Jak Wygląda Życie Przed i Po Zostaniu Rodzicem? Zobacz Koniecznie Zanim Zaczniesz Myśleć o Dziecku!

Jak Wygląda Życie Przed i Po Zostaniu Rodzicem? Zobacz Koniecznie Zanim Zaczniesz Myśleć o Dziecku!

Jak zmienia się życie kobiety i mężczyzny, kiedy zostają rodzicami? Na to pytanie najlepiej odpowiedzą ci, którzy już mają jedno lub więcej dzieci. W dzisiejszych czasach panuje swoista moda na "upiększanie" roli rodzica, stąd na Instagramie i internetowych blogach mnóstwo pięknych zdjęć matek i ojców z maleństwami, które ładnie się uśmiechają, są ubrane w czyste, markowe ciuszki i na pozór nie stwarzają żadnych problemów wychowawczych.

Kamila Mrozek
26.11.2018, 11:59

Pewien tatuś, który zajmuje się prowadzeniem własnego bloga, postanowił "odczarować" mity o rodzicielstwie i pokazać, jak naprawdę wygląda codzienność par, które mają małe dzieci. Stąd zrodził się pomysł na stworzenie specjalnego profilu na Instagramie. Zobaczcie fotki, jakie się na nim pojawiają, a poznacie blaski i cienie bycia rodzicami.

Posiadanie dzieci jest niezwykłą przygodą i niesie mnóstwo zmian w życiu mężczyzny i kobiety. Takie zestawienia mają sens, pokazują blaski oraz cienie bycia rodzicami.

Mike Julianelle 41-latek z Nowego Jorku ma dwoje dzieci, a na swoim blogu chętnie dzieli się zabawnymi, niekiedy bolesnymi prawdami, jakie wiążą się z wychowaniem własnego potomstwa.

© Instagram/@gottoddlered

Jakiś czas temu Mike pokazał w sieci zestawienie zdjęć pod tytułem "Przed i po zostaniu rodzicem", by pokazać, jak wiele zmienia się po tym, kiedy ktoś staje ojcem lub matką. Jego pomysł bardzo spodobał się innym rodzicom, i tak powstał profil "gottoddlered" ("Po otrzymaniu brzdąca").

Mike twierdzi, że jego blog i fotki zamieszczane na Instagramie mają pokazać różne oblicza bycia rodzicem i dawać wsparcie parom, które na co dzień zmagają się z wyzwaniami, jakie niesie wychowanie dzieci.

Wszyscy kochamy nasze dzieci, ale nie można zaprzeczyć, że rodzicielstwo wiele nas kosztuje i całkowicie zmienia nasze życie – mówi Mike.


Planujecie wkrótce założyć rodzinę i mieć jedno, lub więcej dzieci? A może chcecie przekonać się, czy inne pary przed i po zostaniu rodzicami mają podobne doświadczenia do waszych? Jednym i drugim polecamy zapoznanie się z poniższą galerią zdjęć, a następnie wybranie swojego ulubionego.

Zanim zostaniesz matką, możesz robić słodkie minki do uroczych "selfików". Potem już nigdy nie przewidzisz, jaką minę będziesz miała na zdjęciu z córeczką ;)

© Instagram/@gottoddlered

Jako wolna i niezależna dziewczyna możesz bujać w obłokach i tracić czas na upiększanie swoich fotek. Będąc mamą też chętnie będziesz robiła sobie zdjęcia, nawet jeśli twój maluch nie będzie tym zachwycony...

© Instagram/@gottoddlered

Póki jesteś młoda i bezdzietna szalej na parkiecie, baluj całe noce. Kiedy zostaniesz mamusią, sama zrozumiesz, że trzeba się wyciszyć i ustatkować...

© Instagram/@gottoddlered

Dawniej lubiłaś odważne stylizacje i zabawy z makijażem. Po kolejnej nieprzespanej nocy z maluszkiem, czasem nie będziesz miała sił, żeby się przynajmniej trochę uczesać...

© Instagram/@gottoddlered

Rozwijaj swoje hobby póki jesteś wolną dziewczyną. Jako mama będziesz wspólnie z córeczką odkrywać nowe zastosowanie na pozór nieprzydatnych przedmiotów.

© Instagram/@gottoddlered

Opieka na ukochanym czworonogiem to niezły wstęp do bycia rodzicem. Ale uwierz, że nawet kiedy bobas płacze, tuląc go, będziesz szczęśliwsza niż wtedy, kiedy miałaś tylko swojego pieseczka...

© Instagram/@gottoddlered

Zanim zostałaś mamusią, nawet na fotkach z kumpelą, wyglądałaś jakoś szaro, zwyczajnie. Kiedy jesteś mamusią, możesz bez wstydu cały dzień chodzić przebrana za tęczowego jednorożca :)

© Instagram/@gottoddlered

Ten facet po lewej dawniej myślał przeważnie o własnych przyjemnościach. Po prawej stronie możecie zobaczyć, jak zmieniły się jego priorytety, gdy został tatusiem. Udało mu się uśpić malca, teraz szuka w smartfonie przepisu na zupkę dla swojej pociechy...

© Instagram/@gottoddlered

Wolny facet lubi czasem zaszaleć z kumplami i zachować niewyraźne fotki z takich imprez. Ale kiedy zostanie tatusiem... cóż wtedy ma dopiero "odjechane" zdjęcia ze swoimi dzieciakami i wcale się tego nie wstydzi!

© Instagram/@gottoddlered

Niejeden bezdzietny kawaler jest fanem metalu, albo nawet sam ma band z ostrym graniem. Wszystko zmienia się, kiedy taki ktoś zostaje ojcem. Wtedy trzeba liczyć się z hardcorowymi pomysłami swoich synów.

© Instagram/@gottoddlered

Twoje fotki sprzed kilku lat pokazują, jak byłeś beztroski. Na zdjęciach z dziećmi widać, że faceci też przeżywają bycie rodzicem i czasem są zmęczeni swoją rolą...

© Instagram/@gottoddlered

Jako stuprocentowy facet na pewno masz swoje pasje i nie musisz z nich rezygnować, kiedy będziesz miał dzieci. Tylko czasem zrezygnuj z przejażdżki kochaną bryką i pobaw się "w konika" z małym niesfornym synkiem.

© Instagram/@gottoddlered

Kiedy byłeś facetem bez zobowiązań, mogłeś spać do godziny 12:00 i w porze obiadu pałaszować kanapki ze śniadania. Teraz nawet podczas wakacyjnych wyjazdów wstajesz rano i z miłością karmisz swoją cudną córeczkę...

© Instagram/@gottoddlered

Wojsko to dobra szkoła życia dla każdego mężczyzny. Ale posiadanie własnych dzieci to jest dopiero poligon pełen doświadczeń!

© Instagram/@gottoddlered

Korzystajcie z życia, dopóki jesteście tylko we dwoje. Przytulanie się, kiedy są dzieci, już nie jest tak intymne, zmysłowe. Zwłaszcza, gdy brzdąc upodobał sobie zabawę pilotem.

© Instagram/@gottoddlered

Już niedługo kolejne Boże Narodzenie. Łapka w górę, kto tak, jak ja, będzie zastanawiał się, gdzie ustawić choinkę, by nie stała się łupem małego człowieczka, który niedawno zaczął odkrywać świat? ;)

Co sądzicie o życiu przed i po zostaniu rodzicem?

Macie swoje patenty, jak realizować swoje pasje i być jednocześnie dobrym rodzicem? Macie podobne fotki z czasów "przed i po"?