, czy terapeutą.

31-latek rozmawia z bezdomnymi, uważnie słucha zagmatwanych historii z ich życia, okazuje wsparcie duchowe i cenne współczucie. Nie ma obaw przed przytuleniem takiej bezdomnej osoby.

Po każdym strzyżeniu bezdomnej osoby, Joshua pyta, czy może jej zdjęcia przed i po zabiegach fryzjerskich pokazać na swoim Instagramie i opatrzyć hasztagiem #ZróbCośZaNic.

Joshua zwraca uwagę, że za każdym bezdomnym kryje się smutna historia, która doprowadziła go takiego, a nie innego położenia w życiu.

„Wszyscy jesteśmy ludźmi, wszyscy popełniamy błędy. Chodzi o próbę wyzbycia się grubej warstwy piętna otaczającej ludzi mieszkających na ulicy w większości miast” – mówi Joshua Coombes i z dumą pokazuje efekty przemian bezdomnych.

Jak widać 31-letni fryzjer pomaga także bezdomnym kobietom.

Na Instagramie fryzjera można oglądać mnóstwo bardziej lub mniej spektakularnych przemian bezdomnych, których Joshua ostrzygł i uczesał.

Chociaż fryzjer czasem całkowicie zmienia wygląd osób bezdomnych, zwraca uwagę na to, że najważniejsze są dla niego rozmowy z tymi ludźmi, którzy są ignorowani i wyśmiewani przez większość społeczeństwa.

„Kiedy zacząłem opowiadać historie tych bezdomnych innym, okazało się, że wiele osób chciało wiedzieć coraz więcej, nawet nawiązać z nimi kontakt” – zdradził Joshua.

Rozmowy z bezdomnymi, których strzyże Joshua, sam określa najważniejszymi momentami w ciągu całego swojego dnia.

Fryzjer z Londynu do niektórych swoich „klientów” wraca i pyta, jak się miewają, co się u nich zmieniło. Niektórych widzi tylko raz, ale każde spotkanie, każda relacja jest dla niego istotna, godna zapamiętania.

Joshua działa w wielu akcjach charytatywnych, pragnie inicjować zmiany społeczne, spowodować, żeby bezdomność przestała być tematem tabu.

Fryzjer twierdzi, że pokazuje fotki bezdomnych, by społeczeństwo oswoiło się z takimi ludźmi, by zaczęto patrzyć na nich z empatią, współczuciem, zamiast z odrazą i lekceważeniem.

„Wszyscy możemy wpłynąć na zmianę sytuacji osób bezdomnych. Nawet poprzez przemianę ich fryzury” - uważa Joshua i organizuje wraz z przyjaciółmi wystawy zdjęć bezdomnych w galeriach wielkich miast.

Jaki jest główny cel fotografowania „klientów” tego niezwykłego fryzjera?

„Mam nadzieję, że ludzie po ich obejrzeniu odejdą z nowym spojrzeniem na bezdomnych, których widują na ulicach miast” – wyznaje Joshua w jednym z wywiadów.

Joshua to nie jedyny fryzjer, który całkiem za darmo pomaga bezdomnym zmienić swój wygląd. Pamiętacie, jak pisaliśmy kiedyś o Nasirze Sobhani, który pokonał uzależnienie i teraz strzyże osoby bezdomne?

Co sądzicie o działaniach Joshuy i innych fryzjerów, którzy za darmo strzygą, czeszą i golą bezdomnych?

A oto więcej fenomenalnych metamorfoz wykonanych przez Joshuę Coombes-a (są ich setki!):

Czy darmowe strzyżenie bezdomnych ma sens? Czy to może im jakoś pomóc?