IKEA Pomaga Bezpańskim Psom Przetrwać Zimę. Pracownicy Wpuścili Psy Do Sklepu. Karmią i Poją Zwierzęta!

IKEA Pomaga Bezpańskim Psom Przetrwać Zimę. Pracownicy Wpuścili Psy Do Sklepu. Karmią i Poją Zwierzęta!

Kiedy na dworze jest coraz zimniej, a dni stają się krótkie i szybko zapada zmrok, zarówno ludzie, jak i zwierzęta w szczególny sposób potrzebują ciepłego, przytulnego domu. Pracownicy pewnego sklepu z meblami i artykułami do wyposażenia wnętrz postanowili dać schronienie bezpańskim psom, które błąkały się w pobliżu. Widok śpiących wśród sklepowych regałów piesków zaskoczył i wzruszył wielu klientów. Zobaczcie poruszające wideo, które pokazuje, jak zziębnięte czworonogi znalazły schronienie przed zimnem wśród świątecznej ekspozycji sklepu.

Kamila Mrozek
20.11.2018, 23:31

Sklep IKEA we włoskiej Katanii wpuścił do środka bezpańskie psy, by ochronić zwierzęta przed zimnem. Pracownicy tego oddziału sklepu poją, karmią i doglądają swoich czworonożnych gości, aby dać im namiastkę ciepłego domu. Pomysł pomocy zwierzętom zyskał ogromne uznanie wśród odwiedzających tą włoską IKEĘ, a niektóre nocujące w niej pieski znalazły nawet swój nowy dom u klientów tego sklepu.

Pracownicy IKEI w Katanii nie komentują całej akcji, ale z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że wpłynęła ona na ocieplenie wizerunku firmy i dzięki niej kilka bezpańskich psów znalazło już nowy domu u klientów tego sklepu.

Miłośnicy zwierząt z uznaniem oceniają pełen empatii gest pracowników IKEI i mają nadzieję, że także inne sklepy pójdą w ich ślady: "Gdyby wszystkie sklepy, które mają na to miejsce, stworzyły schronienie dla zabłąkanych zwierząt, byłbym naprawdę szczęśliwy" - podkreśla jeden z klientów IKEI.

© @milazzo_livio/Instagram

Klienci IKEI, która w oryginalny sposób podkreśliła, że los bezdomnych zwierząt nie jest jej obojętny, chętnie udostępniają w sieci zdjęcia psów na tle sklepowych ekspozycji.

© animalchanel.co

Wydaje się, że cała akcja nie była zaplanowanym chwytem marketingowym, a jednak zjednała serca wielu osób, które teraz bardzo pozytywnie wypowiadają się o katańskiej Ikei: "Jestem teraz lojalny wobec Ikei" - tak jedna z klientek IKEI skomentowała zdjęcie śpiących w niej smacznie psów.

© @axellcriss/Instagram

A inny klient dodał:

Kocham IKEĘ jeszcze bardziej! A psy doskonale pasują do jej wystroju.

Przedświąteczna akcja pomocy bezdomnym czworonogom to nie jedyny przejaw sympatii IKEI wobec naszych pupili.

W zeszłym roku szwedzka firma meblowa stworzyła kolekcję mebli dla psów i kotów o nazwie LURVIG (co znaczy dosłownie "kudłaty").

© ikea.com

Jesteście właścicielami kotka i szukacie oryginalnego domku do zabawy dla niego? IKEA przygotowała konkretne rozwiązania i chętnie o nich opowie.

W oryginalnej linii mebli dla zwierząt znajdowały się łóżka, poduszki, miniaturowe sofy, niebanalne legowiska do spania dla psów, czy też szeleszczące kocie tunele.

© ikea.com

Teb biały piesek wydaje się być bardzo zadowolony i trudno mu się dziwić. Odpoczynek na miękkiej podusi w przestronnym, ciepłym pomieszczeniu sprawia zwierzętom prawdziwą przyjemność.

© .ikea.com

IKEA nie jest pierwszym miejscem, które w ciekawy sposób manifestuje swoją miłość do zwierząt i stwarza im coś na kształt hotelu do przeczekania zimnej aury na zewnątrz.

Kawiarnia "Hot Spot w Mytilene" (Lesbos), po wieczornym przyjęciu dla klientów, otwiera swoje podwoje dla lokalnych bezpańskich psów, aby mogły korzystać z sof i "spać bez zimna".

Wydaje się Wam, że na topie są teraz tylko niemowlęta, dla których sklepy i lokale usługowe stworzyły przyjazne warunki pobytu? W sieci znajdziecie również wiele informacji o miejscach przyjaznym psom i kotom na czas ich dłuższego wyjazdu.

Zamiast " na łapu capu" umieszczać kochanego pieska w schronisku albo u niezbyt przyjaznego sąsiada, zajrzyjcie do map i wyszukiwarek prezentujących miejsca naprawdę przyjazne naszym drogim zwierzętom.

© ikea.com

Czy klienci odwiedzający sklepy IKEA w innych krajach też będą mieli okazję zobaczyć kochanego czworonoga odpoczywającego np. na puszystych dywanikach typu "shaggy"? Dajcie znać, co o tym sądzicie.

© animalchannel.co

Jak Wam się podoba pomysł pracowników IKEI? To spontaniczna akcja prosto z serca, czy wykonany z rozmachem niezły trik marketingowy?