Jesteście na bieżąco z trendami w jedzeniu przekąsek? Jeden z nich to wsypywanie orzeszków ziemnych do Coca-Coli.

Jesteście na bieżąco z trendami w jedzeniu przekąsek? Jeden z nich to wsypywanie orzeszków ziemnych do Coca-Coli.

Pijecie często Coca-Colę? Jesteście wielbicielami słonych orzeszków ziemnych? Jeśli tak, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł i przekonajcie się, dlaczego wsypywanie orzeszków do Coli jest takie "trendy". A może już próbowaliście tego kosmicznego połączenia smaków?

Kamila Mrozek
8.10.2019, 10:56

Cola i orzeszki ziemne to bardzo popularni "fast-foodowi" towarzysze zarówno naszych domowych imprez w gronie przyjaciół , jak i samotnych seansów przed telewizorem. I jedno, i drugie ma swój charakterystyczny smak, który sprawia, że wręcz trudno powstrzymać się przed ich konsumpcją. Okazuje się, że jest wiele osób, które uwielbiają pić Coca-Colę z orzeszkami ziemnymi w środku. Zaskakujące? Internauci debatują nad celowością tego oryginalnego miksu.

Podobno delektowanie się Colą zmieszaną ze słonymi orzechami ziemnymi jest szczególnie popularne w Stanach Zjednoczocznych. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach powraca moda na trend z lat dwudziestych XX wieku.

Skąd pomysł na moczenie orzeszków w Coli i picie takiego dziwnego drinka? Podobno amerykańscy pracownicy korporacji nie chcieli chodzić z otwartymi torebkami orzeszków albo trzymać ich w niezbyt czystych rękach, dlatego wrzucali je do Coli, którą zawsze mieli przy sobie.

Spożywanie Coca-Coli z orzeszkami ziemnymi ma więc już długą tradycję, a popularność zdobyło zwłaszcza w Teksasie. Wyjątek stanowi dietetyczna Cola, która ze względu na sztuczne słodziki podobno nie nadaje się do mieszania z posolonymi orzechami ziemnymi.

Trend wrzucania orzeszków do Coli może wielu osobom wydawać się wręcz absurdalny, ale są tacy, którym to połączenie kojarzy się ze smakami dzieciństwa i wywołuje bardzo przyjemne skojarzenia...

Jak zrobić idealnego słodko-słonego bezalkoholowego drinka z Coca-Colą? Wystarczy napełnić szklankę Colą, wsypać do niej pół małej paczki orzeszków i pozwolić im chwilę marynować się w napoju. Niektórzy idą na skróty i dosypują orzechów nawet do butelki z napojem. Może lubią jak bąbelki Coli buzują z orzeszkami?

Mieszanie orzeszków z Colą wydaje się być połączeniem bardzo kontrowersyjnym - niektórzy określają je jako "pyszne", inni twierdzą, że jest po prostu "paskudne".

Od kilku dni internauci z przejęciem przypominają o dawnym trendzie mieszania orzeszków z Colą, testują je i na bieżąco dzielą się swoimi opiniami na temat tego połączenia. Poniżej prezentujemy wybrane teksty.

Próbowałem tego, gdy byłem mały. Teraz mi to nie smakuje.

Nie, to jest po prostu paskudne. Przez całe życie mieszkam na Południu USA i nie znam nikogo, kto by dziś tak robił.

Nie krytykujcie tego, dopóki nie spróbujecie. To połączenie jest całkiem niezłe.

Zwykle nie piję Coli, ale mogę spróbować tej kombinacji.

Trochę się wstydzę przyznać, że chcę tego spróbować!

To najlepszy sposób, aby pić Colę i jeść orzeszki ziemne. Robię to od czasów dzieciństwa!

Wszyscy, którzy twierdzą, że to do siebie nie pasuje, są w błędzie. Robię tak i smakuje świetnie. Musisz tego spróbować!


Zdaniem historyka żywności Ricka McDaniela, praktyka umieszczania orzeszków ziemnych w Coca-Coli faktycznie sięga lat dwudziestych i jest typowa zwłaszcza dla Stanu Karolina i Teksasu.

Jeśli szukacie bardziej oryginalnego wydania drinka wykonanego z Coli i orzeszków ziemnych, to zajrzyjcie na Instagrama. Tam znajdziecie sporo ciekawych przepisów inspirowanych tym dziwnym połączeniem smaków. Np. takie ciasto.

A może wolicie kanapkę z masłem orzechowym i sosem z Coca-Coli?

Na specjalne okazje możecie zrobić tort z Colą, orzechami ziemnymi i czekoladą.

A do codziennej kawki warto może upiec sobie ciemne ciasto z Colą i słonymi orzeszkami?

Bardziej odważni mogą też poszukać barów szybkiej obsługi, gdzie serwują takie pankejki z Colą oraz polewą z masła orzechowego...

Z kolei miłośników zimnych koktajli może urzec ten nietypowy napój z Coli i słonych orzeszków...

Jak widać mieszanie Coli z orzeszkami dla jednych bywa kultowe, dla innych nietypowe, jeszcze dla innych wręcz niewyobrażalne.

Motyw Coli ze słonymi orzechami stał się nawet tematem tatuaży. Chcielibyście mieć na swoim ciele taki obrazek?

"Nie żyjesz naprawdę, dopóki nie włożysz orzeszków ziemnych do swojej Coca-Coli" - twierdzą z przekonaniem miłośnicy tego typowo amerykańskiego połączenia.

Czy Wy próbowaliście już tego słodko-słonego napoju? Jak Wam smakuje?

Włożylibyście słone orzeszki do Coca-Coli? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii, sami na razie mamy obawy, czy tego próbować ;)