Została zaatakowana, gdy tylko zaczęła jeść jajko w pociągu. Sprawę rozstrzygnął sąd!

Została zaatakowana, gdy tylko zaczęła jeść jajko w pociągu. Sprawę rozstrzygnął sąd!

Pewna kobieta jadąc pociągiem, próbowała zjeść jajka na twardo. Zapach jej śniadania bardzo nie spodobał się siedzącej obok niej współpasażerce. Kobieta, która okazała się być urzędniczką, zareagowała w bardzo agresywny sposób i nazwała jedzącą jajka "obrzydliwą".

Kamila Mrozek
20.11.2019, 14:10

Czy można zostać ukaranym za nękanie kogoś z powodu jedzenia jajek w środkach komunikacji publicznej? Agresywna urzędniczka przekonała się, że tak. Za swoje niegrzeczne zachowanie i napaść słowną na współpasażerkę z pociągu kobieta została srogo ukarana. Musi zapłacić karę w wysokości ponad 7500 zł.

Do nieprzyjemnego incydentu doszło o godz. 6.00 rano podczas podróży z Chelmsford w hrabstwie Essex do stacji Liverpool Street w Londynie. Pochodząca z Ameryki Południowej Erika Stoter otworzyła wtedy pudełko Tupperware, w którym znajdowały się przygotowane z myślą o śniadaniu w drodze, ugotowane na twardo jajka...

Gdy pasażerka przystąpiła do konsumpcji jajek, siedząca obok niej 50-letnia Brytyjka, Samantha Mead podobno wpadła w szał... Ta będąca urzędniczką kobieta przysunęła się do jedzącej jajka Eriki i zaczęła jej grozić.

"Zapytała mnie, czy mówię po angielsku. Ze strachu zaprzeczyłam, czułam się nieswojo. Myślałam, że przestanie, ale wtedy powiedziała do mnie, że jestem obrzydliwa" - wyjaśniła zaatakowana Erika Stoter.

Kobieta w ostrych słowach narzekała na zapach jedzenia współpasażerki, a potem powiedziała: "Nie wiesz, kim jestem. Uważaj. Chcesz wyjść na zewnątrz?"

© metro.co.uk

Wtedy Erika Stoter ponoć nie wytrzymała i odparła zaczepnie : "Nie sądzisz, że jesteś za stara, żeby tak się zachowywać?" Podczas rozprawy sądowej okazało się, że kobieta z Ameryki Południowej jest na specjalnej diecie, która wymaga spożywania jajek o określonych godzinach.

Samantha Mead tłumaczyła w sądzie, że zapach jajek przyprawia ją o mdłości z powodu leków, które musi regularnie zażywać. Agresorka twierdziła także, że obrzydliwymi nazwała jajka, a nie jedzącą je wówczas współpasażerkę. Jaki był finał tej historii?

© dailystar.co.uk

Urzędniczka została wprawdzie oczyszczona z zarzutów dotyczących ataku na tle rasistowskim, ale sąd uznał ją winną celowego nękania oraz wywołania sytuacji stresującej w pociągu. Dlatego Brytyjka musi zapłacić karę oraz odszkodowanie pokrzywdzonej kobiecie - razem w wysokości ponad 7500 zł.

Okazuje się, że na nieprzyjemne zapachy w podróży często użalają się także polscy pasażerowie, czego przykładem może być chociażby poniższy post dotyczący sytuacji w Flixbusie.

Ludzie nie mają kultury. Flixbus jeszcze nie ruszył z Wawy do Krakowa, a już jakiś koleś za mną wpierdala kanapkę ze śmierdzącą wędliną. A teraz hit! Przede mną siedzą dwie Japonki (albo Chinki) i wyjęły parującego KURCZAKA Z ROŻNA... Zaraz zwymiotuję. Plus 5h będą jechały z tymi obgryzionymi kośćmi. Mam nadzieję, że wysiądą w Radomiu...To ja zawsze jak kupuje coś na podróż to wybieram coś, co nie j...e. Teraz to chrzanię i będę brał tuńczyka z jajkiem albo makrelę wędzoną... — wkurzony.

Problem dostrzeżono także w PKP Intercity. Już 3 lata temu na stronie kolei uruchomiono ankietę dla pasażerów w ramach akcji "Strefa kulturalnego podróżowania".

Odpowiedzi na pytanie: "które z poniższych zachowań najczęściej spotkałeś/aś podczas podróży?" rozkładały się następująco:

  1. Głośne rozmowy ze współtowarzyszami bądź przez telefon 1467 głosów.
  2. Zdejmowanie butów 318
  3. Zajmowanie miejsca bagażem 187
  4. Pozostawianie śmieci 130
  5. Głośne słuchanie muzyki/oglądanie filmów 91
  6. Zakładanie nóg na siedzenie 85
  7. Spożywanie potraw o intensywnym zapachu 72
  8. Włączony dźwięk w urządzeniach mobilnych 60

Jak widać sporo głosów, bo aż 72 zebrała odpowiedź "spożywanie potraw o intensywnym zapachu". Czy wyniki tej ankiety poprawiły zachowanie Polaków podróżujących koleją?

Czy nawet mając własną kanapkę z ugotowanym jajkiem, powinno się przejść do wagonu Warsu albo na korytarz pociągu?

Jakie zasady zachowania powinny obowiązywać osoby podróżujące komunikacją miejską?