Gwiazdy na potęgę postarzają swoje fotki w FaceApp. A efekty tej zabawy "w staruszków" mogą okazać się bardzo nieciekawe...

Gwiazdy na potęgę postarzają swoje fotki w FaceApp. A efekty tej zabawy "w staruszków" mogą okazać się bardzo nieciekawe...

Jesteście fanami nowinek technologicznych? Lubicie korzystać z ciekawych aplikacji na Androida? Macie słabość do śledzenia profili społecznościowych znanych osób? Jeśli na co najmniej jedno z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, na pewno słyszeliście o "apce" FaceApp.

Warto wiedzieć, że aplikacja została uruchomiona na IOS w styczniu 2017 a na Androida w miesiąc później, ale obecnie przeżywa swoją "drugą młodość" i cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza u gwiazd z kraju oraz zagranicy.

Kamila Mrozek
19.07.2019, 00:16

Chcecie się przekonać, jak wyszła znanym ludziom z pierwszych stron gazet zabawa w postarzanie zdjęć za pomocą aplikacji FaceApp? Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii. Przy okazji powiemy kilka słów na temat potencjalnych zagrożeń, jakie mogą czyhać na każdego, kto odważy się poddać eksperymentowi modyfikacji swoich fotek za pomocą tej kontrowersyjnej aplikacji...

FaceApp dokonuje zaawansowanych przekształceń twarzy na fotografiach, korzystając z niej można dorobić sobie uśmiech, odmłodzić się, postarzyć, albo sprawdzić, jakby się wyglądało po zmianie płci. Od kilku dni aplikacja jest hitem w sieci - ludzie na potęgę pokazują, jak wyglądają ich zdjęcia z prognozą starzenia się.

Sukces aplikacji FaceApp związany jest z tym, że artyści, sportowcy i celebryci w ostatnim czasie promują modę na bycie starym. Oczywiście tylko na zdjęciach ;) A wiecie, skąd pochodzi popularna apka? Opracowała ją rosyjska firma Lab Wireless. Stąd uzasadnione będzie pokazanie "przemiany" Władimira Putina po FaceApp.

Od kilku dni w Internecie można zaobserwować istne szaleństwo związane z przerabianiem swoich zdjęć za pomocą FaceApp i chodzi tutaj przede wszystkim o wspomniany wcześniej efekt postarzania się. Fotki pokazujące nasze twarze za kilkadziesiąt lat wydają się czasem śmieszne, czasem szokujące. Pokazują nas w innym wydaniu, niż zawsze, uspokajają, że zestarzejemy się "ładnie", albo wręcz zachęcają do zapobiegawczych operacji plastycznych.

Zobaczcie jak celebryci pozmieniali swoje fotki, wykorzystując FaceApp. Aplikacja stała się na tyle atrakcyjna, że część serwisów internetowych dokonuje nawet własnych przeróbek, dzięki którym możemy sprawdzić, jak wyglądałby postarzony Robert Lewandowski, Krzysztof Ibisz, czy Magda Gessler.

Przeróbki za pomocą FaceApp jednym kojarzą się z dobrą zabawą własnym wizerunkiem, dla innych są symbolem posiadania dystansu do swojego wizerunku. Jeszcze inni dzięki aplikacji snują refleksje nad przemijaniem i zmianą jaka czeka każdego z nas, wraz z upływającą młodością. Warto wiedzieć, że aplikacja FaceApp posiada też swoją drugą, dość mroczną stronę...

#1 Filip Chajzer

#2 Zofia Zborowska i Andrzej Wrona

#3 Tulia Biczak i Dominika Siepka

#4 Piotr Kędzierski

#5 Maffashion czyli Julia Kuczyńska i Czarek Jóźwik

#6 Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor

#7 Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka

#8 Dawid Woliński i Joanna Krupa

#9 Weronika Rosati (tutaj wystarczy przewinąć fotkę z Instagrama, by zobaczyć ją w wersji współczesnej i po wykonaniu zmian)

#10 Wiktoria Gąsiewska (podobnie jak wyżej na Instagramie aktorki od razu znajdziemy parę fotek - aktualną i tą w wersji "staruszki").

#11 Olga Frycz i Jacek Borcuch

#12 Patryk Pniewski

#13 Rafał Maślak

#14 Ola Jordan z mężem

#15 Sandra Kubicka z partnerem Kaio Alvesem Goncalvesem

#16 Izabela Mączka (bohaterka tegorocznej edycji BigBrothera)

#17 Wojciech Sokół

Białoczerwone gwiazdy boiska (przeróbek dokonał portal "Łączy nas piłka"), ale niektórzy sportowcy sami odważyli się pokazać swoje postarzone fotki.

#18 Kamil Grosicki

#19 Artur Boruc

#20 Robert Lewandowski

#21 Leo Messi

#22 Gordon Ramsay

#23 Jonas Brothers

#24 Sam Smith

#25 Chiara Ferragni i Fedez

#26 Leonardo DiCaprio

#27 Rose Leslie

#28 Emilia Clarke

Czy Challenge FaceApp to na pewny pomysł? Jakie zagrożenia niesie z sobą zabawa tą z pozoru niewinną aplikacją? W 2019 w mediach społecznościowych można znaleźć coraz więcej ostrzeżeń przed tym, że FaceApp może gromadzić o nas więcej informacji niż byśmy chcieli...

Szacuje się, że tej aplikacji wspomagającej się sztuczną inteligencją używa już ponad 100 milionów użytkowników. Korzystają z niej influencerzy, aktorzy sportowcy, a nawet przeciętny "Kowalski". Prawnicy i specjaliści od nowoczesnych technologii ostrzegają - ta aplikacja przechwytuje zbyt wiele naszych danych!

Także w Polsce pojawia się coraz więcej obaw o konsekwencje stosowania FaceApp. Tymczasem założyciel firmy Lab Wireless, Jarosław Goncharov, uspokaja, "że przesłane fotki i dane użytkowników trafiają nie do Rosji, ale są przetwarzane na serwerach w tzw. Chmurze Google i Amazon Web Service".

FaceApp żąda dostępu do galerii zdjęć, które mamy na telefonie, jej użytkownicy zgadzają się na wykorzystanie udostępnionych zdjęć wraz z nazwą, którą wybiorą w aplikacji. Niestety tzw. polityka prywatności FaceApp jest bardzo zła a regulamin korzystania z niej miejscami niejasno sformułowany...

Korzystacie lub korzystaliście już kiedyś z FaceApp? Czy Wam też wydaje się, że informacje gromadzone przez aplikacje mogą być niecnie wykorzystywane przez rosyjskie służby jak swego czasu antywirus Kaspersky?

Dziennikarze z NSS Magazine ostrzegają:

Po prostu, to co jest dla ciebie fajne przez minutę - tyle co zrobienie selfie - dla FaceApp wiąże się z gromadzeniem ogromnej ilości prywatnych danych, które nie wiadomo jak zostaną użyte.

Warto mimo wszystko bawić się filtrami do modyfikacji zdjęć, jakie oferuje nam FaceApp?

A może swoje własne sposoby na zabezpieczenie się przed potencjalnie negatywnymi skutkami dostępu aplikacji do naszych galerii zdjęć i danych?