Jest Utalentowaną Pianistką i Wygląda Jak Milion Dolarów. Poznaj Najpiękniejszą Instrumentalistkę Świata

Jest Utalentowaną Pianistką i Wygląda Jak Milion Dolarów. Poznaj Najpiękniejszą Instrumentalistkę Świata

Wiele osób uważa, że atrakcyjna i dobrze ubrana kobieta może sprawdzić się tylko w modelingu, aktorstwie, czy tańcu. Ta kobieta łamie stereotypy i pokazuje, że piękno fizyczne może iść w parze również z talentem muzycznym. Poznajcie Lolę Astanovą, okrzykniętą najpiękniejszą pianistką na świecie!

Kamila Mrozek
31.10.2018, 13:49

Lola (32 l.) pochodzi z Taszkientu i jest Rosjanką, ale obecnie mieszka w USA. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła już w wieku 6 lat. Ta utalentowana pianistka jest znana na całym świecie ze swoich interpretacji utworów Chopina, Liszta i Rachmaninowa.

Dziewczyna słynie też z bardzo ekstrawaganckiego stylu ubierania się podczas swoich muzycznych występów. Niektórzy mają jej za złe, że strojami, makijażem i mimiką twarzy przesadnie eksponuje swoje kobiece wdzięki.

Lola ma za sobą wiele podróży zagranicznych i koncertów z najsłynniejszymi muzykami z całego świata. W 2016 Astanova wyjechała do Włoch na występ z Andreą Bocelli w Teatro del Silenzio w samym sercu Toskanii.

Urodzona w byłym ZSRR Lola, swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 6 lat za sprawą mamy, która dała jej pierwszą lekcję gry. Karierę pianistki Astanova rozpoczęła, mając zaledwie 8 lat.

Po ukończeniu Specjalnej Szkoły Muzycznej im. V. Uspienskiego w Taszkiencie, Lola rozpoczęła naukę gry na fortepianie u prof. Tamary Popowicz. Rosjanka ukończyła Państwowe Konserwatorium Czajkowskiego w Moskwie, a za sprawą swojego talentu już w 1998 r. znalazła się w dokumencie "Cudy w XX wieku" UNESCO.

Lola już od dziecka wyróżniała się swą niezwykłą urodą i talentem muzycznym. Zdaniem jej profesora z Konserwatorium Czajkowskiego w Moskwie, pianizm Astanovy jest "rzadki i naprawdę genialny", zaś "Chopin w wykonaniu Loli jest po prostu wybitny".

Jej "znakiem rozpoznawczym" są ekstremalnie wysokie szpilki i opinające pośladki spódniczki mini. Choć jej styl ubierania się wzbudza kontrowersje, w 2012 roku Lola została uznana za jedną z 10 najlepszych ikon stylu w muzyce klasycznej przez magazyn Limelight.

Lola korzystając ze swojej popularności chętnie bierze udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych, pomaga np. zbierać fundusze na leczenie nowotworów, budowę pomniku ofiar 11 września, a także zachęca swoich fanów do wspierania zdolnej młodzieży z biednych rodzin.

Lola przykłada ogromną wagę do swojego wyglądu. Wygląda zjawiskowo zarówno w sukniach wieczorowych, jak i strojach casualowych.

Lola zachwyca zjawiskową urodą niezależnie od pory roku. Wielbiciele pięknej Rosjanki wciąż zastanawiają się, jak wygląda jej życie osobiste.

Astanova ma za sobą widowiskowe koncerty w wielu miejscach świata. Występowała m.in. w Niemczech, Francji, Austrii, Włoszech, Rosji, Waszyngtonie, Nowym Yorku i Sydney.

Lola specjalizuje się w muzyce klasycznej, ale czasem lubi przygotowywać fortepianowe aranżacje popularnych melodii, w tym świątecznego klasyka "Jingle Bells" i Rihanny "Do not Stop the Music".

Choć Lola jest przede wszystkim artystką koncertującą w filharmoniach i teatrach muzycznych, nie stroni od udziału w programach telewizyjnych. Jej występ z "Rapsody in Blue" Gerswina z Gerardem Schwarzem i Orkiestrą All-Star otrzymał w 2016 r. nagrodę Emmy w programie TV - "Visions of New York".

Astnova napisała mnóstwo transkrypcji fortepianowych, które pozwalają popularyzować muzykę klasyczną również wśród fanów muzyki rozrywkowej. W 2016 r. Lola wykonała np. ciekawe połączenie utworu Liszta "La Campanella" w duecie z gitarą elektryczną.

Lola lubi udzielać się w mediach społecznościowych i pokazywać swoim fanom, jak wygląda jej codzienna praca.

Lola jest muzykiem klasycznym, ale na pewno nie w tradycyjnym, "akademickim" wydaniu. Pianistka preferuje mocno podkreślające kobiece kształty stroje i bez względu na opinie innych, właśnie tak ubiera się również podczas swych koncertów.

Jeszcze kilka lat piękna Rosjanka była blondynką.

Teraz jako brunetka, zwłaszcza u boku Jamesa Bonda, wygląda zabójczo atrakcyjnie.

Jedni podziwiają odważny styl Loli, inni twierdzą, że grając na fortepianie wygląda zbyt wyzywająco. I jedni, i drudzy muszą przyznać, że Rosjanka jest nie tylko jedną z najbardziej utalentowanych, ale i najpiękniejszych pianistek na świecie.

Co sądzicie o stylu ubierania się, jaki prezentuje Lola? Powinna skupić się na karierze muzycznej, czy raczej poważnie pomyśleć o pracy modelki, czy aktorki? Znacie jej twórczość muzyczną?