Holender wybudował kopię Arki Noego. Teraz chce nią popłynąć do Izraela!

Holender wybudował kopię Arki Noego. Teraz chce nią popłynąć do Izraela!

Holenderski milioner, Johan Huibers, 6 lat temu skonstruował replikę Arki Noego. Statek jest wart niemal 5 milionów złotych i póki co służy za atrakcję turystyczną. Jednak to nie wszystko. Huibers planuje przepłynąć arką do Izraela! Teraz zbiera środki, by sfinansować to przedsięwzięcie.

Julia Konieczna
3.12.2018, 17:30

Noe XXI wieku

Biblijna łódź Johana Huibers’a wraz z drewnianymi figurami zwierząt została skonstruowana 6 lat temu. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł niemal 5 milionów złotych. Obecnie jest to jedna z popularniejszych atrakcji w mieście Dordrecht, znajdującym się na południe od Amsterdamu.

© arkofnoah.org

Johan Huibers - kreator arki

Arka na boskiej ziemi

Holenderski cieśla niedawno ogłosił swój wielki plan… Chce przepłynąć arką do Izraela. W tym celu liczy on na datki od dobrych Samarytan, by jego plany mogły się ziścić! Planował przetransportować okręt krótko po jego ukończeniu, jednak przeszkodziły mu w tym pożary lasów, które miały miejsce w tamtym okresie w Izraelu.

© inhabitat.com

Koszty transportu arki

By przetransportować arkę do Izraela potrzeba prawie 5 milionów złotych! Dlaczego? Statek nie ma silnika, więc Huibers musi wynająć holowniki.

To jest kopia boskiego statku – jego miejsce jest w Izraelu. – mówi holenderski cieśla, który zbudował rzeczywistą replikę Arki Noego

© arkofnoah.org

Historia arki

Starotestamentowa arka została zaprojektowana zgodnie z życzeniem Boga, który polecił jej budowę mężczyźnie zwanym Noe. Statek miał być tak duży, by uchronić wszystkich ludzi oraz zwierzęta przed powodzią, która miała zalać świat.

© arkofnoah.org

Wnętrze arki

Wymiary okrętu robią wrażenie!

Dłuższy niż boisko piłkarskie i mający 5 pięter, statek Huibers’a może zmieścić na pokładzie ponad 5 tysięcy osób! Od momentu otwarcia w 2012 roku, setki tysięcy turystów miały okazję zwiedzić długą na ponad 120 m, szeroką na 29 m i wysoką na niemal 23 m arkę!

© messianicbible.com

Arka jest naprawdę gigantyczna!

Co znajduje się na statku?

Trzymając się biblijnej opowieści, na okręcie można spotkać także repliki zwierząt! Goście mogą także zwiedzić interaktywne muzeum. Wszystko to robi ogromne wrażenie!

© arkofnoah.org
© arkofnoah.org
© arkofnoah.org
© arkofnoah.org
© arkofnoah.org
© arkofnoah.org

Inspiracją do budowy arki była... wielka wiara

To może zabrzmieć przerażająco, ale wierzę we wszystko co jest napisane w Biblii, od deski do deski. – mówi Huibers podczas spoglądania na holenderskie tłumaczenie Biblii

Zapraszamy na wirtualny spacer po arce!

Sprawdźcie sami jak wielkie jest to dzieło!

A co Wy sądzicie o pomyśle Huibers'a?

Podoba Wam się ta reprodukcja?