Hirek Wrona zrezygnował z pracy w Trójce. Mocne słowa dziennikarza radiowego

Hirek Wrona zrezygnował z pracy w Trójce. Mocne słowa dziennikarza radiowego

Dziennikarz o swojej decyzji poinformował w mediach społecznościowych. „Dziś napisałem list mailowy do dyrektora Trójki, w którym poinformowałem go o moim odejściu ze stacji” – napisał.

Hirek Wrona to „niesforne dziecko Trójki. Synowskie spojrzenie kieruje w stronę Panów Jana Chojnackiego, Wojciech Manna i Grzegorza Wasowskiego” - można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Polskiego Radia. „Trójka jest spełnieniem wielu jego marzeń” – napisano w jego krótkim biogramie.

Zamieszanie związane z anulowaniem głosowania Listę Przebojów Programu Trzeciego ma swe dalsze konsekwencje. Media poinformowały o odejściu Marka Niedźwieckiego, dziś swą decyzję ogłosił Hirek Wrona.

Dziś napisałem list mailowy do dyrektora Trójki w którym poinformowałem go o moim odejściu ze stacji. Być może pozwoli mi pożegnać się ze słuchaczami w środę w audycji Do Południa. Jednak nie mam tej pewności. Kończy się mój piękny sen.

Hirek Wrona pracował w Polskim Radiu od 1985 roku. Prowadził liczne audycje dla Trójki, takie jak „Radio Clash”, „Między dniem a snem”, „Soul – muzyka duszy”, „Do południa”.

Skandal wokół Trójki

Dziennikarz podjął decyzję po skandalu, jaki wywołało odwołanie notowania listy przebojów, które wygrał utwór Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”.

Przypomnijmy, że najnowsze notowanie wygrała piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”, w której artysta odnosi się do zachowania partii rządzącej, w tym Jarosława Kaczyńskiego. Przypomnijmy, że prezes PiS poszedł wraz z obstawą na cmentarz, by odwiedzić grób brata zmarłego w katastrofie smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Wszystko pomimo obostrzeń nałożonych przez rząd, które zakazywały milionom Polaków wychodzenia z domu w związku z epidemią COVID-19.

Tuż po wybuchu skandalu media obiegła informacja, że z pracy w Polskim Radiu zrezygnował Marek Niedźwiecki, który prezentował na antenie listę przebojów. Decyzja dziennikarza była szeroko komentowana w ogólnopolskich mediach, podobnie jak cenzura panująca w Trójce.

Piosenka Kazika ocenzurowana przez Trójkę

Kilka miesięcy temu również w atmosferze skandalu z pracy w rozgłośni zrezygnował Wojciech Mann, solidaryzując się ze zwolnioną nagle koleżanką redakcyjną, Anną Gacek. Według informacji, które przekazał Dziennik.pl, kolejni dziennikarze stacji taką samą decyzję podejmą w najbliższych godzinach lub dniach.