IKEA: Chcieli zdezynfekować ręce, od razu poczuli przeszywający ból. Doszło do dramatycznej pomyłki

IKEA: Chcieli zdezynfekować ręce, od razu poczuli przeszywający ból. Doszło do dramatycznej pomyłki

Do zdarzenia doszło w sobotę, jednak lokalne media poinformowały o incydencie w ostatnią środę. Na stronie internetowej publicznego nadawcy NOS opublikowano zdjęcia rąk poparzonych ludzi.

IKEA, podobnie jak inne sklepy tego typu, musiała wprowadzić restrykcyjne zasady dotyczące higieny. Jedną z nich była konieczność dezynfekcji rąk przed wejściem do sklepu.

Dozownik z niebezpiecznym środkiem został postawiony przed wejściem do sklepu. Na „dezynfekcję” zdecydowało się co najmniej kilka osób. Gdy zorientowano się, że doszło do pomyłki, na miejsce wezwano policję i zespół pogotowia ratunkowego. Trzy osoby - pracownik i dwoje klientów - wymagały pomocy ratowników.

Zajście miało miejsce w holenderskim mieście Haarlem. Jak informuje Polsat News, jedna z kobiet sprzątających w sklepie IKEA przez pomyłkę napełniła butelkę na płyn do dezynfekcji rąk niezwykle żrącym środkiem, który służył do udrożniania rur. Na efekt takiego błędu nie trzeba było długo czekać. Łącznie trzy osoby potrzebowały pomocy ratowników. Dwie z nich były klientami, a jedna pracownikiem sklepu IKEA.

„Butelka została uzupełniona przez sprzątaczkę, która nie zna w pełni języka holenderskiego, a butelki wyglądają podobnie”, powiedział rzecznik policji.

Czytaj też:

IKEA Pomaga Bezpańskim Psom Przetrwać Zimę. Pracownicy Wpuścili Psy Do Sklepu. Karmią i Poją Zwierzęta!

„Jesteśmy w kontakcie z poszkodowanymi pracownikami i klientami i życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia”, powiedziała IKEA. Rzecznik firmy zapewnia o „głębokim ubolewaniu” nad tym incydentem i dodaje, że zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich pracowników i klientów jest najwyższym priorytetem.

W tej chwili nie myślimy o odszkodowaniach. Nadal jesteśmy w kontakcie z ludźmi, aby pomóc w każdy możliwy sposób,

– powiedział przedstawiciel firmy.

IKEA przeprosiła za ten incydent.