Jak naprawdę się nazywają? Polscy celebryci, którzy zmienili swoje imiona lub nazwiska

Jak naprawdę się nazywają? Polscy celebryci, którzy zmienili swoje imiona lub nazwiska

Zdawaliście sobie sprawę, że w świecie show-biznesu popularne jest modyfikowanie swojego imienia bądź nazwiska, by brzmiało bardziej medialnie? Gwiazdy zmieniają imiona, skracają nazwiska, a czasem przestawiają kilka literek, by można było ich łatwiej zapamiętać. Niektórzy wprowadzają te zmiany, ponieważ ich prawdziwe nazwisko mogłoby się źle kojarzyć…

Kinga Kwiecień
23.03.2020, 23:29

Wojciech Modest Amaro to znakomity kucharz, restaurator oraz krytyk kulinarny.

Ma własną restaurację - ”Atelier Amaro”. To miejsce jako pierwsze w Polsce zostało oznaczone gwiazdką Michelin.

Amaro mogliśmy oglądać w takich produkcjach telewizyjnych jak "Top Chef”, czy "Hell's Kitchen”.

Jego nazwisko pierwotnie bardzo różniło się od tego, którym obecnie się przedstawia. Wcześniej był Wojciechem Basiurą! Basiura brzmi bardzo swojsko, zgodzicie się?

Teraz pomówmy o wielkiej gwieździe, jaką była Violetta Villas!

Jej talent był ogromny, a osiągnięcia można wyliczać bez końca.

Była wybitną polską artystką estradową, śpiewaczką pieśni estradowych, operowych i operetkowych. Ponadto była wspaniałą aktorką filmową, teatralną, a także rewiową. Komponowała piosenki i pisała teksty.

Violetta Villas to pseudonim artystyczny gwiazdy, zaś jej prawdziwe imię i nazwisko brzmiały zupełnie inaczej i zdecydowanie bardziej polsko. Naprawdę nazywała się Czesława Gospodarek.

Violetta Arlak zabłysnęła między innymi z roli żony wójta w serialu „Ranczo”.

Będziecie zaskoczeni, gdy dowiecie się, że w czasach młodości aktorka nazywała się... Zmarlak. Jej nazwisko nie było zbyt medialne, dlatego gwiazda postanowiła nieco je skrócić i pozbyć się dwóch pierwszych liter.

Olivier Janiak - polski dziennikarz, prezenter telewizyjny, a także model.

Kiedyś był znany jako Piotr Michał Janiak. Jego niebanalne nowe imię nadała mu znajoma z Wrocławskiego pubu, w którym Olivier dorabiał, gdy był studentem. Pozwoliło mu to wyróżniać się spośród innych barmanów Piotrów - jego imienników, z którymi pracował:

Było nas pięciu Piotrów i wszystkim się myliło. Koleżanka stwierdziła poza tym, że to imię jest zbyt łagodne i nie pasuje do mnie. Na moją wizytówkę wpisała Olivier. Ludzi to kręciło, było bardziej zapamiętywalne i tak zostało. Dziś nawet moja mama nie mówi na mnie Piotr.

Jerzy Połomski - jest to wykonawca ponadczasowych piosenek, takich jak "Cała sala śpiewa z nami”, czy "Bo z dziewczynami”.

Jego prawdziwe nazwisko mogło wzbudzać kontrowersyjne emocje. Wiecie, co powiedział mu jeden z jego wykładowców, aktor Ludwik Sempoliński?

Jurek, ty masz na nazwisko Pająk, to nie jest nazwisko na afisz...zmień je.

Adam Adamonis jest aktorem znanym z serialu „Przyjaciółki”, gdzie wciela się w rolę byłego męża Ingi. Inga to jedna z tytułowych przyjaciółek, w którą wciela się Małgorzata Socha.

Jednak zanim Adam został aktorem, był cenionym tancerzem. Osiągnął klasę taneczną S i wielokrotnie brał udział w międzynarodowych turniejach tanecznych. Jego umiejętności mogliśmy podziwiać w „Tańcu z gwiazdami”!

Adam Adamonis jeszcze kilka lat temu przedstawiał się jako Adam Krawczyk.

Dorota Chotecka to znana polska aktorka, którą z pewnością większość z was kojarzy z seriali komediowych, emitowanych w telewizji na początku XXI wieku. Zagrała także w nowszych produkcjach, jednak nie da się zapomnieć jej dawnych ról, choćby tej z „Miodowych lat” - Dankę Norek zna każdy!

Chotecka również kiedyś nazywała się inaczej, ale jej pierwotne nazwisko ani trochę nie przypomina tego obecnego. Kiedyś nazywała się Dorota Kapusta.

Viola Kołakowska - aktorka, która w połowie lat 90. XX wieku zadebiutowała w świecie show-biznesu jako modelka.

W ubiegłym roku mogliśmy zobaczyć ją na wizji w czwartej edycji programu „Agent - Gwiazdy”. W popularnym reality show zajęła trzecie miejsce!

Niegdyś Wioletta Kołek, wydłużyła swoje nazwisko, zaś pierwszą literę swojego imienia, zmieniła na wyszukane „v”.

Izabella Miko jest wybitną polską modelką i aktorką. Sukcesy odniosła również w tańcu.

Gdy była nastolatką, wyjechała do Stanów Zjednoczonych, by tam zrobić światową karierę. Jedne z popularniejszych produkcji, w których mogliśmy ją oglądać to "Kochaj i tańcz", "W rytmie hip-hopu”, "Starcie tytanów”, "Wygrane marzenia”. Zagrała także w filmie wojennym "Czas bohaterów".

Światowa gwiazda Izabella Miko, skróciła swoje nazwisko, które wcześniej mogło być trudne do wymówienia przez obcokrajowców. Nazywała się Izabella Mikołajczak.

Sama Izabella przyznaje, że Amerykanie mieli ogromny problem z wymówieniem jej prawdziwego nazwiska:

Czasami słyszałam "Mikolajoreoa". Strasznie mnie to denerwowało.

Borysa Szyca chyba nie trzeba nikomu przedstawiać? No dobrze, przedstawię go w kilku słowach. Jest bardzo popularnym aktorem filmowym i teatralnym. Kunszt aktorski szlifował w Akademii Teatralnej w Warszawie.

Jest w związku z Justyną Nagłowską, z którą wziął ślub w ubiegłym roku.

W dowodzie ma wpisane dwa nazwiska. Nazwisko Szyc jest panieńskim nazwiskiem jego matki, jednak Borys zdecydowanie bardziej je lubi i właśnie nim zwykł się przedstawiać. Drugie i właściwe mu nazwisko to Michalak.

Odetę Moro mogliśmy poznać jako polską dziennikarkę i prezenterkę telewizyjną.

Poza działalnością telewizyjną, Odeta zaangażowała się także w akcję „Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko”, której jest autorką i organizatorką. Założyła fundację „Szczęśliwe Macierzyństwo”, a także wydała płyty z bajkami dla dzieci.

Prawdziwe imię Odety to Inga.

Julia Rosnowska jest aktorką, która wcielała się w główną rolę w serialu „Julia”. Kobieta jest córką znanego producenta filmowego - Stanisława Krzemińskiego.

Bardzo chciała uniknąć wszelkich obiekcji, że w budowaniu kariery pomaga jej nazwisko ojca. To wpłynęło na jej decyzję i zaczynając karierę aktorską, zmieniła nazwisko:

Do nazwiska Rosnowska mam szczególny sentyment, ponieważ to panieńskie nazwisko mojej babci. Nie jest więc wzięte z kosmosu. Żałuję, że nie poznałam babci osobiście. Znam ją ze zdjęć i opowieści rodzinnych. Jestem do niej bardzo podobna.

Monika Bolly zyskała popularność w latach 90. Zagrała w wielu docenionych filmach, jednak nie zawsze nosiła tak medialne nazwisko.

© Reporter / Piotr Fotek

Na początku swojej kariery nazywała się… Bolibrzuch. Do tej kosmetycznej zmiany nazwiska namówił ją reżyser Radosław Piwowarski.

Paweł Deląg jest aktorem, który robi ogromną karierę w Rosji. Gra także w filmach francuskich i niemieckich.

By ułatwić wymowę nazwiska jego obcojęzycznym fanom, w zagranicznych produkcjach często występuje jako Paweł Delong.

Tomasz Kammel to popularny prezenter telewizyjny.

Kiedyś nazywał się bardzo podobnie, różnica tkwiła w tym, że w jego nazwisku było tylko jedno „m”. W pewnym momencie swojej kariery postanowił dodać do nazwiska powtórzenie tej litery:

Takie nazwisko nosi cała moja rodzina, pisownia Kamel była wynikiem urzędniczej pomyłki. Teraz, zarówno na wizji, jak i w dowodzie osobistym, mam nazwisko w poprzedniej wersji, przez dwa "m". Obiecuję, że z każdym nowym przedsięwzięciem medialnym nie będę dorzucał kolejnej litery.

Wiedzieliście, że te gwiazdy kiedyś nazywały się inaczej? Kto zaskoczył was najbardziej?