Jedzenie z bufetu okazało się KARMĄ DLA ZWIERZĄT. Tłumaczenie szefa kuchni jest niedorzeczne

Jedzenie z bufetu okazało się KARMĄ DLA ZWIERZĄT. Tłumaczenie szefa kuchni jest niedorzeczne

Chodząc do restauracji oczekuje się świeżego, dobrego jedzenia. Ufa się, że ludzie przygotowujący nam posiłek dochowują wszelkich standardów. Niestety, w pewnej indyjskiej restauracji w kuchni znaleziono… karmę dla zwierząt! Szef kuchni używał jej do przygotowywania dań!

Julia Konieczna
4.10.2018, 18:56

Cafe Marica, czyli restauracja którą oskarżono o serwowanie ludziom karmy dla zwierząt znajduje się w australijskim mieście Perth. Podczas inspekcji sanitarnej znaleziono w niej 15 kg karmy dla zwierząt. Oficer prowadzący sprawę, Ian Cowie zaraportował, że inspektor znalazł w restauracji baraninę, która zapakowana była w plastikowe pudełka opatrzone dopiskiem: nie do konsumpcji przez człowieka.

Oficer dodaje, że inspektor na własne oczy widział szefa kuchni przygotowującego baraninę!

Czy właśnie do przygotowania tej baraniny w curry użyto karmy dla zwierząt?

Słona kara

Szef restauracji, Kopikaran Krishnasamy będzie musiał zapłacić 14 000 $ oraz pokryć koszty procesowe. Dodatkowo, zmuszony był zamknąć restaurację. Jej ponowne otwarcie miało miejsce po niespełna miesiącu od wybuchu skandalu. Czy ludzie ponownie zaufają szefowi kuchni Cafe Marica?

Niepoważne tłumaczenia

Właściciel restauracji początkowo odpierając zarzuty twierdził, że w jego restauracji nigdy nie podawano ludziom mięsa przeznaczonego dla zwierząt. Kiedy restauracja została zamknięta, opublikował specjalne oświadczenie.

Wierzymy, że naszym największym błędem było ślepe zaufanie do dostawcy […]. Jesteśmy wdzięczni inspektorowi, dzięki któremu żaden z naszych gości nie otrzymał mięsa przeznaczonego dla zwierząt.

W materiale przygotowanym przez jedną z australijskich stacji telewizyjnych, szef restauracji tłumaczy, że nie można udowodnić, że w Cafe Marica serwowano ludziom karmę dla zwierząt!

Zobaczcie sami!

Czy ludzie zaufają ponownie?

Ludzie są podzieleni. Z jednej strony na Cafe Marica wylewa się wiadro pomyj, a z drugiej – restauracja otrzymuje słowa wsparcia. Więcej jest jednak nieprzychylnych słów, płynących od oburzonych ludzi, którzy nie wierzą w przedstawione im tłumaczenia.

Próbowali zaoszczędzić kilka dolarów, a zniszczyli swój cały biznes. Serwujcie porządne posiłki, nie mieszkacie już w trzecim świecie! – komentarz internauty

Niezadowoleni klienci zaczęli trollować restaurację!

Wszystko było smaczne, ale mój pies stwierdził, że mięso było zbyt ostre.

Ludzie jedzą psią karmę!

A może zwierzęce jedzenie wcale nie jest takie złe? Zobaczcie film i poznajcie odpowiedź na pytanie jak faktycznie ono smakuje!

A może karma dla zwierząt byłaby lepszą alternatywą dla człowieka?

Choć zapewne Wy i tak wolicie parówki z tajemniczym składem…;)