Zobacz, jak łatwo jest głośno gwizdać. Może Ci się to kiedyś przydać!

Zobacz, jak łatwo jest głośno gwizdać. Może Ci się to kiedyś przydać!

Z czym kojarzy Ci się czynność gwizdania? Pewnie większość odpowie, że to jedna z ulubionych dziecięcych zabaw, jedna z umiejętności, której nauczyliśmy się na podwórku - od starszego brata, taty, albo kolegi. Potrafisz gwizdać naprawdę głośno? Warto wiedzieć, że ta umiejętność może być przydatna w wielu życiowych sytuacjach, co więcej jej nauczenie się jest prostsze niż Ci się wydaje. Skorzystaj z kilku rad a szybko przyswoisz sobie tę ciekawą sztukę!

Kamila Mrozek
6.01.2019, 17:36

Umiejętność głośnego gwizdania była jedną z podstawowych czynności, jaką nabywali ludzie pierwotni. Ułatwiała proces komunikacji, ostrzegała przed niebezpieczeństwem, umożliwiała poznanie swoich możliwości głosowych. Dziś gwiżdże się podczas polowań, zawodów sportowych, podczas meczów, czasem dla zabawy – na odległość np. w lesie.

Nie musisz korzystać z gwizdka, trawy, ani żadnych dodatkowych akcesoriów, by nauczyć się głośno gwizdać. Przeczytaj poniższy artykuł, a przekonasz się, że gwizdanie palcami jest naprawdę proste i wymaga tylko trochę wprawy.

© cheatsheet.com

Gwizdanie palcami nie jest skomplikowane, można nauczyć się go nawet w 30 minut. Jak widać tego rodzaju umiejętność wciąż wydaje się być czymś ciekawym, dlatego youtuberzy chętnie dzielą się swoimi sposobami na jej szybkie opanowanie.

Kiedy może Ci się przydać zdolność do gwizdania palcami? Gdy będziesz chciał wezwać przyjaciół zagubionych np. w lesie. Gdy będziesz potrzebował pomocy. Częstotliwość fal dźwiękowych podczas gwizdania palcami wynosi od 1000 do 4000 Hz, co pozwala na usłyszenie się z odległości 6-7 kilometrów. To znacznie więcej niż w przypadku wzywania kogoś za pomocą krzyku. Za pomocą nawet głośnej mowy będziesz słyszalny tylko na odległości około 10 metrów.

Aby opanować umiejętność gwizdania za pomocą palców potrzebujesz czystych rąk i lustra. Przeczytaj uważnie naszą instrukcję, a potem ją wypróbuj i potrenuj. Podobno trzeba ją powtórzyć co najmniej 40 razy, a gwizdanie na palcach samo "wejdzie Ci w krew". Gotowy podjąć takie wyzwanie?

© lifehacker.ru
  1. Połącz ze sobą kciuk i palec wskazujący aby powstał pierścień (albo tak, jakbyś chciał pokazać palcami znak "ok."). Nie ma znaczenia, z której ręki skorzystasz.

  2. Otwórz buzię i rozciągnij usta tak, aby Twoje zęby nie były widoczne.

  3. Język schowaj głębiej do wnętrza jamy ustnej, a jego czubkiem staraj się prawie dotknąć podniebienia.

  4. Przyłóż połączone w pierścień palce do ust.

  5. Oddychaj głęboko i zamknij usta na tych palcach bez wystawiania zębów - szczelina między palcami powinna pozostać jedyną przerwą w Twoich ustach.

  6. Dość mocno wydmuchuj powietrze przez usta. Jeśli zrobisz to poprawnie, usłyszysz gwizd o dużej częstotliwości.

Oczywiście nie od razu uda ci się opanować sztukę gwizdania w ten sposób, ale pamiętaj, że "trening czyni mistrza". Jeśli chcesz innych rad, jak szybko nauczyć się gwizdać, może przydatny okaże się ten filmik pokazujący, jak optymalnie ułożyć palce do głośnego gwizdania.

Potraficie gwizdać w ten, lub inny, prosty do nauczenia się sposób?

© porady.org

Gdzie zdobyliście taką umiejętność? Czy często zdarza Wam się z niej korzystać?